Strona głównaModaGionatti - opinie, sklep stacjonarny, czas dostawy, zwroty, dostawa, kontakt, co to...

Gionatti – opinie, sklep stacjonarny, czas dostawy, zwroty, dostawa, kontakt, co to za firma

W dobie Internetu oszustwa internetowe szerzą się na ogromną skalę. Przybierają różne formy: od przejmowania tożsamości na Facebooku po próby przejęcia danych do twojej bankowości. W ostatnim czasie, do listy najpopularniejszych oszustw w sieci, możemy zaliczyć fałszywe sklepy internetowe. Każdego miesiąca, w Polsce, pojawiają się nowe, niezidentyfikowane — wyglądające wiarygodnie, budzące nasze zaufanie. Czy sklep Gionatti okaże się jednym z tych fałszywych? W tym artykule sprawdzamy co to za firma. Poniżej zebraliśmy wszelkie informacje i opinie na temat e-sklepu. Zapraszamy do krótkiej lektury. 

Gionatti – co to za firma / co to za sklep?

Gionatti.com to platforma sprzedażowa z odzieżą męską. Sklep stacjonarny? Nie istnieje. Nie jest to też polska marka (ani włoska jak może sugerować nam nazwa tego sklepu). Siedziba firmy, a raczej siedziby znajdują się: w Limassol i w Dubaju. Ciężko określić datę założenia.

Źródło: gionatti.com

Może nie wzbudziłoby to naszych podejrzeń tak bardzo, gdyby nie fakt, że inny sklep internetowy (sandbella.com) używa tych samych danych kontaktowych. Można łudzić się, że ten sam podmiot prowadzi więcej niż jeden sklep. Z tym, że Sandbella posiada same negatywne opinie internautów, a ten z dzisiejszego artykułu? Tutaj ciężko znaleźć jakiekolwiek opinie. Do tego jednak przejdziemy za chwilę. 

Źródło: sandbella.com Strona wygląda identycznie jak gionatti.com

Gionatti, aby przyciągnąć potencjalnych klientów oferuje atrakcyjne rabaty. Odzież męska tego sklepu nie należy do najtańszych. Za większość marynarek garniturowych trzeba zapłacić 299,99 zł. Wersja dżinsowa to koszt 339,99 zł. Do tego należy doliczyć koszt wysyłki. Na polskim rynku, w sklepie stacjonarnym możemy znaleźć w podobnych cenach marynarki męskie. Z tą różnicą, że faktycznie widzimy produkt, możemy sprawdzić skład i mamy pewność co to za firma, marka, od której decydujemy się na zakup. Gionatti przedstawia swój produkt jako wysokiej jakości klasę premium. Wykorzystywane najlepsze materiały i prezentowane najmodniejsze fasony. W tym momencie firma wprowadziła najnowszą kolekcję jesień zima 2022/23. Faktycznie, piękne zdjęcia jak z okładki i modna odzież mogą przyciągnąć nie jedną osobę, która chce podążać za modowymi trendami. 

Zobacz: Sklep Sandbella – jakie pojawiają się opinie? Czas dostawy, skąd wysyłka – 2022

Gionatti – opinie 

Zauważyliśmy duży wzrost zainteresowania internautów tym tematem. Sporo osób w sieci pyta o tę konkretną firmę, o sklep internetowy i o kontakt. Z tym ostatnim związane są głównie wpisy z prośbą o pomoc – gdzie ma zwrócić się klient oszukany i z kim ma się kontaktować, kiedy firma zbywa konsumenta i przestaje odbierać telefony. Pojawiają się także wpisy facebookowe ostrzegające przed sklepem Gionatti (grupa “Oszukani przez fałszywe e-sklepy”). 

Źródło: facebook.com

Wcześniej wspomnieliśmy, że na temat sklepu Gionatti ciężko jest znaleźć jakiekolwiek opinie. I faktycznie, same pozytywne komentarze na stronie internetowej tego sklepu, pod każdym produktem, nie wyglądają wiarygodnie. Zero negatywnych komentarzy. Chcąc przyjrzeć się temu bliżej, chcieliśmy sprawdzić inne strony z ocenami lub fora. Niestety bardzo mało jest takich źródeł. Nie wiemy czy to celowy zabieg tej firmy – usuwanie wszystkiego, co negatywne? 

Gionatti – opinie na forum 

Nie ma żadnego polskiego forum, na którym można znaleźć opinie użytkowników i dotychczasowych konsumentów. Wiedzy na temat tego sklepu dostarcza głównie facebookowa grupa, o której wspomnieliśmy wcześniej. Przyznasz, że to źródło jest wiarygodniejsze niż same pozytywne komentarze, pod każdym produktem,na stronie e-sklepu. Jak też widzisz, warto szukać kontaktu z innymi ludźmi, w tym przypadku z niezadowolonymi klientami. Możesz w ten sposób uniknąć straty pieniędzy i twojego czasu. 

Zobacz: Royalfashion – opinie, kod rabatowy, sandały, klapki, dostawa, zwrot, forum, co to za sklep

Gionatti – czas dostawy, jak wygląda dostawa?

Wiemy już jak działa ten sklep internetowy i co to za firma. Na pierwszy rzut oka widać, że jest mało wiarygodna. Ciekawi nas jednak jakich informacji, dotyczących dostawy i czasu dostawy, udziela potencjalnemu klientowi.

Dostawa jest możliwa za pośrednictwem kuriera, jednak koszt jest mocno niesprecyzowany. Na stronie czytamy “koszt wysyłki od 20.00 zł”. Nie wiemy od czego zależy cena dostarczenia. Czas dostawy to od 10 do 35 dni roboczych, a przeciętny czas przygotowania zamówienia do wysyłki określono na 2 dni robocze, od zaksięgowania płatności. Firma nie przewiduje możliwości płatności za pobraniem. Jeśli klient chce uniknąć dodatkowych kosztów – darmowa dostawa obowiązuje od zakupów powyżej 400 zł. 

Gionatti – zwroty, kontakt 

Czas dostawy to jedno, a co jeśli chcemy odesłać zamówienie? W tym przypadku koszty są po stronie klienta. I podobnie, jak na oczekiwanie zamówionych ubrań, zwroty trwają długo. Konsumenci, którzy podjęli się tego wyzwania – często po dziś dzień czekają na zwrot pieniędzy. Na zwrot towaru każdemu klientowi przysługuje 14 dni od dostarczenia przesyłki – taka informacja widnieje na stronie internetowej tej firmy. W rzeczywistości wygląda to całkiem inaczej. W przypadku chęci odzyskania pieniędzy kontakt z firmą urywa się nagle. Nie odbierają telefonów i nie odpisują na maile. 

Warto sprawdzać wszelkie informacje, z różnych źródeł, zanim zdecydujemy się na zakupy w sieci. Plaga fałszywych sklepów internetowych nie zachęca do zakupów online, nie mniej jednak warto mieć świadomość o ich istnieniu i przed każdą decyzją zakupową upewnić się, czy warto zamówić dany produkt. Jeśli masz możliwość wybrać sklep stacjonarny, nie zastanawiaj się nad tym wyborem. Jak widać, nie zawsze należy kierować się opiniami tylko na stronie internetowej wybranego sklepu – same pozytywne oceny mogą być nieprawdziwe. Jeśli zostałeś oszukany i nie wiesz do kogo zgłosić się z prośbą o pomoc – powiadom o swojej sprawie rzecznika praw konsumenta. Tam, na pewno, otrzymasz rzetelną pomoc prawną. 

Sprawdź jeszcze

Popularne