Strona głównaSportKrzysztof Stanowski - żona, majątek, książki, młody, dom, dzieci, zarobki, wykształcenie, miejsce...

Krzysztof Stanowski – żona, majątek, książki, młody, dom, dzieci, zarobki, wykształcenie, miejsce urodzenia, samochód, rodzice

Kto to jest Krzysztof Stanowski? Otóż jest to jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy sportowych, zajmujących się na co dzień piłką nożną. Jednak jego aktywność wcale nie ogranicza się li tylko do pisania tekstów, czy występów w autorskim Kanale Sportowym. W ostatnich latach ,,Stano’’ coraz częściej publikował treści związane ze sobą i swoim życiem, o czym będziecie mogli przekonać się po przeczytaniu historii o nim. 

Z artykułu poznacie nie tylko podstawowe informacje na temat Krzyśka – kto to jest, jakie jest jego miejsce urodzenia i gdzie mieszka – ale także dowiecie się o różnych innych kwestiach, które dotyczą między innymi jego rodziny: kim są jego rodzice, czy żyje jego ojciec, kim jest żona Stanowskiego, czy ma dzieci. Ponadto sprawdzimy jakie książki napisał dziennikarz, jak wyglądał, gdy był młody, gdzie mieszka, jaki ma dom, jaki ma adres, jaki ma samochód, jakie ma zarobki, jakie Krzysztof ma wykształcenie, poglądy oraz majątek.

Krzysztof Stanowski – żona, kim jest partnerka Krzysztofa?

Stanowski wziął ślub w czerwcu 2009 roku. Wybranką jego serca została Marta z domu Sosnowska. Kto to jest? Otóż żona dziennikarza jest z wykształcenia dietetykiem. O kobiecie nie ma w internecie zbyt wielu informacji. Nie znamy jej miejsca urodzenia, rodziny, poglądów, rodziców czy zarobków. Pewnym wydaje się być natomiast fakt, że małżeństwo jest bardzo szczęśliwe, ponieważ zarówno ,,Stano’’, jak i jego żona, często zamieszczają na Instagramie swoje wspólne zdjęcia, na których widać, że chętnie spędzają razem czas. Para ma dwójkę dzieci (synów Leona i Aleksandra).

Krzysztof Stanowski – dom, majątek, samochód

Choć z redakcją ,,Przeglądu Sportowego’’ Stanowski związany był od 1997 roku, a w 2002 został nawet jedynym korespondentem tego tytułu, który został wysłany na mundial do Korei i Japonii, to znacząco powiększył on swój majątek dopiero w 2006 roku. Krzysztof został wówczas przedstawicielem firmy bukmacherskiej Bet24, a następnie PartyGaming. W 2008 roku założył stronę Weszło, na której pod pseudonimem Mr. X publikował swoje bezkompromisowe teksty.

Zobacz: Move Federation – drużyny, poznaj zawodników

Swój majątek Stanowski z pewnością powiększył za sprawą książek, które napisał. Jest on współautorem autobiografii Wojciecha Kowalczyka Kowal. Prawdziwa historia, która odniosła spory sukces na rynku wydawniczym w Polsce. Następnie Krzysztof pracował przy książkach Andrzej Iwan. Spalony, Szamo oraz Stan futbolu. Tajemnice boiska, szatni i piłkarskich gabinetów

W 2022 roku dziennikarz napisał (wspólnie z Robertem Mazurkiem) tomik poezji Kmioty polskie. Książka nie stanowi liryki w czystym tego słowa znaczeniu, a jest jedynie przemyślanym happeningiem, za którego inspirację posłużyła postać samozwańczego poety Jasia Kapeli, który był gościem w jednym z odcinków prowadzonego przez Stanowskiego ,,Hejt Parku’’.

Z treści dostępnych w interncie wynika, żę Stanowski lubi dobre samochody. Wiadomo, że miał on kiedyś mercedesa klasy E. Ponadto na Instagramie można znaleźć zdjęcia, na których widnieją inne samochody z Krzyśkiem za kierownicą. Wszystko to pozwala wysnuć wniosek, że w swoim domu ,,Stano’’ posiada liczne samochody, gdyż jest fanem motoryzacji.

Poglądy Stanowskiego są trudne do jednoznacznego zaklasyfikowania. Gdy zdarza mu się napisać coś na temat polityki, to podnoszą się głosy, że sympatyzuje z jedną bądź drugą partią polityczną. Bywał już określany ,,tęczowym Krzysiem’’, a także ,,skrajnie prawicowym komentatorem’’. On sam zaznacza za każdym razem, że myśli samodzielnie i pisze w taki sposób, jaki mu po prostu pasuje. 

Krzysztof Stanowski – młody, jak wyglądał kiedyś? 

Nie znamy miejsca urodzenia Stanowskiego, ani konkretnego adresu, ale najpewniej jest nim Warszawa. Młody Stanowski nie wyróżniał się wyglądem w żaden sposób od swoich rówieśników. Co prawda w internecie nie ma zbyt wielu jego fotografii z tamtego okresu, ale na podstawie kilku z nich, można stwierdzić, że nosił się on w typowy dla tamtego okresu sposób. Fryzurę miał ułożoną w stylu middle part, z charakterystycznym przedziałkiem na środku głowy w obie strony, która biegnie od ucha do ucha. Dżinsy z prostą nogawką i luźne koszulki z krótkim rękawkiem. 

Zbigniew Boniek i młody Krzysztof Stanowski, lata 90. XX wieku. Zdjęcie z prywatnego archiwum Stanowskiego, zaczerpnięte ze strony Weekend.Gazeta.pl

Młody Stanowski postanowił studiować dziennikarstwo, jednak kierunku nie ukończył. W jednym z wywiadów wspominał, że uczęszczanie na zajęcia znacząco kolidowało z jego intensywną pracą w redakcji ,,Przeglądu Sportowego’’. Pytany o swoje wykształcenie, Stanowski oświadcza, że jest zwolennikiem teorii, iż najlepszą szkołą jest szkoła życia, bo żaden wykładowca nie jest w stanie przekazać tego, co człowiek doświadczy sam.

Krzysztof Stanowski – rodzina, rodzice, kim jest ojciec Krzysztofa?

Stanowski lubi pokazywać w mediach społecznościowych swoją rodzinę. O jego rodzicach wiadomo stosunkowo niewiele. Jego matka, Urszula, ma profil na Twitterze, a w nim prawie 3000 obserwujących osób. Z treści, jakie zamieszcza rodzicielka ,,Stana’’ można wywnioskować, że ona także interesuje się sportem. W opisie wyraźnie zaznaczyła, że golf jest jej pasją i miłością, ponadto niejednokrotnie zamieszcza też różne posty związane z piłką nożną.

O ojcu Krzysztofa wiadomo bardzo mało. To właśnie tata był tą osobą, która jako pierwsza zaprowadziła syna na mecz Legii Warszawa, gdy ten był jeszcze młody. Niestety, radość ze wspólnego chodzenia na mecze nie trwała długo, ponieważ ojciec ,,Stana’’ zmarł na początku 1997 roku, gdy młody Stanowski miał 14 lat. W jednym ze swoich wpisów opublikowanych na Twitterze, dziennikarz ujawnił, że przyczyną zgonu ojca był rak płuc, który zabił nieco później również dziadka Krzyśka. Z postu wynika, że najprawdopodobniej głównym katalizatorem choroby, było nałogowe palenie papierosów. 

Zobacz: Ryszard Forbrich „Fryzjer” – wyrok, Stanowski, Michniewicz, dom, miejsce urodzenia

Krzysztof Stanowski – gdzie mieszka? Adres

Gdzie mieszka Stanowski i jaki jest jego adres? Nie znamy dokładnego adresu zamieszkania Krzysztofa Stanowskiego, natomiast wiadome jest, że dziennikarz ma dom pod Warszawą w gminie Lesznowola, w którym mieszka wraz ze swoją żoną i dziećmi. Na podstawie zdjęć, które są dostępne w mediach społecznościowych, można wywnioskować, że dom dziennikarza jest okazały. Znajduje się on w otoczeniu wielu drzew, które nadają miejscu wyjątkowego klimatu. Na terenie swojego domu Stanowski wybudował też specjalne mini-boisko do gry w piłkę dla swoich dzieci.

Krzysztof Stanowski to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy piłkarskich, który dzięki swojej smykałce do pisania, zyskał sobie duże zainteresowanie ludzi. Dowodem na to może być fakt, jak wiele osób nie pyta się kto to jest, tylko pragnie zgłębić coraz to nowe informacje o nim i zadaje sobie pytania nie tylko o miejsce urodzenia żurnalisty, ale także na temat żony ,,Stana’’, jego dzieci, zarobków, majątku, poglądów, rodziny, rodziców, ojca, tego gdzie mieszka, jaki ma adres, jakie ma wykształcenie itd.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne