Strona głównaZdrowieLek Trittico - jakie posiada opinie?

Lek Trittico – jakie posiada opinie?

Mówi się, że najpoważniejszą chorobą cywilizacyjną jest depresja. Dotyka ona coraz więcej osób, bez względu na wiek, pochodzenie czy płeć, sukcesywnie niszcząc życie wielu ludzi, którym ciężko jest uwolnić się od niej bez profesjonalnej pomocy. Depresja jest wrogiem, który skrada się do nas po cichu, na początku skutecznie maskując się, by potem pogłębiać się coraz bardziej, ciągnąc nas za sobą na samo dno. Walka z tą okropną chorobą jest niezwykle trudna, i wymaga dużej siły, której choroba pozbawia nas wyjątkowo sukcesywnie, przez długi okres czasu. Jedną z najgorszych cech depresji jest to, że pogłębić ją mogą rzeczy, które osobom, które na nią nie cierpią, wydają się być zwykłymi elementami codzienności. Zbyt długie przebywanie w ciemnych pomieszczeniach, czy też spędzanie czasu w samotności, a nawet słuchanie spokojnych piosenek, może wpływać na rosnącą wciąż melancholię, doprowadzając nas często do bardzo niebezpiecznych stanów, w których stanowimy zagrożenie przede wszystkim dla siebie, ale w wielu przypadkach również dla osób w naszym otoczeniu. Walka z depresją jest niezwykle ważna, oraz zawsze warta tego, by ją podjąć, zarówno dla swojego dobra, jak i dla dobra osób nam bliskich. Bez odpowiedniej pomocy ciężko będzie poradzić sobie z tą chorobą, dlatego też warto, jest szukać wsparcia i pomocy bliskich, jak i specjalistów. Psychoterapia, zwłaszcza jeśli połączona jest z terapią lekami, może dawać niesamowite skutki, pomagając nam wstać na nogi i zobaczyć nadzieję na to, jak będzie wyglądało życie bez depresji. Psychoterapia jest kluczowa przy walce z depresją, jednak dobrze jest, kiedy towarzyszą jej odpowiednie leki, upewniając nas, że dajemy sobie radę z codziennością, a także czujemy się lepiej, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Jednym z preparatów, które zostały stworzone po to, by pomóc w walce z depresją, jest Trittico. Jest to lek dostępny wyłącznie na receptę, a zakupić go można w dwóch postaciach — tabletkach o przedłużonym uwalnianiu Trittico CR, oraz tabletkach powlekanych o przedłużonym uwalnianiu Trittico XR. Substancją aktywną leku na depresję Trittico jest chlorowodorek trazodonu, który ma bezpośredni wpływ na procesy zachodzące w wychwycie zwrotnym serotoniny.

Kiedy Trittico zaczyna działać?

 Decydując się na terapię tego typu lekami, oczekujemy jak najszybszych efektów, dlatego wiele osób często zastanawia się nad tym, kiedy Trittico zaczyna działać. Należy pamiętać, że mowa jest o leku, który ma działać przez długie okresy czasu, dlatego też efekty nie przychodzą od razu. To kiedy Trittico zaczyna działać, zależy w dużej mierze od indywidualnych cech organizmów, jednak terapia trwać powinna minimum miesiąc, ponieważ mniej więcej po tym czasie widać pełne efekty stosowania preparatu.

Skutki uboczne Trittico CR – forum

Wiele osób na forum interesuje się tym, jakie skutki uboczne może powodować Trittico CR, oraz jak często one występują. Warto jest wspomnieć, że preparatu nie powinno się stosować, w przypadku kiedy osoba, dla której jest przeznaczony, ma alergię na którykolwiek z jego składników, lub jest pod wpływem używek takich jak alkohol. Według artykułów na forum, skutki uboczne, które może wywoływać Trittico CR to między innymi różnego rodzaju reakcje skórne, drgawki, zaburzenia świadomości, myśli samobójcze, problemy z pamięcią, bóle i zawroty głowy, problemy ze wzrokiem, bezsenność, jadłowstręt, osłabienie i bóle mięśni.

Trittico a alkohol

Trittico jest jednym z leków, których pod żadnym pozorem nie można przyjmować z alkoholem. Może on wpływać na działanie leku, powodując efekty niepożądane, o różnym stopniu uciążliwości. Trittico i alkohol nie mogą się mieszać.

Trittico a waga

Trittico może mieć nieznaczny wpływ na wagę. Preparat ten może powodować skutki uboczne związane z apetytem, takie jak jadłowstręt, albo wręcz przeciwnie – nasilony apetyt. Przy terapii lekiem Trittico, waga może spadać lub rosnąć, w zależności od reakcji, nie jest to jednak zasada, a problemy tego typu nie muszą występować.

Opinie o Trittico CR

Opinie o Trittico CR, które można znaleźć w sieci, często nadmieniają, że lek spełnia swoje zadanie, a stosowany prawidłowo ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, wspomagając walkę z depresją. Należy jednak wiedzieć, że stosunkowo często powoduje on skutki uboczne o mniejszej czy większej uciążliwości, przez co terapia nie zawsze się sprawdza. Opinie o Trittico CR sugerują jednak, że pojawianie się skutków ubocznych nie jest zasadą, dlatego też warto, jest dać temu preparatowi szansę i spróbować sobie pomóc.

Trittico – cena

Cena leku Trittico będzie różniła się w zależności od apteki. Należy pamiętać, że jest to preparat niedostępny do kupienia bez recepty od lekarza specjalisty. Cena Trittico waha się w granicach 60 zł za opakowanie.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne