Strona głównaZakupySmartwatch - jak wybrać?

Smartwatch – jak wybrać?

Zegarek smartwatch jest bardzo popularnym gadżetem – nie bez powodu. Ma szereg przydatnych funkcji, które przydają się zarówno w wykonywaniu obowiązków służbowych, jak również np. monitorowaniu aktywności. Czym się kierować wybierając model smartwatcha? Jakie cechy powinny mieć te zegarki sportowe, aby spełnić nasze oczekiwania i jednocześnie być pomocne w codziennych aktywnościach i obowiązkach? Sprawdź!

1. Smartwatch: inteligentny zegarek – o czym mowa?
2. Inteligentne zegarki – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Smartwatch: inteligentny zegarek – o czym mowa?

Co można robić z poziomu zegarka? Okazuje się, że wiele rzeczy. W końcu smartwatche to zegarki na miarę XXI wieku. Nie spodziewajmy się po nich klasycznej tarczy wyposażonej we wskazówki, a raczej symulującego ją wyświetlacza. Możesz liczyć na wskazanie dokładnej godziny, ale również na to, że pojawią się inne, liczne informacje takie jak między innymi: powiadomienia o połączeniach, o SMS-ach. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że ten zegarek sportowy z powodzeniem umożliwi Ci monitorowanie aktywności sportowej. Możesz także korzystać z takich jak aparat, bądź też odtwarzacz muzyczny. Co więcej – dopasujesz wygląd swojego zegarka wybierając tarczę, którą będzie on wyświetlał. Aby jednak mieć pewność, że smartwatch będzie spełniał swoją rolę i kupisz dobrej klasy model należy korzystać z oferty sprawdzonych sklepów, takich jak https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartwatche-i-zegarki/smartwatche/seria_samsung-galaxy-watch-6. Mamy to do wyboru inteligentne zegarki, gdzie do wyboru jest różny rozmiar wyświetlacza, charakteryzujące się sportowym designem. Dzięki temu zakup smartwatcha będzie znacznie łatwiejszy. 

Inteligentne zegarki – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zegarki smartwatch dostępne na rynku to różnorodność w nowoczesnym wydaniu. Podstawowe modele to te posiadające ekran dotykowy – są bardzo łatwe w obsłudze. Są bardzo podobne w tej kwestii do smartfonów. Zwróć również uwagę na obsługiwany przez nie software – niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się modele z systemem Android, zwłaszcza u osób, które są z nim zaznajomione. Równie dobrym rozwiązaniem będzie również urządzenie obsługujące Wear OS, który przypadnie do gustu użytkownikom iPhone’ów.

Nie bez znaczenia pozostaje również rozmiar wbudowanego wyświetlacza. Jeśli zależy Ci na kompaktowym urządzeniu, które łączy funkcję praktyczne i walory estetyczne, postaw na smartwatche z mniejszym wyświetlaczem. Sprawdź również rodzaj matrycy – na rynku znajdziesz inteligentne zegarki z ekranami LCD, OLED, jak również AMOLED.

Zwróć również uwagę na kształt ekranu – producenci najczęściej stawiają na kwadratowe, prostokątne, jak również okrągłe. Dla wielu osób kluczowa jest także pojemność baterii i jej żywotność – od tego w dużej mierze zależy, jak długo działa smartwatch po naładowaniu. Dodatkowym atutem będzie obecność wbudowanych funkcji sportowych.

Artykuł gościnny.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne