Strona głównaTechnologia73900 - co to za numer? Wyjaśniamy

73900 – co to za numer? Wyjaśniamy

Natrętne SMS-y to częsty problem zgłaszany przez klientów operatorów komórkowych. Czy zdarzyło Ci się dostawać niechciane wiadomości tekstowe, które zawierały informacje o domniemanej wygranej? Numery o długości czterech lub pięciu znaków, zaczynające się od cyfr 7 lub 9, to numery premium, na które nigdy nie powinieneś odpowiadać. Sprawdź, ile zapłacisz za wysłanie wiadomości zwrotnej na numer telefonu 73900.

Z tego artykułu dowiesz się:

73900 – co to za numer?

73900 – wygrana czy scam?

Czy SMS od 73900 jest bezpieczny?                    

73900 – co to za numer?

Wiadomości SMS o loteriach, promocjach i unikalnych okazjach, które trwają zaledwie kilka godzin, to codzienność dla użytkowników telefonów komórkowych. Jednym z popularniejszych numerów, które należą do typowego SPAM-u, jest multiloteria.eu 73900. Wiadomość SMS, klasyfikowana jako loteria, pochodzi od Euroloterie Sp. z o.o.  Jeżeli otrzymasz SMS Premium z tego numeru i zdecydujesz się na niego odpowiedzieć, kwota naliczona wyniesie 3 zł netto/3,69zł brutto. Opinie zamieszczone w sieci na temat loterii SMS-owych nie pozostawiają wątpliwości. Większość użytkowników przestrzega przed interakcją z tym podmiotem i zachęca do natychmiastowego skasowania wiadomości.  Oczywiście, możesz domagać się usunięcia swoich danych osobowych z bazy loterii, niemniej szybszym rozwiązaniem jest usunięcie SMS-a. Multiloteria.eu 73900 jest odbierana jako scam, czyli działanie mające na celu oszukać odbiorcę, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zlekceważenie komunikatu i usuwanie tego typu wiadomości jeszcze przed ich przeczytaniem.

73900 i domniemana wygrana. Jak zablokować numer?

7300 wygrana czy oszustwo? Sposób sformułowania wiadomości SMS od 73900 pozwala stwierdzić, że mamy do czynienia ze scamem. Dlaczego? Użytkownik uzyskuje informacje, że wygrał w loterii określoną kwotę i aby ją zdobyć musi odpisać na wiadomość SMS. Kiedy to zrobi nie otrzymuje pieniędzy, tylko dalsze SMS-y z instrukcjami. Taki sposób działania sprawia, że korespondencja znacznie się wydłuża, a użytkownik musi ponosić wysokie opłaty. Jeżeli nie chcesz dostawać podobnych wiadomości od przedstawiciela multiloteria.eu, wystarczy, że zastosujesz blokadę wysyłania SMS-ów Premium. Aby zablokować numer wystarczy wpisać ciąg znaków *111*32*1#. W przypadku otrzymywania MMS-ów możesz zastosować ciąg *111*48*1#, aby zablokować dalsze wiadomości. SMS od 73900 kosztują 3.69 zł brutto, niemniej warto zaznaczyć, że to nie najdroższe wiadomości Premium. Przykładowo, za wysłanie wiadomości pod czterocyfrowy numer zaczynający się od cyfr 79 użytkownik musi zapłacić aż 11,07 zł brutto. Najdroższe są numery pięciocyfrowe, których początkowymi cyframi za 925. Na podstawie tabeli opłat udostępnionej przez jednego operatora komórkowego można wywnioskować, że koszt takiego SMS-a wynosi aż 30,75 zł. Jeżeli nie chcesz płacić wysokich rachunków, zawsze sprawdzaj, z jakim numerem masz do czynienia.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne