Strona głównaMotoryzacjaOpony Nokian - co to za firma? Kto produkuje? Gdzie produkowane?

Opony Nokian – co to za firma? Kto produkuje? Gdzie produkowane?

Wraz z nadejściem zimy, na popularności zyskują artykuły o wszelkiego rodzaju oponach od różnych producentów. Nic dziwnego. Nikt nie chce być kierowcą zaskoczonym przez zimę, więc lepiej przygotować się zawczasu. Zdajemy sobie również sprawę, że zakup opon nie należy do najmniejszych wydatków. Dlatego też staramy się Wam ułatwić to zadanie, serwując Wam kolejna dawkę sprawdzonych i konkretnych informacji. 

Pisaliśmy już o Paxaro i Hankook, a w tym artykule bierzemy pod lupę markę Nokian. Co to za firma? Kto produkuje ich opony? Jeśli szukacie odpowiedzi na te i inne pytania, odpowiedzi znajdziecie w dalszej części tekstu. Ponadto, wybraliśmy kilka modeli, których opinie sprawdziliśmy specjalnie dla Was. Są to opony; Nokian Made in Russia, Nokian Powerproof, Nokian Seasonproof, Nokian Wetproof, Nokian WR D4, Nokian WR Snowproof i Nokian Line Suv. Przy okazji odpowiemy także, gdzie są produkowane.

Na sam początek jednak chcemy wspomnieć kilka słów o tym, co to za firma i gdzie produkowane są opony Nokian. Okazuje się, że firma swoją siedzibę ma w finlandzkim miasteczku Nokia (tak tak, dokładnie stamtąd pochodziły również znane niegdyś na całym świecie telefony komórkowe). Na rynku istnieje od 1984 roku, a pod koniec 2021 zatrudniała prawie 5000 osób. Jest znana przede wszystkim ze swoich zimowych opon i jako jedyny producent na świecie posiada własny stały ośrodek testowania swoich produktów. Gdzie są produkowane? Fabryki zlokalizowane są we wspomnianej Nokii, Wsiewołożsku (Rosja) oraz w Dayton (USA). 

Skoro wiadomo już, co to za firma i kto produkuje ich towar, przejdźmy do opinii o oponach Nokian Made in Russia. 

Opony Nokian Made in Russia – opinie

W obecnej sytuacji geopolitycznej, zwłaszcza w Europie wyrażenie Nokian Made in Russia nie brzmi zbyt zachęcająco. Nawet przed wojną, nie cieszyły się one zbyt przychylnymi opiniami przede wszystkim ze względu na słabą jakość. Po napaści na Ukrainę Nokian przeniósł część swojej produkcji z Rosji do Finlandii.

Źródło: wykop

Opony zimowe Nokian opinie 

Ogólnie opony zimowe Nokian oceniane są w większości przypadków raczej pozytywnie, zwłaszcza te produkowane w innych krajach niż Rosja. Oczywiście od czasu do czasu zdarzają się negatywne komentarze, jednak są one w zdecydowanej mniejszości. Klienci najczęściej wymieniają ich uniwer salność, jeśli chodzi o najróżniejsze warunki drogowe, a na dodatek dość często można trafić na zdanie; Finowie znają się na zimówkach, co na pewno wiąże się z pozytywnym odbiorem marki. Poniżej znajdują się opinie dotyczące poszczególnych opon zimowych (i nie tylko) firmy Nokian. 

Nokian Powerproof opinie 

Na jakie opinie można się natknąć w sieci o Nokian Powerproof? Producent zaznacza, że jest to produkt klasy premium, jednak czy faktycznie tak jest? Sprawdziliśmy to dla Was!

Opony Nokian Proof przeznaczone są do użytkowania w sezonie letnim. Jak wiadomo, nawet wtedy pogoda potrafi być kapryśna. Mimo to użytkownicy opon Nokian Powerproof w swoich opiniach wskazują, że sprawdzają się świetnie podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych – zachowują przyczepność i nie występuje zjawisko tzw. aquaplaningu, co przekłada się na bezpieczeństwo jazdy. Kolejną zaletą jest z pewnością to, że nie hałasują podczas pracy. Czytając opinie o oponach Nokian Powerproof, czasami można było się natknąć na nieprzychylny stosunek do jakości produktu. Według niektórych są one niewytrzymałe i szybko się zużywają.  

Oceny według Oponeo

Nokian Seasonproof opinie 

Opony Nokian Seasonproof to zdecydowanie jedna z ciekawszych propozycji fińskiej marki. Charakteryzują się tym, że można z nich korzystać 365 dni w roku, a więc nie trzeba pamiętać o ich wymianie w zależności od sezonu. Przy ich projektowaniu zastosowane zostały najnowocześniejsze rozwiązania, które pomogły stworzyć opony gwarantujące bezpieczeństwo podczas każdej pory roku. 

Nokian Seasonproof opinie na forum 

Opinie o oponach Nokian Seasonproof jak najbardziej zachęcają do ich zakupu. Nabywcy są zadowoleni przede wszystkim z ich uniwersalności. Sprawdzają się świetnie zarówno podczas zimy, jak i latem. Na pewno jest to dobra wiadomość dla osób, które rozważają kupno tzw. wielosezonówek. Opinie dotyczące Nokian Seasonproof potwierdzają, że warto zastanowić się nad ich wyborem. 

Źródło: Oponeo

Nokian Wetproof opinie 

Czy podobnie przychylne opinie mają opony Nokia Wetproof? Producent zaznacza, że jest to produkt przeznaczony do użytkowania w sezonie letnim. Z czego zadowoleni byli internauci? 
Okazuje się, że opinie o oponach Nokian Wetproof również są pozytywne. Jako największą zaletę, którą wymieniają użytkownicy, jest przyczepność podczas jazdy zarówno w trudnych, jak i bezproblemowych warunkach pogodowych. Również fakt, że są ciche, przemawia na ich korzyść. Co więcej opony Nokian Wetproof posiadają bardzo czytelny wskaźnik zużycia na bieżniku w postaci wyciętych cyfr. Z pewnością jest to model, na których warto zwrócić uwagę.

Nokian WR D4 opinie 

Opony Nokian WR D4 to model zaprojektowany specjalnie po to, żeby można było bezpiecznie jeździć zimą po drogach. Tak przynajmniej wynika z opisu producenta. Czy opinie o oponach Nokian WR D4 są zgodne z tym, co obiecuje fińska marka? Przeszukaliśmy forum w celu znalezienia wiarygodnych opinii i potwierdzają one, że Nokian WR D4 to produkt gwarantujący nie tylko bezpieczeństwo podczas trudnych warunków atmosferycznych, ale także płynną i cichą jazdę. Co więcej, często model Nokian WR D4 oceniany jest jako nie gorszy niż znacznie droższe opony.  

Nokian WR Snowproof opinie 

Jak sama nazwa wskazuje, opony Nokian WR Snowproof przeznaczone są do użytkowania podczas zimowych miesięcy. Co mówią na ich temat opinie zamieszczone na forum? Użytkownicy najbardziej zadowoleni są z wysokiego komfortu jazdy w warunkach suchych, jak i mokrych, co bezsprzecznie wpływa na bezpieczeństwo. Opinie o oponach Nokian WR Snowproof wskazują także, że niezależnie, czy model ten jest wykorzystywany podczas krótkiej przejażdżki po mieście lub na dłuższych trasach, to sprawdza się idealnie w obu przypadkach. Jako redakcja uważamy, że należy pomyśleć nad wyborem opon Nokian WR Snowproof na nadchodzące miesiące. 

Nokian Line Suv opinie 

Ostatni model, który bierzemy na tapet jest Nokian Line Suv. Czy opinie o nim będą tak samo pochlebne jak u poprzedników? Wygląda na to, że tak. Nim jednak do tego przejdziemy, podkreślamy, że opony Nokian Line Suv przeznaczone są tylko i wyłącznie na sezon letni. Jak twierdzi producent, model ten wyróżnia się takimi cechami jak: wyjątkowa przyczepność, długi czas użytkowania, czy wygodne prowadzenie pojazdu. Opinie o oponach Nokian Line Suv w większości przypadków potwierdzają wymienione wcześniej zalety produktu, dlatego uważamy, że warto uwzględnić ten model przy zakupie opon.

Dzięki nam wiecie już, co to za firma Nokian i gdzie produkowane są ich produkty. Mamy nadzieję, że wybór nowych opon stał się chociaż trochę łatwiejszy. Który model najbardziej wpadł Wam w oko? Dajcie znać w komentarzu. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne