Strona głównaPrzemysłPellet Olimp - opinie, cena, parametry, kaloryczność, cena za tonę

Pellet Olimp – opinie, cena, parametry, kaloryczność, cena za tonę

Okazuje się, że przy obecnej dostępności węgla, założenie pieca na pellet to wcale nie był taki zły pomysł. Nie tylko jest on ekologiczny i w duchu zero waste, ale można go też najzwyczajniej kupić. Dziś na tapecie Pellet Olimp. Czy naprawdę jest taki dobry? Jaka jest jego cena, parametry i wartość opałowa? Co sądzą o nim ludzie palący pelletem, jakie opinie wystawiają?

Pellet Olimp – wartość opałowa. Jak wyglądają takie parametry jak kaloryczność?

Pellet Olimp jest produkowany przez firmę Stelmet. Producent zapewnia, że jest to paliwo najwyższej jakości, nowoczesne, ekologiczne i sprosta oczekiwaniom postawionym przez najbardziej wymagających klientów.

Jak wyglądają jego parametry i wartość opałowa?

  • średnica: 6 lub 8 mm
  • drewno: iglaste, z sosny i świerku
  • kaloryczność: średnio 18 MJ/kg
  • zawartość popiołu: bardzo niska, 0,38%, dla normy ≤0,7%
  • minimalna zawartość siarki i innych szkodliwych substancji
  • waga jednego worka: 15 kg
  • certyfikaty: ENPlus A1, FSC, DIN Plus

Może nie dla wszystkich jest jasne, co oznaczają te certyfikaty. Wyjaśniamy, FSC oznacza, że drewno, z którego powstaje pellet, pochodzi ze sprawdzonych i kontrolowanych źródeł. DIN Plus oraz ENPlus to certyfikaty odpowiedzialne za ujednolicanie pelletu na rynku europejskim, A1 oznacza dodatkowo, że produkt jest najwyższej jakości.

Pellet Olimp – cena za tonę w górę.

W porównaniu do wcześniejszych lat cena pelletu niewątpliwie zwiększyła się. Wzrost opłat nie oszczędza nikogo, również producentów. Obecnie cena za tonę Pelletu Olimp może wahać się od 2800 zł do 3500 zł. Należy jednak pamiętać, że większe ilości pelletu sprzedawane są na paletach, na których mieści się 65 worków po 15kg. Z tego wynika, że jedna taka paleta waży 975 kg, czyli niepełną tonę.

Gdzie kupić pellet Olimp? Najwygodniej będzie to zrobić w swojej okolicy. Na oficjalnej stronie Stelmetu istnieje lista wszystkich dystrybutorów sprzedających ich produkt. Jest dość długa, dlatego firma stworzyła opcję wyszukiwania opartą o województwo lub miejscowość, w której okolicy chcemy zrobić zakupy. 

Pellet można kupić też online z dostawą kurierem do domu. Pamiętajmy wtedy by przy odbiorze sprawdzić czy z opakowaniem jest wszystko w porządku, czy nie zostało przypadkiem naruszone. Surowiec jest hermetycznie pakowany, a rozerwane i dziurawe worki mogą spowodować, że pellet np. zawilgotnieje i nie będzie odpowiadał właściwościom podawanym przez producenta.

Pellet Olimp – opinie

Pellet Olimp na rynku sprzedawany jest już od lat. W tym czasie udało mu się zebrać spore grono wiernych fanów, jeśli można tak określić zadowolonych klientów korzystających z niego przez wiele sezonów. Nawet Ci najbardziej wymagający chwalą sobie Pellet Olimp.

Opinie, choć jest ich tam niewiele, można przeczytać na ceneo lub stronie firmy na Facebooku. Wypowiedzi, zwykle pozytywne, odnoszą się przede wszystkim do kwestii jakości. Znalazła się też jedna osoba, która uważa, że jak na “odpady z tartaku” cena jest absolutnie nie do zaakceptowania. Natomiast aby otrzymać więcej informacji na temat użytkowania i ogólnych wrażeń, zdecydowanie polecamy odwiedzić wątki założone na forum. 

Pellet Olimp – opinie na forum

Nie od dziś wiadomo, że jeśli coś nie działa lub chcemy znaleźć szczere opinie dotyczące absolutnie czegokolwiek, najlepszym i niezawodnym miejscem do tego są fora internetowe. Zaszczyt posiadania własnego wątku nie ominął również pelletu. Użytkownicy niezmiennie na przestrzeni lat chwalą sobie jakość i certyfikowanie produktów. Twierdzą, że świetnie się sprawdza i sugerują, że jest lepszy od konkurencji.

Nie zawsze jest jednak tak kolorowo, pojawiły się również negatywne głosy, sugerujące spiekanie, złe spalanie, nieodpowiednią temperaturę, czy duże ilości popiołu. Takie problemy mogą być wynikiem złego przechowywania pelletu. Worek po otwarciu musi znajdować się w miejscu suchym i zabezpieczonym przed wilgocią.

Co w przypadku drugiego produktu Stelmetu – Pelletu Lava? Różnicą jest kaloryczność oraz cena. Te rozbieżności są jednak na tyle małe, że aż nieznaczące. Istotne natomiast dla niektórych może być to, że Lava posiada tylko jeden certyfikat – FSC. Wypowiedzi osób na forum, które przetestowały oba te pellety w swoich domach wskazują, że są to produkty bardzo do siebie zbliżone. A niektórzy ludzie stosują je zamiennie w zależności od asortymentu dystrybutora, u którego się zaopatrują.

Ostateczna ocena i decyzja należy do Ciebie. Klienci, którzy przetestowali Pellet Olimp są zadowoleni, parametry spełniają ich oczekiwania. Poza tym chwalą sobie jego wartość opałową i kaloryczność.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

1 KOMENTARZ

Popularne