Strona głównaMotoryzacjaPomoc drogowa, laweta, holowanie na autostradzie A4

Pomoc drogowa, laweta, holowanie na autostradzie A4

Zdanie możemy mieć o sobie różne, ale jedno wiemy wszyscy – jak Polak chce, to potrafi. Niezależnie od miejsca, czasu i sytuacji. Bez względu na to, czy lubicie to żartobliwe podejście, czy też nie, lepiej nie sprawdzać jego słuszności w sytuacjach, które zagrażają zdrowiu lub życiu. Nawet jeśli wyglądają niepozornie. Jednym z takich scenariuszy jest niespodziewana awaria podczas jazdy autostradą. 

Jedną z najdłuższych autostrad w Polsce jest krajowa A4, która przebiega przez największe miasta: Wrocław, Opole, Kraków czy Rzeszów. Droga ciągnie się aż 667 kilometrów, więc jak łatwo sobie wyobrazić – laweta, holowanie czy ogólna pomoc drogowa na A4 i jej wezwanie jest wysoce niepożądana przez kierowców. Co nie zmienia faktu, że bywa konieczna. Więcej o tym, jak zorganizować pomoc drogą na A4 w okolicach Krakowa i Rzeszowa (i nie tylko!) znajdziesz w poniższym artykule.

Pomoc drogowa na autostradzie A4 – gdzie szukać pomocy? 

Stało się… i co teraz? Najpierw zadbaj o własne bezpieczeństwo. Bez względu na rodzaj usterki, którą musisz się zająć, ustaw swój pojazd na poboczu. Kolejny krok to wystawienie trójkąta ostrzegawczego w odległości około 100 metrów od samochodu. Dzięki temu inni kierowcy będą wiedzieli, że należy cię wyminąć. 

Jeśli jeszcze nie posiadasz trójkąta ostrzegawczego w swoim samochodzie, najwyższy czas w niego zainwestować. To oczywiste, że każdy z nas wyruszając z domu, nie myśli o potencjalnym wypadku. Niemniej przezorny zawsze ubezpieczony. 

Kiedy już zabezpieczysz pojazd, pamiętaj, aby nie wsiadać do niego ponownie. Najlepiej będzie udać się za barierki, które stoją przy poboczu. Każda usterka uniemożliwiająca ci dalszą drogę, np. brak paliwa, awaria hamulców czy uszkodzenie opony, wymaga wezwania pomocy drogowej na A4.

Pomoc drogowa autostrada A4 Kraków

Istnieje naprawdę szeroki wybór firm oferujących pomoc drogową na A4, wiele z nich jednak skupia się tylko na konkretnych odcinkach wokół największych miast takich jak np. Kraków, Warszawa czy Rzeszów. Wchodzenie w wyszukiwarkę pomocy drogowej i zastanawianie się nad tym, która będzie odpowiednia dla naszej obecnej lokalizacji, nie ma w sobie nic z komfortu – tak potrzebnego w sytuacji podbramkowej. 

Co powiesz na usługi firmy, która dojeżdża wszędzie, w każde miejsce mniejszej lub większej awarii, o każdej godzinie i we wszystkie dni tygodnia? My znamy i polecamy Pomoc Drogową AD-POL. Ich gwarancją jest szybki dojazd na miejsce wypadku, a także kompleksowe usługi w przypadku najmniej pożądanych scenariuszy.

Pomoc drogowa autostrada A4 Rzeszów

Trasa obok Krakowa odbyła się zgodnie z twoją myślą, ale dalszy jej odcinek wymaga wezwania pomocy drogowej? W pobliskim Rzeszowie również znajduje się oddział Pomocy Drogowej AD-POL. Firma posiada szeroką ofertę usług, takich jak: holowanie aut różnych gabarytów, dowóz paliwa, zmiana koła czy uruchamianie aut z rozładowanym akumulatorem. Superlatywy, które wybrzmiewają z ich opisów, mają swoje pokrycie w rzeszy zadowolonych klientów, którzy potrzebowali pomocy drogowej na najróżniejszych odcinkach krajowej A4.

Holowanie – autostrada A4

W sytuacji, kiedy pomoc drogowa nie wystarcza, a samochód wymaga przewiezienia do najbliższego punktu obsługi podróżnych, czas zdecydować się na holowanie lub lawetę.  Wielu kierowców kusi wizja mniejszego wydatku, więc decydują się na holowanie na A4, jednak – o czym należy pamiętać – jest ono zabronione na autostradzie. 

Wtedy pozostaje drugi wariant, czyli laweta. Wezwanie firmy świadczącej takie usługi jest uzasadnione w przypadkach, kiedy masz pewność, że w twoim pojeździe nie działają układ hamulcowy lub kierowniczy. Jak łatwo się domyślić, takie operacje również wchodzą w zakres Pomocy Drogowej AD-POL, przygotowanej na każdą okoliczność.

Mało kto zakłada, że trasę autostradą A4 do upragnionego celu podróży utrudni drobna awaria lub, co gorsza, poważniejszy wypadek. Konieczność wezwania pomocy drogowej, a już organizacja lawety czy holowania jest ostatnim, czego życzyłby sobie kierowca. 

Niestety, warunki bywają różne i warto mieć pod ręką numery telefonów do pomocy drogowej A4 na odcinku, którym będziesz jechać. W tym wypadku wystarczą tylko dwa: +48 603 463 709 oraz +48 722 104 800. 

Pomoc Drogowa AD-POL czuwa o każdej porze. Ze swojej strony natomiast warto zaopatrzyć się również we wcześniej wspomniany trójkąt ostrzegawczy oraz kamizelki odblaskowe. Wszystkim kierowcom czytającym ten artykuł życzymy zawsze spokojnej drogi i sprzyjających warunków na trasie. 

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne