Strona głównaTechnologiaBeReal - co to za aplikacja? Jak działa? Opinie

BeReal – co to za aplikacja? Jak działa? Opinie

Aplikacja BeReal opisywana jest w sieci jako kontra do Instagrama czy Facebooka, na których wszystko jest idealne. Jak to działa? O co chodzi ze słynnymi 2 minutami? Sprawdzamy!

BeReal – co to? Jak działa? ‘

Instagram w dużej części jest aesthetic – ludzie, którzy prowadzą swoje konta w takim duchu, mają wszystko dopięte na ostatni guzik. Przemyślane zdjęcia, kolejność ich dodawania, a nawet kolorystykę. Wszystko musi być estetyczne i spójne. Facebook trochę odchodzi już w zapomnienie, jednak mimo wszystko nasze profilówki również są tam wystylizowane. 

BeReal ma być odpowiedzią na idealne fotki – o co chodzi? Co to za apka? Jak działa? Otóż BeReal jest aplikacją, w której dodajesz znajomych, dla których o losowej porze w ciągu dnia musisz zrobić zdjęcia  – zarówno przednią, jak i tylną kamerką. I co najważniejsze masz na to jedynie 2 minuty. Oczywiście, jeśli nie zrobisz tego w tym czasie, to nic się nie stanie – no prawie… Jeżeli nie cykniesz tych dwóch fotek w ciągu 120 sekund, to nie będziesz mieć dostępu do zdjęć Twoich znajomych, dla których je w końcu robisz, plus przerwiesz ciągłość w Twoim fotkowym kalendarzu. 

W ustawieniach BeReal możesz wybrać, czy zdjęcia robione przez Ciebie będą widoczne tylko dla Twoich znajomych, czy dla wszystkich użytkowników apki. W dodatku nie musisz martwić się o to, że ktoś, kogo nie chcesz mieć w gronie obserwujących, doda Cię bez pozwolenia – każde nowe konto musisz najpierw zaakceptować. Odpowiadając więc na pytanie: BeReal – co to?, można powiedzieć, że to takie instagramowe relacje, ale te z zieloną gwiazdką, czyli dla bliskich. Z tym że BeReal narzuca Ci czas, w którym musisz zrobić fotki. 

Zobacz: Aplikacja Joom – sprawdzamy opinie użytkowników

BeReal – opinie 

Wielu moich znajomych, gdy usłyszało o BeReal, zadawało pytania, ale o co chodzi, o której godzinie mam robić to zdjęcie, nie rozumiem – koncepcja tej apki jest dla wielu niezrozumiała. Jednak nie ma się co dziwić – jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że do sieci wypuszczamy tylko te fotki, z których jesteśmy dumni i którymi chcemy się z innymi podzielić. Przez to właśnie, zrozumienie o co chodzi z BeReal, jest dla niektórych ciężkie.

Ja sama na początku nie do końca rozumiałam, jak działa BeReal, więc pobrałam tę aplikację i przepadłam – bardzo mi się podoba ta koncepcja. Nie dlatego, że jest odpowiedzią na wyidealizowanego Instagrama, co wiele osób zarzuca tej platformie. Tak, Instagram jest sztuczny, jednak mimo wszystko rozumiem i akceptuję to, bo jak ma taki nie być, skoro ludzie traktują ten portal, jak album, w którym zachowują szczęśliwe chwile? Mało kto chce pamiętać, że coś mu nie poszło, że nie tak wyglądał, że był chory, czy że był samotny, dlatego ja nie mam nic przeciwko tej aplikacji, bo rozumiem jej założenia. Mimo wszystko nie przeczę, że może ona tworzyć różne problemy w głowach – na przykład kompleksy. Uważam, że osoby, które dołuje Instagram czy Facebook, powinny powiedzieć tym aplikacjom papa i zainstalować sobie BeReal.

Jakie opinie ma BeReal w sieci? Dużo lepsze niż wyżej wymienione kanały społecznościowe. Użytkownicy BeReal w opiniach najbardziej chwalą spontaniczność, jaką wymusza na nich ta aplikacja i ja się z tym zgadzam. W 2 minuty nie zdążę się odstrzelić, więc robię zdjęcie i nie zastanawiam się nad tym, czy na pewno jest ono w porządku. Może na początku miałam takie myśli, ale po tygodniu przywykłam do tej często wymienianej w opiniach spontaniczności.

Co jeszcze w opiniach o BeReal znalazłam? Że jest to zabawna aplikacja – przez brak przygotowania do robienia zdjęć, wychodzą one często śmieszne. Trzecią najczęściej wymienianą cechą BeReal jest to, że dzięki niej zawsze wiemy, co dzieje się u naszych znajomych. 

Zobacz: Revolut a urząd skarbowy – czy ma wgląd?

BeReal – o której godzinie?

Najczęściej padającym pytaniem w kontekście BeReal jest: O której godzinie trzeba zrobić sobie te zdjęcia? Nie ma ustalonego momentu, o której przyjdzie nam powiadomienie. Codziennie jest to inna godzina – jednak zawsze na ich zrobienie masz 2 minuty. Po cyknięciu fotek zobaczysz zdjęcia Twoich znajomych, a jeśli nie dodasz ich, to na głównej nie pojawi się update z tego dnia. 

Już wiesz, o co chodzi z BeReal, jak działa ta aplikacja i o której godzinie trzeba zrobić sobie zdjęcia. Daj znać w komentarzu, jeśli zdecydujesz się pobrać BeReal 🙂

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne