Strona głównaTechnologiaJak zobaczyć podsumowanie roku na Spotify? Spotify wrapped

Jak zobaczyć podsumowanie roku na Spotify? Spotify wrapped

Koniec roku to czas podsumowań. Zliczamy przeczytane książki, obejrzane filmy, przeżyte koncerty i wyjazdy. Wielkie marki podłapały nasze ciągoty do refleksji nad minionymi miesiącami i zaczęły tworzyć swoje raporty. Zrobiło to na przykład Spotify, które wysyła nam krótką prezentację, z której dowiadujemy się, czego najwięcej w danym roku słuchaliśmy. Z tego artykułu dowiesz się, co zrobić, jeśli ze Spotify Wrapped coś poszło nie tak, jak zobaczyć swoje podsumowanie roku na Spotify oraz czy jest to możliwe na komputerze, czy tylko w telefonie. Zapraszam do lektury. 

Gdzie znaleźć podsumowanie roku na Spotify? 

Spotify jest dość intuicyjną aplikacją, ale ze znalezieniem podsumowania roku wiele osób ma problem. Myślę, że wynika to po pierwsze z tego, że dostajemy je tylko raz w roku, więc jest to swego rodzaju nowość, a po drugie – bardzo chcemy je zobaczyć, a wiadomo, że ekscytacja czasem utrudnia nam działanie. 

Zobacz: Kabe – skąd pochodzi, ile ma lat, gdzie mieszka, wzrost, Wikipedia

Jak zobaczyć podsumowanie roku na Spotify? Po pierwsze powinieneś dostać maila z informacją, że jest ono gotowe. W wiadomości jest przekierowanie zarówno do krótkiej prezentacji 2022 Wrapped, jak i do playlisty, którą aplikacja stworzyła na bazie Twoich ulubionych utworów. W tym roku Spotify wypuściło podsumowanie 30 listopada. Sprawdź swoją skrzynkę pocztową, możliwe, że po prostu przegapiłeś maila z tą informacją. 

Drugim sposobem jest pogrzebanie w aplikacji. Ja moje Spotify Wrapped 2022 mam w głównej zakładce, czyli Home – od razu pod ostatnio słuchanymi utworami i podcastami. 

Spotify Wrapped na komputerze?

Czy da się obejrzeć prezentacje Spotify Wrapped na komputerze? Niestety nie – w desktopowej wersji aplikacji jest jedynie wcześniej wspomniana playlista, którą Spotify stworzyło na bazie tego, czego słuchałeś w danym roku najwięcej. Nazywa się ona: Twoje ulubione utwory 2022 roku

Jak zobaczyć podsumowanie roku na Spotify? 

Dwie kwestie już za nami: wiesz już, gdzie znaleźć podsumowanie roku oraz że obejrzenie Spotify Wrapped na komputerze nie jest możliwe. Teraz przejdźmy do tego, jak zobaczyć podsumowanie roku na Spotify – na przykładzie screenów pokaże Ci, w co dokładnie trzeba kliknąć, aby pojawiła Ci się prezentacja. 

Oto co musisz zrobić krok po kroku, aby zobaczyć swoje podsumowanie:

  1. Wejdź w apkę Spotify. Po otworzeniu automatycznie powinna wyświetlić Ci się zakładka Home (oczywiście z innymi utworami i podcastami niż u mnie). Pod ostatnimi odtwarzanymi piosenkami i programami znajdziesz Spotify Wrapped 2022.
Część 1
Część 2
Część 3

Spotify Wrapped – coś poszło nie tak?

Jeśli mimo zastosowania się do powyższych porad, z Twoim Spotify Wrapped coś poszło nie tak, to jedyne co Ci pozostaje, to skontaktowanie się z działem obsługi klienta lub z ludźmi z grupy. Jak to zrobić? Przez:

  • stronę support.spotify.com (formularz), 
  • wpisując szybka pomoc Spotify (najczęściej zadawane pytania) 
  • community.spotify.com (jeśli znasz język angielski) – jest to grupka, na której doświadczeni użytkownicy tej aplikacji mogą Ci coś poradzić. 

Podsumowując temat Spotify Wrapped:

  • Jak zobaczyć podsumowanie roku na Spotify? Przez maila, który przekieruje Cię do Wrapped 2022 lub przez zakładkę Home w aplikacji w telefonie.
  • Czy da się włączyć Spotify Wrapped na komputerze? Nie – desktopowa wersja umożliwia jedynie włączenie playlisty, przygotowanej na podstawie Twoich ulubionych piosenek. 
  • Co jeśli ze Spotify Wrapped coś poszło nie tak? Pierwszym krokiem powinno być poszukanie rozwiązania problemu w sekcji najczęściej zadawanych pytań (w komputerowej wersji Spotify na samym dole jest zakładka Pomoc, tam je znajdziesz). Jeśli nie ma tam odpowiedzi na Twoją zagwozdkę, to wtedy musisz skontaktować się z obsługą klienta (formularz) lub wpisać nurtujące Cię pytanie w języku angielskim na stronie: community.spotify.com. 

Koniecznie daj znać, czy udało Ci się zobaczyć Twoje podsumowanie roku w tej aplikacji!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne