Strona głównaZdrowieSuplement diety Positivum - jakie posiada opinie?

Suplement diety Positivum – jakie posiada opinie?

Positivum to suplement diety zawierający w sobie trzy substancje czynne pochodzenia roślinnego – wyciąg z ziela melisy, wyciąg z szyszek chmielu oraz wyciąg z krokusa uprawnego. Razem znacząco wspomagają zmniejszenie napięcia nerwowego i pomagają osiągnąć zdrowszy sen.

Opinie o Positivum

W sieci nietrudno jest znaleźć opinie o Positivum. Jest to bardzo popularny preparat, zwłaszcza wśród osób, które prowadzą stresujące i bardzo szybkie życie, oraz nie mają czasu na to, by odpowiednio o siebie zadbać, nie mogąc jednocześnie poradzić sobie z nadmiernym stresem. Według opinii o Positivum jest to preparat spełniający swoje zadanie, pozytywnie wpływając na samopoczucie, o ile oczywiście przyjmowany jest zgodnie z zaleceniami. Ważne jest, by pamiętać, że nie powinno się przyjmować preparatu w dawce większej niż ta, która jest zalecana. By przekonać się o efektach Positivum, należy poczekać jakiś czas, ponieważ nie pojawiają się one natychmiastowo, a budują wraz z czasem przyjmowania preparatu.

Dawkowanie Positivum

Dobowe dawkowanie Positivum według ulotki to 3 tabletki, przyjmowane po jednej w równych odstępach czasu, rano, w południe i wieczorem. Nie powinno się przekraczać zalecanej dobowej dawki. Jeśli mamy wątpliwości co do dawkowania Positivum, dobrym pomysłem może być skontaktowanie się z lekarzem.

Positivum a nadciśnienie

Wiele osób zastanawia się, czy zachodzi jakakolwiek korelacja między Positivum a nadciśnieniem. Według badań jeden ze składników Positivum, wyciąg z szyszek chmielu, wykazuje pewien wpływ na zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi. Jest to jednak działanie łagodne, przy lekkim nadciśnieniu i zbytniej nerwowości można rozważyć włączenie Positivum do leczenia pomocniczego.

Positivum a tycie

Brakuje potwierdzonych badań dotyczących wpływu Positivum na tycie, nie jest to jednak kompletnie niemożliwe. Substancje czynne znajdujące się w suplemencie diety mogą mieć nieznaczny wpływ na spowolnienie metabolizmu, jednak przy zdrowej diecie nie powinno to skutkować przybraniem na wadze. Tycie przy przyjmowaniu Positivum wydaje się być wysoce nieprawdopodobne.

Positivum a alkohol

Podobnie jak z wieloma innymi środkami, które mają bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie, nie powinno się przyjmować tabletek Positivum po spożyciu alkoholu. Dotyczy to ogólnie tabletek uspokajających, nie tylko Positivum. Alkohol w pewnych dawkach silnie pobudza organizm i mieszanie go z tabletkami, może mieć nieoczekiwane skutki uboczne.

Positivum dla psa

Nie powinno się podawać Positivum psom ani innym zwierzętom domowym — dobranie dawki zależy od wagi zwierzęcia i każde leki powinny być konsultowane z weterynarzem. Jeżeli podejrzewamy problemy behawioralne w psa, nie powinno się sięgać po preparaty takie jak Positivum, za to najpierw powinniśmy udać się do weterynarza na badania, a potem ewentualnie do behawiorysty. Samodzielne podawanie ludzkich leków może zakończyć się dla zwierzęcia tragedią, również ze względu na możliwe alergie.

Positivum a prowadzenie pojazdów

W ulotce nie ma konkretnych przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów po zażyciu Positivum, jednak w wypadku nadmiernego zmęczenia powinno się zrezygnować z obsługi maszyn. Jeśli silnie odczuwamy skutki działania Positivum, powinniśmy sobie darować prowadzenie pojazdów.

Positivum — ulotka

W ulotce Positivum znajdziemy sposób dawkowania oraz ostrzeżenie o nieprzyjmowaniu suplementu przez osoby uczulone na składniki. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny natomiast skonsultować się z lekarzem w sprawie przyjmowania Positivum. Według ulotki Positivum tabletki są wskazane jako wsparcie dla organizmów osób, które pozostają w ciągłym stresie, są rozdrażnione i nie mogą dobrze spać. Ziele melisy pomaga obniżyć napięcie nerwowe oraz wpływa na poprawę nastroju i wycisza. Wyciąg z szyszek chmielu koi organizm i pomaga zasnąć, a krokus uprawny wspomaga równowagę emocjonalną i pozytywny nastrój.

Cena Positivum

Cena Positivum zależy od apteki, w której nabywamy preparat, a także od pojemności opakowania tabletek. Positivum w opakowaniu 30 tabletek kosztuje około 5 – 6 zł, natomiast cena Positivum w o wiele większym opakowaniu, o pojemności 180 tabletek, waha się w granicach od 25 zł do 30 zł.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne