Strona głównaZdrowieRecigar - czy działa? Sprawdzamy opinie

Recigar – czy działa? Sprawdzamy opinie

Na świecie pojawia się wiele osób, które zmagają się z licznymi nałogami. Niektóre są niezbyt szkodliwe, czasem po prostu pochłaniają nasz czas podczas, gdy inne mogą nawet pozbawić nas życia. Jednym z tych poważniejszych nałogów, ale też i tych bardziej popularnych, jest palenie papierosów oraz IQOS, która jest prawdziwą plagą zarówno wśród dorosłych, jak i młodzieży. Im wcześniej zacznie się palić papierosy, tym trudniej jest wyjść z nałogu, a niestety badania wskazują, że niektóre dzieci zaczynają palić jeszcze przed wiekiem nastoletnim. Palenie papierosów tragicznie wpływa na wiele rzeczy w naszym organizmie, a także na ogólne samopoczucie i energię do wykonywania codziennych czynności. Nadmierne palenie może powodować poważne choroby, takie jak chociażby nowotwór płuc, a nawet rak gardła, które mogą być chorobami śmiertelnymi. Palenie papierosów jest też czynnikiem, który bezpośrednio wpływa na kondycję naszej skóry, a także włosów i paznokci. Papierosowy dym oddziałuje też na stan i wygląd zębów, podniebienia i języka. Zawarte w papierosach substancje są niezwykle szkodliwe, ale też bardzo uzależniające, przez co kiedy już wpadnie się w sidła nałogu, bardzo ciężko jest go porzucić, nawet jeśli korzystamy z pomocy specjalistów. Zdrowe życie to wybór, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie podjąć go samodzielnie. Na szczęście, na rynku jest wiele produktów, które mają na celu pomóc nam walce z uzależnieniem, byśmy mogli żyć zdrowiej i dłużej. Przed zakupem tego typu środków, powinniśmy zapoznać się z ich składem, a także z opiniami o nich, byśmy mieli pewność, że są one warte zakupu i wywierają faktyczny wpływ na to czy czujemy pociąg do palenia. Jednym z takich preparatów są tabletki powlekane Recigar, które stosuje się u osób, mających problem z rzuceniem uzależnienia od nikotyny.

Opinie o Recigar na forum

 Na forum możemy znaleźć wiele opinii na temat skuteczności preparatu Recigar. Opinie o Recigar na forum sugerują, że jest to preparat działający zgodnie ze swoim przeznaczeniem, pomagający nam w rzuceniu nieprzyjemnego i szkodliwego uzależnienia. Pozbawia nas on głodu nikotynowego, który zazwyczaj nie powraca, nawet na długie miesiące po kuracji. Oczywiście dużo zależy od tego, czy mamy na tyle silnej woli, by móc podołać trudnemu zadaniu, jakim jest rzucenie palenia, jednak jeśli jesteśmy zdeterminowani, by to zrobić, preparat Recigar może okazać się dobrym sprzymierzeńcem.

Tabletki na rzucenie palenia Recigar

Tabletki na rzucenie palenia Recigar to stosunkowo popularny środek na leczenie uzależnienia od nikotyny. Mają one na celu zmniejszenie głodu nikotynowego, co ma nastąpić w okresie około 25 dni, oznacza to więc, że jedno opakowanie przeznaczone jest na jeden cykl terapii. Tabletki na rzucenie palenia Recigar zawierają w sobie cytyzynę, która jest substancją aktywną leku, odpowiedzialną za osłabianie głodu nikotynowego, oddziałując na odpowiednie receptory, odzwyczajając organizm od ciągłej obecności w nim nikotyny.

Dawkowanie leku Recigar

Dawkowanie leku Recigar zmienia się każdego dnia, w zależności od aktualnie przechodzonego etapu terapii. W ciągu pierwszych 3 dni maksymalną dawką spożycia leku jest 6 tabletek dziennie, każda tabletka połykana co okres około 2 godzin. Od 4 do 12 dnia terapii, dawkowanie leku Recigar wygląda w ten sposób, że jedną tabletkę połykamy co 2,5 h, średnio do pięciu razy na dobę. Między 13 a 16 dniem, połykamy jedną tabletkę co 3 godziny, nie więcej niż 4 razy w ciągu dnia, a od 17 do 20 dnia terapii, jedną tabletkę połykamy aż co 5 godzin, w dawce nie większej niż 3 tabletki na dobę. W ciągu ostatniego etapu terapii połyka się do 2 tabletek na dobę, zgodnie ze swoim planem dnia.

Skutki uboczne preparatu Recigar

Recigar, podobnie jak inne leki tego typu, może wywoływać skutki uboczne. Najczęściej zauważa się problemy z diametralnym zwiększeniem apetytu, co może wpływać na przyrost wagi. Pojawiają się też bóle głowy, a także problemy ze snem, ciągłe zmęczenie, rozdrażnienie, a czasem uciążliwe i widoczne zmiany nastroju. Można spotkać się z bólami brzucha, a także bardzo dotkliwą suchością jamy ustnej, która może nie ustępować aż do końca terapii. O wiele rzadziej mamy do czynienia z zawrotami głowy, a także wymiotami, lub reakcjami skórnymi takimi jak wysypka. Pojawiać się mogą wymioty, zmiany smaku, a także ogólne złe samopoczucie. Bardzo rzadko pojawiają się problemy ze łzawieniem oczu, a także duszności i spadek libido.

Recigar a Desmoxan

Osoby, które zastanawiają się nad rzuceniem palenia, mają kłopoty z wybraniem odpowiedniego produktu, który miałby im w tym pomóc. Jednymi z najbardziej popularnych marek, a także przy tym dużymi konkurentami, są produkty Recigar i Desmoxan. Oba te preparaty nie różnią się od siebie zbyt dużo, zawierając tę samą substancję aktywną, w bardzo podobnej dawce, a program terapii lekiem Recigar, jest bardzo podobny do programu terapii lekiem Desmoxan. Największą różnicę da się zauważyć w cenie obu preparatów, ponieważ tabletki Recigar są znacznie tańsze, co może być dobrym powodem do tego, by to właśnie z ich pomocą walczyć z uzależnieniem.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne