Strona głównaMotoryzacjaOpony Kormoran - opinie, testy, czy warto?

Opony Kormoran – opinie, testy, czy warto?

Nie trzeba być seniorem, aby ponad wszystko cenić sobie spokój, bezpieczeństwo i ciszę. Szczególnie podczas codziennej jazdy samochodem, kiedy cierpliwość kierowcy jest wystawiona na wiele prób. Zima za pasem, czas wybrać opony zimowe. Najlepiej praktyczne, wysokiej jakości i w przystępnej cenie. Tu z pomocą przychodzą opony Kormoran. 

Przyjrzymy się oponom zimowym Kormoran, jakie opinie zbierają na forum modele Kormoran Snow 225/45r17 oraz Kormoran Snow 205/55r16. Jeśli preferujesz gumy, które dadzą radę przez cały rok, znajdziesz również opis opon całorocznych Kormoran. Z rozpędu napisaliśmy co nieco o oponach Kormoran letnich, a konkretnie wariancie Kormoran Ultra High Performance.

To co, gotowy? Przejdźmy do opon marki Kormoran i tego, gdzie jest produkcja.

Zobacz: Nowe opony pl – opinie, czy to bezpieczny sklep?

Opony Kormoran – producent. Gdzie produkowane, kraj pochodzenia 

Trzydzieści lat temu istniały słynne olsztyńskie zakłady Stomil w Olsztynie. W latach 90. francuski koncern Michelin przejął ich spółkę, nadając jej nową nazwę – Kormoran. Mowa zatem o polskiej firmie, której cechą charakterystyczną jest korzystny stosunek jakości do ceny.

Swoje opony dostosowują do warunków panujących na drogach w Europie Środkowej. Zatem opony zimowe Kormoran są przystosowane do jazdy w śniegu i błocie, a modele letnie do mokrej nawierzchni, pozwalając na manewry przy zachowaniu bezpieczeństwa.

Miejscami, gdzie produkowane są opony Kormoran, są fabryki w Serbii i Turcji.

Opony zimowe Kormoran – opinie 

Jak na solidną i sprawdzoną markę przystało, opony zimowe Kormoran są oznaczone symbolem 3PMSF. To znaczy, że są zatwierdzone przez Unię Europejską, ponieważ spełniają wymagania pod kątem przyczepności do śniegu, co zostało potwierdzone poprzez testy. Czym charakteryzują się opony zimowe Kormoran?

Przede wszystkim bieżnikiem. Dzięki specjalnej konstrukcji z kierunkowym układem nieregularnych rowków odprowadza zanieczyszczenia spod opony. Unikając przy tym blokowania się kanalików. To istotny atut, kiedy weźmiemy pod uwagę upierdliwe błoto pośniegowe. Lamele są skupione w gęstą sieć, co zapewnia wysoką przyczepność na śniegu. Ich poprzeczny układ ułatwia wgniatanie się w śnieg, uniemożliwiając poślizg. 

Zobacz: Opony Zeetex – opinie, testy. Co to za firma? Gdzie produkowane?

Opony zimowe Kormoran – co piszą na forum? 

Opony zimowe Kormoran cieszą się pozytywnymi opiniami na forum. Użytkownicy wyszczególniają świetny stosunek jakości do ceny i wysoki komfort jazdy nawet w trudnych warunkach. Pozytywne komentarze użytkowników forum dotyczą też odporności na aquaplaning, więc nawet jeśli zima okaże się deszczowa, opony zimowe Kormoran poradzą sobie z mokrą nawierzchnią. 

Opony Kormoran Snow – opinie

Czas na podsumowanie tego, jakie opony Kormoran Snow zbierają opinie na forum. W tym celu przyglądamy się modelom Kormoran Snow 225/45r17 oraz Kormoran Snow 205/55r16. Opinie dotyczące tych gum są pozytywne, skupmy się na niuansach. Czy producent wywiązał się z obietnicy?

Kormoran Snow 225/45r17

Użytkownicy forum opisują opony Kormoran Snow 225/45r17 jako gumy świetnie spisujące się na każdej nawierzchni. Trzymają samochód na ślizgawicy i wbijają się w śnieg dzięki świetnej przyczepności. Poza tym sprawnie odprowadzają wodę, dzięki głębokiemu bieżnikowi.

Kormoran Snow 225/45r17 zdają egzamin w przypadku nagłych zahamowań, a jazda po suchej i wilgotnej nawierzchni jest opisywana jako komfortowa. Kwestia głośności jest subiektywna jak w większości opinii na forum. Na pewno opony Kormoran Snow nie będą buczały i hałasowały. Część konsumentów określa je jako bardzo ciche, inni – umiarkowanie głośne.

Ocena na Oponeo.pl dla opon Kormoran Snow 225/45r17 wynosi 5.3.

Kormoran Snow 205/55r16

Inny model opon zimowych, Kormoran Snow 205/55r16 zbiera równie pozytywne komentarze. Według opinii klientów model 205/55r16 gwarantuje bezpieczną i komfortową jazdę. Mocno trzymają się nawierzchni, nawet jeśli jest srogo oblodzona. Potwierdzają to opinie forumowiczów, którzy mieszkają w rejonach podgórskich. Bieżnik Kormoran Snow 205/55r16 wgryza się w śnieg, zapewnia wymogi przyczepności nawet w przypadku śliskiej nawierzchni.

Ocena na Oponeo.pl dla opon Kormoran Snow 205/55r16 wynosi 5.3.

Opony letnie Kormoran – opinie

W przypadku opon letnich opiszemy jeden, wybrany przez nas model, Kormoran Ultra High Performance. Jeśli chodzi o ogół opinii forumowiczów o oponach letnich, użytkownicy doceniają dopieszczony projekt bieżników. System rozbudowanych rowków błyskawicznie odprowadza nawet spore ilości wody na drodze. Dzięki temu aquaplaning nam nie straszny nawet w przypadku intensywnych opadów deszczu.

Zobacz: Kiedy zmienić opony na zimowe? Nie czekaj w kolejce

Opony Kormoran letnie sprawdzą się dla wymagających kierowców, którzy cenią sobie dynamiczną jazdę. Szybka prędkość nie ogranicza możliwości pełnej kontroli pojazdu. Gumy są wytrzymałe i ścierają się bardzo powoli. Ostre zakręty, nawet przy sporej prędkości? Wykonalne.

Kormoran Ultra High Performance – opinie, testy 

Samochód o większej mocy silnika, jak i zasiadający za nim kierowca lubiący szybszą jazdę, będą zachwyceni modelem letnim opon Kormoran Ultra High Performance. Bloki, które znajdują się na zewnętrznej stronie bieżnika, mają nacięcia i zaokrąglone kontury, dzięki czemu zapewniają przyczepność na suchej drodze. Do tego wspierają stabilność, jeśli zechcesz wejść w zakręt przy większej prędkości. 

Wewnętrzna strona gumy posiada trzy rowki wzdłużne, które szybko usuną wodę z mokrej nawierzchni, co poprawia trakcję i zmniejsza ryzyko aquaplaningu. Kormoran Ultra High Performance dają poczucie bezpieczeństwa zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni, dzięki możliwości panowania nad autem. Konsumenci są zaskoczeni cichą pracą opon, co jest kolejnym plusem dla modelu Kormoran Ultra High Performance. 

Ocena na Oponeo.pl dla modelu Kormoran Ultra High Performance wynosi 5.1.

Opony całoroczne Kormoran – opinie

Przyszedł czas na przyjrzenie się oponom całorocznym Kormoran. Wybierając gumy wielosezonowe, musimy zwrócić uwagę na ich parametry oraz opinie na forum. Nie sztuką jest kupić jeden komplet opon, jeśli nie mamy gwarancji, że gumy od producenta są solidne i spełniają wymagania. 

Co wyróżnia opony całoroczne Kormoran? Rzeźba bieżnika, nietypowa, przypominająca kształtem szkielet ryby. Tak zaprojektowany  bieżnik daje stabilność oraz większe panowanie nad pojazdem. Poza tym bezpieczeństwo nawet w przypadku manewrów przy dużej prędkości. Dostajemy obietnicę, że opony całoroczne Kormoran są gotowe na wszelkie warunki atmosferyczne. Opona ma zapewniać krótką drogę hamowania na suchej i na mokrej nawierzchni. A jakie mają opinie na forum?

Opony całoroczne Kormoran sprawdzają się na ośnieżonej drodze i w wysokim śniegu. Hamowanie czy ruszanie z miejsca przebiegło bez problemu. Konsumenci wspominają, że również błoto pośniegowe czy sypki, świeży śnieg, nie są przeszkodą w komfortowej jeździe. Deszcz? Odprowadza wodę. A co z jazdą latem?

Część opinii uważa, że bez zarzutów inni, że przy nagrzanym asfalcie jest uczucie jakby auto „trochę pływało”, przy czym jest dopisek, że przy umiarkowanym stylu jazdy nie ma takiego zjawiska. To spostrzeżenie pojawiło się w wielu opiniach o oponach całorocznych Kormorana. Konsumenci zalecają umiarkowaną jazdę, odradzając te gumy fanom dynamicznej i ostrej jazdy.

Średnia ocen na Oponeo.pl dla opon całorocznych Kormoran wynosi 5.3.

Polska marka wzbudzała w wielu użytkownikach forum mieszane odczucia. Miejsca, gdzie produkowane są ich opony, wydały się konsumentom świadczyć o niskiej jakości gum. Jak widać niepotrzebnie. A czy ty miałeś okazję wypróbować opony Kormoran? Koniecznie podziel się w komentarzu!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne