Strona głównaTechnologiaO czym można zrobić prezentacje do szkoły?

O czym można zrobić prezentacje do szkoły?

Prezentacja multimedialna to atrakcyjna forma przekazywania wiedzy, z której korzystają zarówno uczniowie, jaki nauczyciele. Największym atutem prezentacji w Power Poincie, lub innym programie przeznaczonym do tworzenia slajdów, jest możliwość łączenia tekstu, grafik, wykresów oraz zdjęć. Jeżeli chciałbyś podwyższyć oceny na semestr lub koniec roku, a nie masz możliwości poprawy prac klasowych, zaproponuj nauczycielowi stworzenie prezentacji, która może stać się przyszłą pomocą dydaktyczną. Sprawdź, które tematy są aktualnie na topie i o czym warto powiedzieć na forum klasowym.     

O czym można zrobić prezentacje – TOP5 pomysłów

·        O czym zrobić prezentację multimedialną na przyrodę?

Ciekawym pomysłem na prezentację przyrodniczą są odnawialne źródła energii (OZE). Temat ekologii i możliwości wykorzystania energii ze słońca, powietrza czy gruntu, jest bardzo nośny, dlatego możesz mieć pewność, że nauczyciel będzie zadowolony z podjęcia próby opisu tej problematyki. W swojej prezentacji możesz umieścić najważniejsze informacje dotyczące instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych urządzeń grzewczych. Warto przy tym zaznaczyć, że prezentacja na temat ekologii znajduje praktyczne zastosowanie i może okazać się przydatna w życiu codziennym.

·        O czym zrobić prezentację multimedialną na WOS?

Wiedza o społeczeństwie to przedmiot humanistyczny, który daje szerokie pole do popisu. Jeżeli chcesz zainteresować uczniów i podarować nauczycielowi przydatną pomoc dydaktyczną, stwórz prezentację na temat inflacji oraz jej wpływu na zasobność portfeli Polaków. Temat inflacji jest szeroko poruszany, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy, z czym naprawdę ma do czynienia i w jaki sposób inflacja wpływa na ich życie. Tworząc prezentację pamiętaj o wprowadzaniu wykresów i definicji, które są napisane prostymi słowami. Nie przesadzaj z ilością treści, tylko pokazuj, jak to wygląda w praktyce.

·        O czym zrobić prezentacje multimedialne na historię?

Jeżeli potrzebujesz tematu na historię, możesz omówić kwestie kontaktów sąsiedzkich, np. między Polską a Ukrainą, Polską a Rosją bądź Polską a Niemcami. Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że wiele osób w Polsce jest negatywnie nastawionych do Rosjan bądź Ukraińców. Wojna przyczyniła się do podgrzanie nastrojów, niemniej powody wzajemnej niechęci są zakorzenione o wiele głębiej. Dzięki stworzeniu prezentacji możesz uświadomić swoim kolegom, jakie są rzeczywiste powody wrogiego nastawienia.

·        O czym zrobić prezentacje multimedialne na polski?

Dobrym pomysłem na prezentację multimedialną na język polski jest ranking najczęstszych błędów językowych popełnianych przez Polaków. W zestawieniu możesz uwzględnić zarówno błędy stylistyczne, jak i ortograficzne, wraz z przykładami błędnego i poprawnego zastosowania. Czy wiesz dlaczego powinniśmy mówić ” w każdym razie” a nie ” w każdym bądź razie”? Znasz różnice pomiędzy słowami „bynajmniej” a „przynajmniej”? Pokuś się o stworzenie slajdów, które zainspirują twoich kolegów do większej dbałości o wypowiedź ustną i pisemną.

·        O czym zrobić prezentację multimedialną na matematykę?

A co z matematyką? Najlepszym pomysłem jest przedstawieniem praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym, np. wykorzystanie procentów w czasie zakupów czy wykorzystanie wiedzy na temat pól figur płaskich podczas wymierzania powierzchni płaskich w pokoju lub działki w terenie.

O czym można zrobić prezentacje multimedialną?

Zanim przystąpisz do robienia prezentacji, chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Po pierwsze, wielu uczniów zapomina, że celem prezentacji nie jest wprowadzenie jak największej ilości detali graficznych, tylko przekazanie wiedzy i konkretnych informacji, które mogą okazać się przydatne dla uczniów i nauczycieli. Pamiętaj, że prezentacja musi być spójna i stworzona wedle ustalonego wcześniej konceptu. Nie przesadzaj z ilością kolorów, czcionek oraz zdjęć. Jeżeli skupisz się na warstwie graficznej, slajdy mogą wydawać się ciekawe i zróżnicowane, ale będą jednocześnie rozpraszać uwagę uczniów. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie jednolitego szablonu i zastosowanie grafiki, która ma ścisły związek z omawianym tematem. 

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne