Strona głównaPrzemysłCena węgla / ekogroszku w styczniu - widać poprawę na rynku?

Cena węgla / ekogroszku w styczniu – widać poprawę na rynku?

Nowy rok, stara bieda. Kryzys energetyczny jak trwał, tak trwa i na razie nic nie zapowiada, aby ceny miały wrócić do normalności. Ile obecnie zapłacisz za tonę ekogroszku i węgla? Czy wartość opału choćby minimalnie spadła? Sprawdzamy!

Cena węgla i ekogroszku w 2023 roku

Nowy rok większość z nas nastraja bardzo pozytywnie – mamy nadzieję na lepszy czas. Jednak jeśli opału nie starczy Ci do końca okresu grzewczego i jesteś tu, aby zorientować się w cenach ekogroszku i węgla, to przykro mi, ale muszę zepsuć Ci humor. 

Ekogroszek i węgiel w supermarketach i na PGG nie staniał. Oto styczniowy cennik ze strony Polskiej Grupy Górniczej oraz kilka najpopularniejszych ekogroszków z supermarketów i znanych sklepów internetowych. Podawane ceny dotyczą tony.

PGG – ceny opału WORKOWANEGO:

Pieklorz1770 zł 
Karlik1770 zł
Greenpal1375 zł

PGG – ceny opału LUZEM:

Pieklorz1520 zł
Karlik1520 zł
Greenpal1125 zł
Retopal1520 zł
Kostka (Ziemowit)1470 zł
Orzech (Piast)1470 zł
Miał (21-24)1125 zł

Supermarkety i strony internetowe – ceny najpopularniejszych workowanych opałów:

Ekogroszek Silver3099 zł
Ekogroszek Gold3199 zł
Ekogroszek Kazach3250 zł
Ekogroszek Sobianek Lew3299 zł
Ekogroszek Tygrys Sobianek3099 zł
Ekogroszek Pantera Sobianek 3149 zł

Ani na PGG, ani w supermarketach i sklepach internetowych typu Allegro ceny ekogroszku i węgla nie spadły. Okres grzewczy trwa i do jego czasu jego zakończenia najprawdopodobniej nie będzie specjalnych obniżek. 

Gdzie kupić najtańszy opał w 2023 roku?

Najtańszy ekogroszek i węgiel kupisz na stronie Polskiej Grupy Górniczej. Jednak zamówienie czegokolwiek z ich sklepu graniczy z cudem, z czego doskonale zdajemy sobie sprawę. Trzeba mieć dużo samozaparcia i stalowe nerwy, aby rzeczywiście coś tam kupić. 

W supermarketach jest dosyć drogo. Lepiej poszukać składu opału w swojej okolicy. Jak to zrobić? Otóż jesienią 2022 roku rząd uruchomił porównywarkę cen opału, która jednocześnie jest wyszukiwarką różnych punktów, które go oferują. Proces szukania ułatwiają nam filtry, w których zaznaczyć możemy: rodzaj szukanego paliwa, województwo oraz powiat. Jako że gminy również zaczęły dystrybuować opał, to w porównywarko-wyszukiwarce jest opcja sprawdzenia, które gminy nim dysponują. 

Daj znać, gdzie kupiłeś pierwszy ekogroszek lub węgiel w 2023 roku i jaka była jego cena.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne