Strona głównaRTV/AGDKerch - opinie. Co to za firma? Mopy, odkurzacze, roboty planetarne i...

Kerch – opinie. Co to za firma? Mopy, odkurzacze, roboty planetarne i inne

Na temat przedsiębiorstwa Kerch w internecie wiele osób zadaje sobie pytania: skąd pochodzi i co to za firma. Otóż jest to  producent i dostawca towarów z kategorii dom i ogród. Zakład chwali się, że codziennie stawia na kreatywność, dynamikę rozwiązań i zaangażowanie na każdym etapie pracy. Produkty powstałe w fabrykach Kercha mają być tworzone z dużą dbałością i dokładnością. Ponadto firma gwarantuje wysoką jakość swojego asortymentu oraz precyzję w jego wykonaniu.

Kerch – co to za firma? Skąd pochodzi? Czy to polska firma?

Przedsiębiorstwo Kerch wydaje się być dość enigmatyczne. Chcąc odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się w internecie zapytania: jaka to firma, skąd pochodzi i czy to polska firma, można natrafić na pewne trudności. Na swojej stronie internetowej producent, z nieznanych powodów, nie zdecydował się zamieścić informacji o siedzibie firmy, co jest dość niecodzienną praktyką. 

Zobacz: Towar z ekspozycji – co to znaczy?

Dziwną rzeczą jest również fakt, że w dobie obecności wszelakich firm w mediach społecznościowych, Kerch nie posiada swojego konta na żadnym z liczących się portali. To o tyle zastanawiające, że na swojej stronie internetowej przedsiębiorstwo zamieściło linki do Facebooka, Twittera, Instagrama oraz LinkedIna, lecz po moim sprawdzeniu okazało się, że na żadnym z nich opisywanego przedsiębiorstwa po prostu nie ma.

Jedynym śladem, na jaki można natrafić, w celu odpowiedzenia sobie na pytania: co to za firma i skąd pochodzi, jest znalezienie na stronie internetowej Kerch informacji, że serwis ich urządzeń, (w którym znajduje się także adres do przesyłania reklamacji) zlokalizowany jest w Myszkowie (województwo Śląskie). 

Odpowiedzi na postawione wyżej pytania: jaka to firma, skąd pochodzi i czy to polska firma, udało się znaleźć, ale w dosyć zawoalowany sposób. Mianowicie Kerch sprzedaje swoje produkty poprzez serwis Allegro. Po wejściu w zakładkę ,,O sprzedającym’’ można zobaczyć dane firmy. Dowiadujemy się z nich, że przedsiębiorstwo zarejestrowane jest w Myszkowie, w tym samym miejscu, co serwis.

Przeszukując internet, w celu natrafienia na jakieś dodatkowe informacje, można dowiedzieć się, że wszystkie podzespoły, jakie posiadają urządzenia firmy Kerch, produkowane są w Chinach, co sugeruje, że cały asortyment, jakim dysponuje opisywane przedsiębiorstwo również pochodzi z Państwa Środka. 

Kerch – opinie

W internecie nie ma zbyt wielu opinii, które dotyczyłyby bezpośrednio firmy Kerch. Można natrafić jedynie na pojedyncze wpisy ludzi, odnoszące się do poszczególnych wyrobów tego przedsiębiorstwa. Jeden z nielicznych postów, który wprost traktuje omawianą wytwórnię urządzeń, określa ją z angielska jako ,,no name’’ (w kontekście czegoś nie markowego), co wprost sugeruje nieznajomość tej marki dla większości polskich klientów. 

W artykule przyjrzę się opiniom, które napisali użytkownicy produktów firmy Kerch. Na tapet biorę więc następujące urządzenia: robot planetarny Kerch MyChef pr 2200, blender Kerch Quick HB1200, mop parowy Kerch Aqua 2000, wyciskarkę wolnoobrotową do soków Kerch Muse 400w oraz odkurzacz bezworkowy Kerch Delta VC3300.

Robot planetarny Kerch MyChef pr 2200 opinie

Źródło: Allegro

Robot planetarny Kerch MyChef pr 2200 ma bardzo dużo pozytywnych opinii. W serwisie Allegro model ten posiada aż 6616 ocen oraz 1491 recenzji. Olbrzymia większość z nich jest pozytywna, ponieważ negatywnych opinii jest zaledwie kilkanaście. To znakomity prognostyk dla osób, które zastanawiają się nad zakupem kuchennego robota.

Na podstawie przeczytanych opinii o urządzeniu, można wywnioskować, że robot planetarny Kerch MyChef pr 2200 wykonany jest z dużym pietyzmem, a jego jakość jest adekwatna do ceny, którą będziemy musieli zapłacić za robota. Użytkownicy zwracają uwagę na sporą moc produktu, dzięki której urządzenie bez trudu radzi sobie z przygotowaniem chociażby ciasta na chleb. Zaznaczają jednak, że lepiej radzi sobie tutaj dołączone do zestawu mieszadło z silikonową osłoną, aniżeli hak, gdyż ten nie zbiera dokładnie ciasta.

Zobacz: Co to Thermomix? Co można w nim zrobić? Gdzie kupić?

Inną rzeczą, na jaką zwracają uwagę posiadacze robota planetarnego Kerch MyChef pr 2200 jest łatwy i szybki montaż i demontaż oprzyrządowania produktu. W komentarzach można też znaleźć informacje, że całość dodatkowego wyposażenia urządzenia można myć w zmywarce (poza hakiem i mieszadłem z silikonem, które trzeba myć ręcznie). 

Kolejnym walorem, na który użytkownicy zwracają uwagę, jest stabilność robota planetarnego Kerch MyChef pr 2200. Opinie wielu osób potwierdzają, że urządzenie ma mocne przyssawki do blatu, dzięki którym nie ,,tańczy’’ podczas pracy, co skutecznie zapobiega potencjalnemu uszkodzeniu maszyny, czy utraty przygotowywanego dania. 

Blender Kerch opinie

Źródło: Ceneo

Firma Kerch posiada w swoim asortymencie kilka rodzajów blenderów. Model Kerch Quick HB1200 jest kolejnym produktem tej marki, który wiele osób postrzega w pozytywny sposób. W serwisie Allegro wystawiono ponad 6 tysięcy przychylnych ocen i ponad tysiąc recenzji. 

Użytkownicy zwracają uwagę na bardzo dobrą jakość wykonania, cenę oraz cichą pracę produktu. Niektórzy wprost piszą, że zakup blendera Kerch był ich najlepszą decyzją w roku. Część wypowiedzi zwraca uwagę, na drobny mankament, którym ma być waga urządzenia, jednak w opiniii nabywców, jest to wymuszone mocą, jaką dysponuje robot, za sprawą której silnik po prostu musi mieć swoje gabaryty.

Dużą zaletą blendera Kerch jest także szeroka gama zastosowania, do jakiej można go użyć. Nabywcy informują, że przyrząd mieli wszystko: od suszonych pomidorów, przez ciecierzycę, na owocach na koktajl kończąc. Każdy znajdzie jakąś potrawę, którą będzie można przygotować szybciej, dzięki dokładnemu przygotowaniu potrzebnych składników przez blender.

Mop parowy Kerch opinie

Firma Kerch posiada w swojej ofercie dwa typy mopa parowego. Różnią się one jedynie kolorem. Stąd opinie o jednym i drugim produkcie są do siebie zbliżone. Na potrzeby niniejszego artykułu przyjrze się recenzjom wystawionym dla modelu mopa parowego Kerch Aqua 2000.

Mop parowy Kerch Aqua 2000 opinie

Źródło: Allegro

Mop parowy Kerch Aqua 2000 to kolejny produkt firmy z Myszkowa, który zyskał przychylność wśród użytkowników Allegro. W popularnym serwisie e-commerce można znaleźć ponad 3 tysiące pozytywnych ocen oraz prawie 700 zachwalających opinii. Negatywnych not było zaledwie nieco ponad sto, co pozwala przypuszczać, że autorzy tychże ocen, mieli po prostu pecha i natrafili na egzemplarz fabrycznie uszkodzony.

Wśród opinii przeważają te, które informują o dużej dokładności mopa parowego Kerch Aqua 2000. Model ten bez problemu myje podłogi czy okna. Użytkownicy zwracają też uwagę, że mop posiada długi kabel, który znacznie ułatwia pracę, co pozwala dotrzeć nim do każdego zakątka mieszkania.

Wyciskarka wolnoobrotowa do soków kerch muse 400w opinie

Wyciskarka wolnoobrotowa do soków Kerch Muse 400w to kolejny produkt, który zebrał pozytywne opinie wśród swoich nabywców. W serwisie Allegro produkt ma półtora tysiąca pozytywnych ocen i nieco ponad czterysta pochlebnych opinii. Użytkownicy zwracają uwagę na jakość wykonania, szybkość wyciskarki wolnoobrotowej do soków Kerch Muse 400w oraz jej cichą pracę.

Odkurzacz Kerch – opinie

Przedsiębiorstwo Kerch posiada w swojej ofercie pięć typów odkurzaczy: trzy bezworkowe i dwa kominowe. Różnią się one od siebie mocą, kolorem, a także specyfiką zastosowania. Produktem, który zaskarbił sobie przychylność klientów jest odkurzacz bezworkowy Kerch Delta VC3300. Na Allegro ma on aż 6 tysięcy pozytywnych ocen oraz prawie półtora tysiąca przychylnych komentarzy. Autorzy opinii podkreślają, że produkt działa cicho, nie pobiera dużo prądu, ma dużą moc, która pozwala dokładnie wciągać zalegający brud. Przeważają komentarze, że odkurzacz wart jest swojej ceny. 

Kerch – opinie na forum 

Jak zostało przedstawione w artykule, firma Kerch ma bardzo dużo pozytywnych ocen i opinii. Na forum Allegro wśród użytkowników urządzeń, jakie ma swojej ofercie firma z Myszkowa, dominuje entuzjazm oraz rekomendacja dla zakupionych uprzednio produktów. Z tego względu śmiało można polecić wyroby tej marki innym osobom.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne