Strona głównaZdrowieLek Neurovit - na co pomaga? Sprawdzamy opinie

Lek Neurovit – na co pomaga? Sprawdzamy opinie

Niektóre rodzaje bólu są tak intensywne i przytłaczające, że zwykłe leki przeciwbólowe nie pomagają ani odrobinę. Bez recepty dostępne są tylko pewne rodzaje preparatów, które choć są w stanie radzić sobie z bólami o silnym nasileniu, to nie są przeznaczone do stosowania przy konkretnych rodzajach bólu. Stosuje się wtedy inne preparaty, które mają nieco mocniejsze działanie i są w stanie pomóc nam z naszymi problemami. Jednak niestety większość tych preparatów jest dostępna na receptę, którą może wydawać tylko lekarz specjalista. Jednym z takich preparatów jest Neurovit, czyli złożony lek przeciwbólowy, który dostępny jest na rynku w postaci tabletek powlekanych.

Opinie o Neurovit

 W sieci internauci chętnie dzielą się swoimi opiniami na temat preparatu Neurovit. Jeśli zażywamy go w odpowiednich ilościach, stosując się do zaleceń lekarza, odnotowywano bardzo dużą skuteczność w pomocy z dokuczliwym bólem, przez to jest to preparat, po który sięga się chętnie. Według opinii o leku Neurovit jego dużą zaletą jest fakt, że powoduje on skutki uboczne bardzo rzadko, dzięki czemu wydaje się być dosyć bezpieczny. Najczęściej kupuje się ten lek w opakowaniu o pojemności 100 tabletek, co czyni je wydajnym.

Na co pomaga Neurovit?

Przy rozpoczęciu terapii tym lekiem, warto jest wiedzieć na co właściwie pomaga Neurovit. Jest to preparat, który stosuje się głównie jako kompleksowy lek przeciwbólowy, jednak Neurovit pomaga też na alergię, jak i problemy z krążeniem. Lek stosowany jest przy zapaleniach stawów, lub problemach takich jak zwyrodnienie nerwów.

Dla kogo przeznaczony jest Neurovit?

Pytanie o to, dla kogo przeznaczony jest Neurovit, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. O tym, kto przyjmuje lek, decyduje specjalista, jednak najczęściej podawany jest on osobom, które zmagają się z problemami z nerwami, a także nerwobólami. To, dla kogo przeznaczony jest Neurovit, jest decyzją lekarza, który przepisuje tego typu preparaty tylko jeśli uznaje, że jest taka konieczność.

Neurovit – profesjonalny opis

By lepiej zrozumieć sposób działania, a także właściwości leku Neurovit, warto jest zapoznać się z jego profesjonalnym opisem. W składzie leku Neurovit znajdują się substancje takie jak chlorowodorek tiaminy, chlorowodorek pirydoksyny, a także cyjanokobalamina. Pełnią one funkcje w przemianie węglowodanów, jak i aminokwasów, jednocześnie posiadając właściwości niwelujące ból, a także właściwości wspomagające krążenie. Lek ten powinien być przyjmowany doustnie i należy go popić wodą mineralną, zgodnie z zaleceniami lekarza, który nam go przepisał. Rekomendowana dawka, to jedna tabletka leku na dobę, jednak można ją zwiększać, jeśli zadecyduje o tym specjalista. Profesjonalny opis leku Neurovit można znaleźć też na ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Skutki uboczne preparatu Neurovit

 Jak wiele innych leków, Neurovit może wywoływać niechciane skutki uboczne. Najczęściej spotykanymi efektami niepożądanymi, są problemy takie jak bóle głowy, a także nudności, lub też reakcje oznaczający nadwrażliwość. Skutki uboczne po przyjęciu preparatu Neurovit nie pojawiają się często, przez co lek nosi opinie dosyć bezpiecznego, jednak mogą pojawiać się problemy takie jak neuropatia obwodowa, mogąca stanowić poważny problem. Preparatu Neurovit nie powinno się przyjmować, jeśli jesteśmy uczuleni na jeden ze składników leku, a także nie powinno się go przepisywać osobom nieletnim, głównie ze względu na to, jak duże dawki substancji aktywnych możemy znaleźć w leku.

Neurovit a odchudzanie

Jako, że jest to preparat bezpośrednio wpływający na ważne procesy zachodzące w naszym ciele, wiele osób zastanawia się, czy jest jakaś korelacja pomiędzy lekiem Neurovit a odchudzaniem. Substancja aktywna zawarta w leku, nie powinna powodować ani wzrostu masy ciała, ani jego spadku, panuje więc opinia, że preparat Neurovit nie wpływa w żaden sposób na odchudzanie.

Neurovit – zamienniki bez recepty

Preparat Neurovit niestety nie ma zamienników, które są dostępne bez recepty. Są preparaty o podobnym składzie i podobnym działaniu, jednak mogą być one tylko wypisane przez lekarza. Jednym z takich preparatów jest Bexon, którego jednak ciężko jest spotkać w aptece. Niestety na polskim rynku nie ma zamienników dla leku Neurovit bez recepty, można jednak zapytać lekarza o coś, co może wywołać podobne działanie tego preparatu.

Neurovit 100 tabletek na receptę – cena

Cena leku Neurovit, w opakowaniu na receptę, o pojemności 100 tabletek, waha się w granicach od 50 zł do 60 zł, w zależności od apteki. Preparat Neurovit, niezależnie od ceny, oraz od pojemności, zawsze dostępny jest wyłącznie na receptę.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne