Strona głównaRozrywkaCo robić jak się nudzi ?

Co robić jak się nudzi ?

Nudzi mi się, kto choć raz nie wypowiedział tych słów niech pierwszy rzuci kamieniem. Będąc dzieckiem nasi rodzice zapewne gdy tylko słyszeli tę frazę wiedzieli, że jeżeli czegoś szybko nie wymyślą w ciągu najbliższych minut hasło „nudzi mi się co mam robić” padnie wielokrotnie.

Mówi się, że dorosłe osoby nigdy się nie nudzą i ciężko się z tym nie zgodzić. Praca zajmuje sporo czasu, do tego dochodzą zwykłe codzienne obowiązki i nie pozostaje wiele czasu dla siebie. Po skończeniu szkoły średniej, praktycznie nigdy się nie nudziłem zawsze znalazłem sposób na nudę. Na początku lat 2000 internet nie był tak popularny, a liczba stron w sieci była niesamowicie mała w porównaniu do stanu obecnego. Jednak czasy się zmieniają i sposoby na radzenie z nudą również, choć niektóre pozostają niezmienne.

Co robić gdy się nudzi ?

Zakładam, że na ten wpis trafią młodsze osoby , więc pierwsza propozycja może się im wydać niezbyt atrakcyjna jednak warto ją przemyśleć.

Rozwijaj się

Jeżeli chcesz mieć dobre życie musisz pomyśleć o tym już w czasach szkolnych i myśleć o rozwoju przez cały czas. Jeżeli nie będziesz dążył do zdobywania nowej wiedzy nie oczekuj, dobrze płatnej pracy czy okazji na dojrzenie nowych możliwości. Inwestowanie w samego siebie to najlepsza inwestycja, bo nawet kiedy stracisz wszystko co masz nadal będziesz mieć swoją wiedze i doświadczenia które pozwolą Ci poradzić sobie z konsekwencjami i zacząć od nowa. Co najważniejsze rozwój nie musi być nudny. Nikt nie każe ci się rozwijać w kierunku w którym nie chcesz. Jeżeli się nudzisz znajdź książkę albo materiały w internecie na temat swoich zainteresowań. Interesuje Cię grafika? usiądź do Photoshopa albo programów 3D. Interesują Cię gry komputerowe? może zainteresujesz się procesem ich tworzenia. Jesteś słaby z angielskiego? To czy może być lepszy sposób na nudę w domu niż czytanie podręczników z angielskiego albo słuchanie kursów? Istnieje masa sposobów na poszerzanie horyzontów i zwalczenie nudy.

Książki

Nie każdy musi lubić literaturę i nie ma nic w tym złego. Jeżeli jednak lubisz czytać, to bez problemu znajdziesz książkę dla siebie. Gdy znudzą ci się tematy fantasy może warto sięgnąć po kryminał albo książkę psychologiczną bądź biografię i sprawdzić czy nie znajdziesz tam czegoś dla siebie.

Filmy i seriale

Chyba najłatwiejszy sposób na nudę w domu. Biblioteka filmów i seriali rozrasta się w zabójczym tempie. Co chwile wychodzą nowe produkcje na platformach abonamentowych jak Netflix czy HBO. Nawet jeżeli 80% z tych produkcji jest słaba to wśród tych dwudziestu znajdziesz coś dla siebie.

Gry komputerowe

Gry to idealny sposób na naukę języka, nie tylko angielskiego. Podobnie ma się sprawa z firmami i książkami, możesz podjąć próbę czytania i oglądania filmów w językach które cie interesują, a zobaczysz że efekty przyjdą szybciej. Gry zapewniają rozrywkę dla każdego. Liczba gatunków jest ogromna od strategii przez gry przygodowe gdzie najważniejsza jest fabuła po gry sportowe.

Rysowanie

Nigdy nie byłem dobry w sztukach plastycznych, ale wiem że wielu osobom sprawia to wiele radości. Rysowanie wydaje się najłatwiejszym zajęciem do praktykowania. Wymaga odpowiednich kredek i kartki papieru. To że najłatwiej zacząć nie znaczy że łatwo o efekty. Aby tworzyć piękne rysunki należy nauczyć się pewnych zasad i schematów wymagające dużej praktyki.

Wyjdź na spacer

Jeżeli za oknem świeci słońce nie ma co siedzieć w domu. Przejdź się do parku, usiądź na ławce i po prostu nic nie rób. Czy nic nierobienie musi być nudne? W moim wieku uważam, że nie. Pozwala przemyśleć wiele rzeczy i odpocząć. Może w wieku szkolnym tych rzeczy jest mniej, ale świeżego powietrza nigdy za wiele. Jak już będziesz na dworze nie musisz spędzać czasu pasywnie. Chwyć telefon w rękę i zacznie fotografować wszystko co ci przyjdzie do głowy. Dzięki temu może odkryjesz nową pasje, a na pewno spojrzysz na swoje miasto z innej strony.

Aktywność fizyczna

Jeżeli na co dzień siedzisz przez większość dnia warto zadbać o zdrowie i trochę się porozciągać. Nie chodzi nawet o jakiś trening tylko rozruch zastanych mięśni.

Spotkaj się ze znajomymi

Jeżeli nie masz nudnych znajomych to jest to chyba najlepsza opcja do rozwiania nudy. W grupie zawsze raźniej i znajdzie się coś do roboty, a jeżeli nie to zawsze można ze sobą porozmawiać.

Poukładaj puzzle / zagraj w grę planszową

Układanie puzzli nie musi każdemu przypaść do gustu, ale jest to zajęcie które można robić samemu i z kimś, dzięki czemu jest bardzo uniwersalne.  W gry planszowe zazwyczaj gra się z kimś, jednak gdy masz rodzeństwo, albo w pobliżu znajomych na pewno razem będziecie się fajnie bawić.

Jeśli jesteś dorosły to możesz też sprawdzić wyzwania do gry w butelkę.

Sposobów na zwalczenie nudy jest wiele. Każdy próbuje robić to na różne sposoby. Aby znaleźć ten najlepszy dla siebie należy posprawdzać co sprawia Ci radość i satysfakcję. Gdy znajdziesz swoją pasję nigdy nie uświadczysz nudy.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne