Strona głównaPrzemysłNowe ceny na PGG - ponad 4 tys za tonę! O co...

Nowe ceny na PGG – ponad 4 tys za tonę! O co chodzi?

Polska Grupa Górnicza ma najniższe ceny opału na rynku, jednak w ostatnich dniach wybuchła afera, że PGG podniosło ceny do ponad 4000 zł za tonę. Czy to prawda? Sprawdzamy!

Sprawdź też:

PGG – nowy cennik?

PGG – nowy cennik, który przypomina nieśmieszny żart, czy może zwykła nieuwaga konsumentów? Czy za ekogroszek Retopal rzeczywiście trzeba dać już 4560 zł za tonę? Mnóstwo osób bardzo się oburzyło po tym, jak PGG zmieniło cenę. Jednak mało kto spojrzał na informacje pod tą odstraszająca, czerwoną ceną. Cena za tonę ekogroszku Retopal to 1520 zł brutto – nowa cena na PGG, czyli 4560 zł dotyczy 3 ton, co widać po prawej stronie, pod WYBIERZ ILOŚĆ. Obecnie na PGG nie można kupić więcej, ani mniej ekogroszku Retopal – tylko 3 tony. Nie ma się więc co dziwić, że niektórzy odebrali to, jako zmianę cennika PGG – przeważnie po wejściu w dany rodzaj opału, pokazywała się cena za tonę, a ilość 3 ton, nie była narzucona z góry. O nowych cenach na PGG (zmiany z początku września) przeczytasz w  tym artykule: https://nafakcie.pl/nowe-ceny-w-pgg-co-sie-zmienilo/

Negatywnych opinii o stronie PGG jest mnóstwo – wiele osób od miesięcy nie może nic tam kupić. Jednak jest naprawdę sporo osób, którym się to udało, więc warto próbować. Ceny na PGG są tak niskie, jak nigdzie indziej – oczywiście niskie, jak na te czasy. Jeszcze 2 lata temu nikt nie podejrzewał, że czeka nas taki kryzys energetyczny. Budzi on wiele frustracji, zwłaszcza kiedy widzimy, jak wygląda węgiel, który sprowadziły do nas SSP albo jak rząd stawia ławki patriotyczne za 16 mln zł… Pandemia, inflacja, wojna, kryzys energetyczny – wszystko przyszło w bardzo krótkich odstępach czasu, więc nie ma kiedy odetchnąć od problemów finansowych czy zdrowotnych. 

Jak na razie PGG nie podniosło cen – jak będzie, gdy sezon grzewczy się rozpocznie? Tego nie wie nikt… W tym czasie ceny przeważnie szły do góry, jednak wzrosły one już do tak absurdalnego poziomu, że wydaje się, że gorzej być nie może. Daj znać w komentarzu, co ty o tym myślisz – będę jeszcze nowe ceny na PGG do końca roku, czy zatrzymają się na tych, które obowiązuje aktualnie?

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne