Strona głównaPrzemysłNajtańszy pellet z dostawą - sprawdzamy 5 najtańszych ofert

Najtańszy pellet z dostawą – sprawdzamy 5 najtańszych ofert

Wzrost cen pelletu był nieunikniony – zmiany w polityce Lasów Państwowych, problemy z dostępnością i wysokie ceny surowca, wzrost kosztów produkcji i problemy na rynku węglowym nałożyły się na siebie, przez co teraz za pellet płacimy średnio 3000 zł za tonę. Czy są tańsze opcje na rynku? Jaki jest najtańszy pellet z dostawą? W tym artykule stworzyliśmy listę 5 najtańszych pelletów na rynku – zapraszamy do lektury. 

Zobacz: Odrzucony wniosek o dodatek do pelletu – na co uważać?

Najtańszy pellet z dostawą – nasze TOP 5 

Najtańszy pellet – mimo że brzmi to jak oksymoron, to jednak na rynku są drogie i mniej drogie pellety. Niektórzy z racji na masę certyfikatów i super jakość cenią się bardziej, a inni mniej – działa to tak samo, jak ze wszystkimi innymi rzeczami. O tanim ogrzaniu domu pelletem w tym roku nie ma mowy – nawet najtańsze opcje są nadal dołująco drogie. Jednak czymś palić musimy, a specjaliści nie prognozują spadku cen. 

Jakie są najtańsze pellety z dostawą? Oto nasze TOP 5:

  1. Pellet Eco – 2459 zł za 975 kg (worki 15 kg). Ten pellet dostaniesz między innymi na Allegro. 
  2. Pellet MIR-DOM – 2500 zł za tonę. Jest dostępny na OLX. 
  3. Pellet Igła – 2730 zł za 975 kg. Dostępny w sklepie internetowym kaskadagranit.pl
  4. Pellet GOLD – 2990 zł za 975 kg. Dostępny w sklepie internetowym kaskadagranit.pl
  5. Pellet Timber – 3036 zł za tonę. Dostępny w sklepie internetowym kaskadagranit.pl

Dla rozwiania wątpliowści – nie jest to reklama sklepu kaskadagranit.pl – po prostu oferuje on jedne z najtańszych pelletów z dostawą. Wielu sprzedawców bardzo zawyża ceny, dlatego warto jest dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne oferty na rynku. 

Nasze TOP 5 najtańszych pelletów nie bierze pod uwagę jakości – pamiętaj o tym. Pellety takie jak Lava czy Olczyk są sprawdzone i wszyscy wiedzą, czego mogą się po nich spodziewać. Niestety, ale na rynku jest sporo nieuczciwych producentów opału – nie tylko pelletu. Są osoby, które recenzują na YouTube różne ekogroszki czy pellety (np. Jockey, Kamil Miernik) – nie raz w swoich testach udowodnili, że zawartość popiołu lub wilgoci w praktyce w ogóle nie zgadza się z zapewnieniami na opakowaniu. 

Zobacz: Tego pelletu nie kupuj – oszustwa na pellet?

Czy za jakością pelletu zawsze musi iść cena?

Najtańszy pellet z dostawą wcale nie musi być złej jakości. Zasada, że za jakością idzie cena, nie zawsze się sprawdza. Oczywiście bardzo często ma ona swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, jednak w dobie kryzysu energetycznego ceny opału są wysokie, a jakość nie zawsze jest satysfakcjonująca. 

Najlepiej jest kupować sprawdzone pellety. Kierowanie się opiniami nie daje nam 100% pewności, że dostaniemy coś, co spełni nasze wymagania, ale recenzje coś nam mówią o danym produkcie – dzięki nim, mniej więcej wiemy, czego możemy się spodziewać. Jeśli 90% recenzji danego pelletu jest negatywnych, to lepiej jest się poważnie zastanowić, czy warto go zamówić – nawet jeśli jest to najtańszy pellet z dostawą. 

Agropellet – jeszcze tańszy?

Agropellety i pellety z łuski słonecznika są jeszcze tańsze, niż nasz propozycje w TOP 5, ale te rodzaje pelletu mają inne właściwości i nie wszyscy się z nimi lubią. Od „zwykłych” pelletów różni je przede wszystkim zawartość popiołu – jest go o wiele więcej. Jednak popiół z agropelletu, czyli np. pelletu ze słomy, można wykorzystywać jako nawóz do roślin – to samo dotyczy pelletu z łuski słonecznika. Takie pellety są często mniej kaloryczne, ale przeważnie i tak przy większym zużyciu, wychodzą nas taniej. Jeśli nie miałeś okazji nimi palić, to może warto spróbować? 

Już wiesz, jakie są najtańsze pellety z dostawą do domu. Daj znać w komentarzu, czy zdecydowałeś się na jakiś pellet z naszego zestawienia – jeśli tak, na który?

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne