Strona głównaMotoryzacjaJak oszukać alkomat?

Jak oszukać alkomat?

Prawdopodobnie większość kierowców lub pracowników zastanawiało się kiedyś jak oszukać alkomat. Z pewnością jeszcze większa grupa ludzi nie raz zadawała sobie pytanie jak pozbyć się zapachu alkoholu z ust. Bez względu na powód do zastanawiania się nad rozwiązaniami nad tego typu problemami należy zawsze bezwzględnie pamiętać o tym, że jazda pod wpływem alkoholu jest bardzo niebezpieczna. Zagraża życiu nie tylko osobie będącej pod wypływem tak zwanych procentów ale również wszystkim ludziom napotkanym na drodze. Dlatego wykorzystywanie jakichkolwiek sposobów mających na celu ukrycie nietrzeźwości aby pełnić funkcję kierowcy pojazdu mechanicznego jest skrajnie nieodpowiedzialne. Natomiast ukrywanie pewnych faktów wpływających na uniknięcie złości najbliższych czy znajomych jest w pewnym sensie dopuszczalne. Każdy dorosły człowiek ma swoje sumienie i zgodnie z jego podpowiedziami powinien postępować. Oczywiście najlepiej zawsze dwa razy zastanowić się zanim zacznie się w ogóle alkohol spożywać. Ale sytuacje bywają różne. W takim razie jak szybko pozbyć się alkoholu z wydychanego powietrza?  Czy jest w ogóle sposób który podpowie jak oszukać alkomat?

Jak szybko pozbyć się alkoholu w wydychanym powietrzu? Prewencja jest najważniejsza!

Bardzo ważne jest aby o tym jak zbić alkohol w wydychanym powietrzu, czyli po prostu wytrzeźwieć pomyśleć jeszcze zanim zacznie się pić. Dlaczego? Najskuteczniejsze sposoby przyspieszające procesy regeneracji organizmu po spożywaniu etanolu muszą być zastosowane przed oraz w trakcie konsumpcji. Co należy więc zrobić przed aby później nie musieć zastanawiać się jak szybko pozbyć się alkoholu w wydychanym powietrzu?

– Zadbaj o odpoczynek: zregenerowany organizm jest w stanie przyjąć większą dawkę alkoholu bez odczuwalnych konsekwencji oraz co ważniejsze, jest w stanie szybciej zregenerować się po tak intensywnym czasie jakim jest picie alkoholu.

– Jedz pełnowartościowe posiłki oraz pij dużo wody: tych zaleceń należy trzymać się zarówno przed jak i podczas spożywania alkoholu. Zabiegi te pomogą w uniknięciu rozmyślań na temat tego jak oszukać alkomat, czy jak szybko pozbyć się alkoholu w wydychanym powietrzu. Ważne by spożywać produkty zawierające wszystkie niezbędne składniki odżywcze takie jak węglowodany, białka oraz tłuszcze. Z kolei regularne nawadnianie organizmu wspomaga procesy umożliwiające przywrócenie organizmu do stanu trzeźwości.

– Zaopatrz się w elektrolity: jak już zostało wspomniane warto pić dużo wody. Jeszcze skuteczniejsze jednak jest spożywanie elektrolitów. Niestety konsumpcja alkoholu negatywnie wpływa na ich zawartość w organizmie. Dlatego uzupełnianie elektrolitów w trakcie picia oraz po jego zakończeniu ograniczy nasilenie kaca oraz przyspieszy trzeźwienie. A najlepszą odpowiedzią na to jak szybko pozbyć się alkoholu z wydychanego powietrza jest stworzenie sobie warunków optymalnych dla przyspieszonego trzeźwienia.

Jak zbić alkohol w wydychanym powietrzu?

Na ten efekt składają się wszystkie środki prewencyjne, które zostały wcześniej wymienione. Są jednak osoby, które nie raz zadają sobie pytanie jak pozbyć się zapachu alkoholu z ust. Oczywiście jedynym stuprocentowo skutecznym sposobem jest danie sobie czasu na całkowite wytrzeźwienie. W zależności od osoby oraz ilości spożytego etanolu może to być od kilku godzin do nawet dwóch dni. Jak zbić alkohol w wydychanym powietrzu w tempie ekspresowym? Dobrym pomysłem może być żucie gumy bądź ssanie cukierków. Ważne aby wybrany produkt miał możliwie jak najbardziej intensywny zapach. Proces trzeźwienia może być również przyspieszony dzięki ruchowi. Organizm pocąc się wydala z siebie wiele substancji zakłócających jego poprawne funkcjonowanie.

Natomiast jeżeli nadal zastanawiasz się jak oszukać alkomat musisz pamiętać jedną ważną rzecz. Zarówno modele możliwe do kupienia przez osoby prywatne, jak i te użytkowane przez policje są już na tyle czułe, że manipulowanie wynikami staje się praktycznie niemożliwe. Wszelkie próby udawania dmuchania czy zatuszowania zapachu alkoholu z ust prawdopodobnie dadzą wynik albo wskazujący na stan nietrzeźwości, albo tak zwany wynik niepewny. W takich sytuacjach w razie kontroli przez policje konieczne jest zweryfikowanie otrzymanego wyniku. Ponownym dmuchaniem bądź testami krwi. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne