Strona głównaRozrywkaNasz nowy dom - kłamstwa, fuszerka, opinie, jak jest naprawdę?

Nasz nowy dom – kłamstwa, fuszerka, opinie, jak jest naprawdę?

Programy takie jak Nasz nowy dom, cieszą się w naszym kraju bardzo dużą popularnością. Wielu Polaków z zapartym tchem, śledzi co czwartek metamorfozy domów, które bardzo często nadają się już tylko do rozbiórki. Zazwyczaj także, mieszkają w nich ludzie z małymi zarobkami, zmagając się przy tym z ciężkimi chorobami, wymagającymi kosztownego leczenia.

Jak jest naprawdę? Czy jest to bezinteresowna pomoc? A może to, co pokazują nam w telewizji to kłamstwa? Budynki, wyremontowane w Nasz nowy dom, jak wyglądają po kilku latach? Jeśli jesteście ciekawi, jaka jest prawda, zapraszam do lektury.

Nasz nowy dom – opinie takie, że to kłamstwa i fuszerka?

Średnio ponad milion osób, ogląda co tydzień program Nasz nowy dom. Opinie, jakie są na temat tego show? Niektórzy zastanawiają się, czy ukazane tam historie, to nie są kłamstwa. Pewna część osób kwestionuje mocno, czy w programie Nasz nowy dom remont trwa 5 dni. Wielu ekspertów z branży budowlanej nie ma jednak wątpliwości, twierdząc, że nie są to kłamstwa. Ich opinie mówią o tym, że posiadając dobrą ekipę fachowców, która zajmuje się tym od bardzo dawna, jest to możliwe. 

Chcąc jednak dowiedzieć się jeszcze więcej, co mówi się na temat tego programu, poczytałam w tym celu opinie na forum. Tam również wiele ludzi zastanawia się, czy to prawda, co przedstawia się w tym programie. Sporo z nich ma dość duże obawy na temat tego, że takie szybkie tempo to w efekcie fuszerka wykonawcza. Zgłębiając jednak to, co zawierają opinie na forum, przekonałam się, że tak nie jest. Czemu? Katarzyna Dowbor, która jest prowadzącą programu, odwiedza bardzo wiele z tych rodzin po upływie sporej ilości czasu. Widać wtedy, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i, że nie jest to fuszerka. Jest to również dowód na to, że to ile trwa remont, nie wpływa w żaden sposób na jakość i trwałość danego budynku.

Nasz nowy dom – jak jest naprawdę? Zasady finansowania i regulamin

Opinie na forum dały mi także pogląd na to, jakie są zasady działania tego programu. Każdy, kto myśli o tym, aby skorzystać z pomocy niesionej przez jego twórców, powinien odwiedzić ich stronę internetową. Znajduje się tam regulamin, który ściśle określa, jakie są zasady tego programu. Aby się do niego zgłosić, należy w kwestionariuszu zgłoszeniowym:

  1. Określić, w jakim stanie i wieku jest nasz budynek.
  2. Opisać, jaki jest jego dokładny metraż i dane techniczne, takie jak ocieplenie czy kanalizacja.
  3. Opisać wszystkich członków rodziny, czym się zajmują oraz w jakiej są kondycji zdrowotnej.
  4. Opisać, dlaczego to właśnie Wasza rodzina ma być wybrana do tego programu.

Wszystkie te podpunkty i jak należy je wypełnić, są opisane dokładnie w zakładce regulamin. Domyślam się, że tak jak i mnie, ciekawi Was, jakie są zasady finansowania w tym programie? Przychodzę z dobrą wiadomością – sprawdziłam to zagadnienie. Wszystkie koszta, pokrywane są przez twórców programu. Zasady finansowania, są jednak ściśle określone z góry. Dlatego też wybierane są budynki o małym metrażu, które w związku z tym, nie wymagają aż tak dużych nakładów pieniężnych. 

Jeśli zaliczacie się do fanów tego programu i zastanawiacie się, jak to działa, polecam odwiedzić jego stronę internetową. Zasady jego działania, są tam opisane czarno na białym. Dzięki czemu łatwo można zweryfikować rzetelność wszystkich napływających na jego temat informacji. 

nasz nowy dom opinie
Niektóre osoby nie zgadzają się z zasadami programu

Nasz nowy dom – ile trwa remont?

Ile trwa remont, który jest przeprowadzany przez Nasz nowy dom, czy to prawda, że 5 dni? Jak najbardziej. Chociaż dla co po niektórych może się to wydawać nierealne. Przypomnę tylko, że zajmują się tymi remontami sami fachowcy. Osoby te, mają już wypracowane ściśle określone procesy oraz rutynę, którą wdrażają w tych zadaniach. Jeśli więc usłyszycie, że ktoś zastanawia się, czy w programie Nasz nowy dom remont trwa 5 dni, będziecie już wiedzieli, co odpowiedzieć. Znacie bowiem już odpowiedź na to, czy to prawda. 

Wiem, że widząc, jak wiele potrafi być zmienione w tak krótkim czasie, może obudzić to w dużej grupie ludzi, wiele wątpliwości. Między innymi, czy w programie Nasz nowy dom remont trwa 5 dni. Remonty i modyfikacje, które są tam przeprowadzane to nie tylko malowanie ścian. Często są to również nowe instalacje, a także dobudowywanie nowych pomieszczeń. Ci, którzy chociaż raz w życiu przeprowadzali gruntowny remont lub budowali dom, wiedzą, jak czasochłonne są to czynności. Stąd też pewnie, oglądając program Nasz Nowy dom, jak wyglądają domy po latach to pytanie, które nasuwa się dużej liczbie osób.

Nasz nowy dom – jak wyglądają domy po latach?

Co poniektórzy, rozpuszczają po internecie nieprawdziwe informacje mówiące o tym, czy to prawda, że remonty są przeprowadzone niedbale i, że jest to najzwyczajniejsza fuszerka. Wydaje mi się, że są one czytane przez twórców programu Nasz nowy dom. Jak wygląda po kilku latach budynek po remoncie, można łatwo zweryfikować. W niektórych odcinkach odwiedzają oni te miejsca, w których udzielili pomocy w przeszłości. To jednak nie koniec. Wchodząc na stronę programu Nasz nowy dom, jak wyglądają domy po latach, można sprawdzić w galerii, która się tam znajduje. 

Zdaje sobie też sprawę, co może być powodem tej nieufności. Po pierwsze może być to zazdrość. Po drugie, kwestionowanie, czy w programie Nasz nowy dom remont trwa 5 dni. Jak już wspomniałam niejednokrotnie w tym artykule, pewna część osób uznaje to za kłamstwo. Stąd też pewnie ogromna ich ciekawość wytrzymałości przykładowego budynku, który wziął udział w programie Nasz nowy dom. Jak wygląda po kilku latach, można również zweryfikować osobiście. Na przykład udając się do miejscowości, gdzie się on znajduje. Nie powinno być to raczej zbyt trudne. Często rodziny, które zgłaszają się do programu, pochodzą z małych miejscowości. 

Jak to często w życiu bywa, tam, gdzie dzieje się dobro, tam są też kontrowersje. Zazwyczaj, wynikają one jednak z braku wiary, w bezinteresowną pomoc niesioną przez człowieka, a szkoda. 

Rodziny, które zgłaszają się do programu Nasz nowy dom, są chociaż trochę odciążone w walce o przetrwanie, często w niełatwej, codzienności. Czy zamiast szukać problemów tam, gdzie ich nie ma, nie powinniśmy skupić się tylko na dobrych emocjach, jak myślicie?

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

1 KOMENTARZ

  1. Odcinek 180.Zdrowi dziadkowie opiekują się wnukiem.Całe życie opiera…li się, nawet mieszkanka nie zdobyli i teraz otrzymują na starość piękne mieszkanie w nagrodę za pasożytnicze życie na koszt państwa.Genialne ,róbcie tak dalej.

Popularne