Strona głównaMotoryzacjaOpony Paxaro - gdzie produkowane? Kto produkuje? Co to za firma? 

Opony Paxaro – gdzie produkowane? Kto produkuje? Co to za firma? 

Jeśli kliknąłeś w ten artykuł, z dużym prawdopodobieństwem jesteś kierowcą i powoli zaczynasz się zastanawiać nad kupnem nowych opon. Na rynku jest dość spory wybór i dlatego chcemy Ci ułatwić podjęcie tej niełatwej decyzji. Jak zresztą sam zapewne wiesz, zakup opon nie należy do małych wydatków i dobrze jest zainwestować pieniądze w sprawdzony produkt. Dlatego i tym razem przychodzimy z pomocą i w tym artykule chcemy bliżej przedstawić naszym czytelnikom opinie o oponach Paxaro. 

Jeśli jesteś ciekaw, co to za firma i gdzie są produkowane opony Paxaro, to dobrze trafiłeś. Ponadto, jak już wspomnieliśmy – skupimy się także na opiniach, jakie można spotkać w Internecie. Zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią tekstu. 

Sprawdź: Opony letnie i zimowe Hankook – opinie, co to za firma, kto produkuje?

Zanim przejdziemy do opinii o oponach zimowych Paxaro, najpierw przedstawimy kilka najważniejszych informacji o tym, co to za firma i gdzie produkowane są ich produkty. Okazuje się, że Paxaro to marka należąca do koncernu Continental. Na rynku istnieje stosunkowo od niedawna, bo od 2014 roku. W Polsce ich dystrybucją zajmuje się Handlopex S.A. Warto dodać, że Niemcy są krajem, gdzie produkowane są wspomniane opony. Ponadto, markę charakteryzuje szeroka gama modeli, tylko który wybrać? 

Opony zimowe Paxaro opinie 

Z racji tego, że wielkimi krokami zbliża się grudzień, na początek przyjrzymy się opiniom o oponach zimowych Paxaro. Otóż, jak to w Internecie bywa, wypowiedzi na forach jest całe mnóstwo. Czego możemy się z nich dowiedzieć? Komentarze internautów są w większości pozytywne. Wskazują one przede wszystkim na ich dobrą przyczepność podczas niesprzyjających warunków pogodowych, a także na ich głośność – nie przeszkadzają podczas jazdy, ponieważ są ciche. Według opinii o oponach zimowych Paxaro również ich cena oceniania jest jako przystępna. Poniżej przedstawimy wybrane przez nas modele: Paxaro Winter, Paxaro 205/55R16 i Paxaro Inverno.  

Opony Paxaro Winter opinie 

A jakie opinie krążą po sieci o oponach Paxaro Winter? Jak można się domyślić z nazwy, jest to także rodzaj przeznaczony do użytkowania podczas chłodnych zimowych dni. Producent zaznacza, że zostały one zaprojektowane w oparciu o sprawdzone technologie, które są dostępne na rynku. Czytając opinie o oponach Paxaro Winter, można odnieść wrażenie, że ma się do czynienia z produktem dobrej jakości. Odpowiednia przyczepność, przystępna cena czy niski poziom hałasu to najczęściej wymieniane zalety. Bez wątpienia opinie na forach o oponach Paxaro Winter są korzystne i warto rozważyć ich zakup. 

Źródło: www.ceneo.pl

Opony Zimowe Paxaro 205/55R16 opinie 

Czy podobne opinie znajdziemy o oponach zimowych Paxaro 205/55R16? Pewnie nie będziecie zaskoczeni, jeśli powiemy Wam, że nie różnią się one za bardzo od wcześniej wspomnianych wypowiedzi. Opinie internautów o oponach zimowych Paxaro 205/55R16 również wskazują na niezawodność podczas trudnych warunków na drogach. Co więcej, są wytrzymałe, a ich cena adekwatna do jakości. Mimo że firma nie jest jeszcze aż tak rozpoznawalna, to już wśród wielu kierowców zdążyła zdobyć uznanie. Biorąc pod uwagę opinie o oponach zimowych Paxaro 205/55R16, warto zastanowić się nad ich nabyciem.  

Opony zimowe Paxaro Inverno – opinie 

Paxaro Inverno to kolejna odsłona zimowych opon od wspomnianego producenta. Charakteryzuje je wysoka jakość, odporność na duże obciążenia czy bardzo dobrą przyczepność przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Co więcej, dzięki gęstemu systemowi lameli, kierowca ma większe szanse, żeby uniknąć zjawiska akwaplanacji. Opinie o oponach zimowych Paxaro Inverno zdają się potwierdzać wymienione wcześniej zalety. 

Sprawdź: Jak odróżnić opony zimowe od letnich? Oznaczenia opon letnich i zimowych

Paxaro opony letnie opinie 

A jak internauci wypowiadają się w swoich opiniach na temat opon letnich Paxaro? Bazując na wypowiedziach użytkowników, okazuje się, że ich zimowe odpowiedniki lepiej się sprawdzają. Klienci skarżą się na słabą przyczepność podczas jazdy oraz słabą jakość wykonania produktu – dość szybko pojawiają się pęknięcia. Z drugiej strony trafiliśmy na komentarze, które twierdzą, że opony letnie Paxaro bez żadnych zarzutów spełniają ich oczekiwania konsumentów. Kto wie, być może osoby, które negatywnie odnoszą się do wspomnianego produktu, trafiły na wadliwy egzemplarz? Jest to dość prawdopodobne, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wcześniejsze pozytywne wypowiedzi. Cóż, opinie o oponach letnich Paxaro są jak widać mieszane i dobrze jest przemyśleć ich zakup. Poniżej przybliżymy Wam modele: Paxaro 205/55R/16 oraz Paxaro Rapido.  

Sprawdź: Sklepopon – opinie. Czy warto tam kupować? Zwroty, reklamacje

Opony letnie Paxaro 205/55R16 opinie

Opony letnie Paxaro 205/55R16 to jeden z wielu dostępnych modeli tej firmy przeznaczony do użytku podczas ciepłych miesięcy. Co sugerują opinie na jego temat? W poprzednim akapicie podkreśliliśmy, że modele zimowe sprawdzają się znacznie lepiej od tych letnich zamienników. Analogicznie jest i w tym przypadku. Internauci nie są zadowoleni z przyczepności, zwłaszcza podczas deszczu. Jest to ważny aspekt, ponieważ wpływa on nie tylko na bezpieczeństwo jazdy, ale przede wszystkim nasze. Opinie o letnich oponach Paxaro 205/55R16 nie zachęcają do zakupu tego modelu.  

Ostatnim modelem, który bierzemy na tapet, jest Paxaro Rapido – także przeznaczony do korzystania w sezonie letnim. Producent zaznacza, że Paxaro Rapido charakteryzuje się przyjaznością dla środowiska, komfortem jazdy i cichą pracą. Czy opinie napisane przez klientów to potwierdzają? Cóż, zdania są podzielone. Niektórzy klienci zgadzają się z obietnicami złożonymi przez firmę, inni natomiast nie rekomendują zakupu modelu Paxaro Rapido. Jak zwykle prawda jest zapewne gdzieś pośrodku. 

źródło: ceneo.pl

Jak widać Paxaro, oferuje spory wybór produktów zarówno na sezon letni, jak i zimowy. Oczywiście opisaliśmy tylko wybrane przez nas modele, a w katalogu producenta znajdziecie ich znacznie więcej. Z naszych poszukiwań wynika, że opony zimowe Paxaro sprawdzają się znacznie lepiej od swoich letnich zamienników. Tak przynajmniej wskazują wypowiedzi internautów zamieszczonych na różnych forach. Mimo że tego, że jest to raczej młoda marka na rynku, to już udało jej się zdobyć wielu zwolenników, którzy z pewnością jeszcze nieraz sięgną po jej produkty. Najlepiej jest jednak samemu przekonać się o skuteczności upatrzonego przez nas modelu. Tylko my możemy stwierdzić, czy wybrane opony będą nam odpowiadały.  

Mamy nadzieję, że dzięki nam nie tylko dowiedzieliście się, co to jest za firma, ale również pomogliśmy Wam przy wyborze odpowiednich opon. A czy mieliście już okazję korzystać z produktów firmy Paxaro? Jeśli tak, koniecznie podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach. Jeśli nie, dajcie znać, czy nasz artykuł okazał się dla Was pomocny przy zakupie nowych opon. Zawsze chętnie czytamy Wasze uwagi, a co więcej dzięki swoim wypowiedziom możecie pomóc innym czytelnikom. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne