Strona głównaMotoryzacjaOpel Insignia - sprawdzamy opinie użytkowników

Opel Insignia – sprawdzamy opinie użytkowników

Samochody w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci stały się nieodłączną częścią naszych żyć. Czasem nie możemy sobie wyobrazić funkcjonowania bez samochodu, który jest ogromną pomocą w codziennym życiu i najprostszych nawet czynnościach. Wizyty u lekarza, robienie zakupów, czy po prostu podróżowanie stały się nieporównywalnie łatwiejsze i przyjemniejsze, kiedy używanie samochodów stało się powszechne. Kupowanie samochodu, choć już dawno stało się zwykłą czynnością, wciąż może przynosić nam sporo stresu, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy specjalistami od motoryzacji. Przy kupowaniu własnego pojazdu, musimy zwracać uwagę na wiele rzeczy, które decydują o sprawności i stanie samochodu. Czasem warto, jest zasięgnąć opinii specjalistów, czy też fanów motoryzacji, którzy znają się na tym temacie i mogą nam właściwie doradzić. Jednym z często wybieranych i często polecanych samochodów, jest Opel Insignia i Nissan Qashqai. Pierwsze modele Opla Insigni pojawiły się na drogach już w 2008 roku, a produkcja drugiej generacji rozpoczęła się w 2017 roku.

Dane techniczne Opla Insigni

Dane techniczne Opla Insigni zależą od generacji samochodu, oraz od typu nadwozia. Pierwsza generacja, Opel Insignia A, spotykany jest w trzech typach nadwozia – sedanie, liftbacku oraz kombi. Skrzynie biegów, które pojawiają się w tych pojazdach to 6 – biegowa manualna, jak i automatyczna, lub 5 – biegowa automatyczna. Zależnie od wersji, samochód może ważyć od 1,47 t do 1,61 t. Zbiornik paliwa ma pojemność 70 litrów, a ładowność samochodu wynosi 517 kg. Dane techniczne Opla Insigni generacji B wyglądają następująco: Insignia B ma dwa typu nadwozia – 5 – drzwiowe liftbacki, oraz 5 – drzwiowe kombi. Skrzynie biegów, które instalowane są w pojazdach to 6-biegowa manualna, oraz 6,8 i 9-biegowa automatyczna. Zbiornik paliwa ma pojemność 62 litrów, a ładowność wynosi 634 kg w przypadku nadwozia typu liftback, a 672 kg przy kombi.

Wymiary Opla Insigni

Wymiary Opla Insigni w generacji A, różnią się od tych w generacji B. W generacji A długość samochodu wynosi 4830 mm, a w wersji kombi 4908 mm. Szerokość pojazdu wynosi 1856 mm, a wysokość 1498 mm, podczas gdy w wersji kombi 1520 mm. Rozstaw osi wynosi 2737 mm, przy wadze od 1470 kg do 1610 kg. Wymiary Opla Insigni w generacji B wynoszą 4897 mm długości w wersji nadwozia liftback, 4986 mm w wersji kombi, oraz 5004 mm przy nadwoziu country tourer. Szerokość samochodu wynosi 1863 mm, jego wysokość w typie nadwozia liftback wynosi 1455 mm, w wersji kombi 1500 mm. Rozstaw osi samochodu mierzy 2829 mm. Samochód może osiągać wagę od 1366 kg do 1574 kg w wersji liftback, oraz od 1412 kg do 1608 kg w wersji kombi.

Spalanie w Oplu Insignia

Według raportu spalania, Opel Insignia w pierwszej generacji spala różne ilości paliwa w zależności od silnika. Średnia ilość zużytego paliwa to około 8,3 l x 100 km, przy czym ilość ta zmienia się w zależności od silnika, typu drogi, oraz prędkości, z jaką się poruszamy. Dane te dotyczą silników benzynowych, jeśli chodzi o LPG natomiast, średnia ilość zużytego paliwa trzyma się w granicach około 9 l x 100 km. W przypadku diesla silniki Opla Insigni zużywają około 6,2 l x 100 km. W przypadku drugiej generacji silniki benzynowe zużywają około 8,5 l x 100 km, podczas gdy w wersji diesel, jest to niecałe 7 l x 100 km.

Jaki silnik w Oplu Insignia wybrać?

To jaki silnik w Oplu Insignia powinniśmy wybrać, zależy od własnych preferencji, oraz od tego, jaki typ silnika potrafimy obsługiwać najlepiej. Jeśli chodzi o ilość zużywanego paliwa, wielu specjalistów poleca zainwestowanie w samochód jeżdżący na diesel. To jaki model silnika w Oplu Insignia wybrać, jest pytaniem, na które może odpowiedzieć wielu specjalistów, a także fanów motoryzacji, który bez problemu dobiorą odpowiedni dla użytkownika silnik.

Opinie o Oplu Insignia

W internecie możemy znaleźć wiele opinii o Oplu Insignia, które zależne są w dużej mierze od generacji samochodu, a także modelu silnika i roku produkcji. Większość opinii o samochodzie jest dosyć pozytywna, a wiele osób poleca ten pojazd innym użytkownikom, jednocześnie dając rady co do dbania zarówno o samochód, jak i o jego silnik.

Wady i opinie o Oplu Insignia 2.0 turbo

Opinie o Oplu Insignia 2.0 turbo są dosyć pozytywne, a wielu kierowców ceni sobie moc silnika, sprawny układ jezdny, a także dobrze prezentującą się karoserię. Jednymi z większych zalet tego pojazdu są wentylacja i ogrzewanie, a także spore wyciszenie. W opiniach o Oplu Insignia 2.0 turbo wymienia się również wady samochodu, do których mogą należeć koszty utrzymania go, a także fakt, że kiedy już zdarzają się usterki, mogą być one poważne. Kolejną z wad, dla wielu osób może być wewnętrzna przestrzeń, jednak mało kto skarży się na tę konkretną cechę.

Wady i opinie o Oplu Insignia 1.8 140 km w benzynie

Opinie o Oplu Insignia 1.8 w 140 km benzynie, jako zalety pojazdu często wymieniają cechy takie jak przestrzeń dla kierowcy i pasażerów, a także bezawaryjność jeżeli chodzi o drobiazgi, oraz fantastyczną ergonomię. W opiniach o Oplu Insignia 1.8 140 km w benzynie możemy też znaleźć skargi na wady takie jak koszty utrzymania, czy widoczność, a także występujące problemy ze skrzynią biegów. Inne, mniejsze wady wynikają głównie z zaniedbania, którego mogą dopuszczać się właściciele.

Opinie o Oplu Insignia 2.0 CDTI 130 km

Opinie o Oplu Insignia 2.0 CDTI 130 km są w większości dość pozytywne, chwaląc pojazd za cechy tak jak karoseria, zawieszenie czy wentylacja i ogrzewanie. Według opinii wadami Opla Insignia 2.0 CDTI 130 km są niskie wyciszenie, oraz dosyć częsta możliwość występowania poważnych usterek.

Opinie o Oplu Insignia 2.0 CDTI 160 km w automacie

Opinie o Oplu Insignia 2.0 CDTI 160 km w automacie jako pozytywne cechy wymieniają ilość koni mechanicznych pod maską, oraz ergonomię samochodu i sprawność silnika. Opinie o Oplu Insignia 2.0 CDTI 160 km w automacie, jako wadę wymieniają fakt, że samochód ten może być drogi w utrzymaniu, zwłaszcza przy pojawieniu się poważniejszej usterki.

Wady Opla Insigni 1.6 turbo

Według wielu kierowców, wady Opla Insigni 1.6 turbo to między innymi częste problemy z układami elektrycznym i hamulcowym. Można też usłyszeć głosy, że wadami Opla Insigni 1.6 turbo są stosunek jakości do ceny, oraz częste problemy z drobnymi usterkami.

Cena Opla Insignia

Cena Opla Insignia w dużej części zależy od roku wyprodukowania samochodu, generacji, typu nadwozia, stanu technicznego, oraz typu silnika. Ceny samochodu, jakim jest Opel Insignia, jeśli chodzi o używane sztuki, zaczynają się od kilku tysięcy, a w przypadku najnowszych samochodów, kończą na kilkuset tysiącach.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne