Strona głównaSportMata do akupresury - opinie lekarzy, co to jest, czy warto?

Mata do akupresury – opinie lekarzy, co to jest, czy warto?

Otyłość, mała ilość ruchu, praca siedząca — to tylko kilka z przyczyn bólu pleców i kręgosłupa. Możesz udać się na masaż, za który zapłacisz fortunę lub zakupić matę do akupresury. Jest to absolutny hit dla osób w każdym wieku! Mata do akupresury — opinie.

Ból pleców to spore wyzwanie. Każda, nawet najmniejsza i najprostsza czynność sprawia Ci ból. Nawet gdy, po całym dniu kładziesz się do łóżka, aby odpocząć, okazuje się, że żadna pozycja nie jest dobra, a nieprzyjemne uczucie wybudzi Cię nawet ze snu. Oczywiście na start, zalecamy prześwietlenie, aby upewnić się, że powodem tych dolegliwości nie jest skrzywienie kręgosłupa lub inna wada. Jeśli jednak okaże się, że z Twoją postawą nie dzieje się nic złego, a ów ból wynika z braku odpowiedniego ruchu, mata może być dobrym rozwiązaniem. Zastanawiasz się nad zakupem maty do akupresury? Opinie lekarzy i internautów są bardzo przychylne! 

Mata do akupresury — co to jest?

Mata do akupresury wygląda dość nietypowo. Przypomina matę do jogi, jednak pokryta jest mnóstwem kółeczek z wypustkami. Akupresura to alternatywna metoda leczenia pochodząca z Azji. Nie mylić z akupunkturą, gdzie to w ciało wbijane są małe igiełki. W akupresurze chodzi o odpowiedni ucisk na Twoje ciało. W teorii ma ona pomóc nie tylko z bólami kręgosłupa, ale i wyleczyć choroby przewlekłe takie jak np. alergie, astma czy nawet migreny.

Mata do akupresury — jak stosować?

Masz tak naprawdę dwie opcje — chodzenie lub leżenie. Dla osób, które zmagają się z bólami nóg czy stóp zaleca się codzienny “spacer” po takiej macie przez około 10 minut. Nie jest ona zbyt duża, zatem będziesz zmuszony chodzić tam i z powrotem. Polecamy więc włączenie sobie ciekawego podcastu czy słuchanie muzyki na słuchawkach.

Druga opcja to leżenie. Tutaj podejdź do tematu rozsądnie. Zacznij od codziennych sesji 5-minutowych, z czasem przejdź na 7 minut, później 10, później 15, aż dojdziesz do 30 minut. Na początku odczucie może być dość mocne. Jeśli ciężko Ci wytrzymać 5 minut, spróbuj przed położeniem się, nałożyć na matę koc. Złóż go najpierw na 3 części, potem na dwie, potem na jedną, a finalnie zrezygnuj z niego całkowicie. Musisz przyzwyczaić swoje ciało do nowych doznań. Tutaj również polecamy włączyć telewizję, obejrzeć filmik na YouTube czy film na Netflixie. Większość mat wyposażona jest dodatkowo w poduszki, które pozwolą Ci ułożyć Twoje ciało w bezpieczny i wygodny sposób.

Mata do akupresury — czy warto stosować?

Czy warto stosować takie maty? Tak! Jest to świetna alternatywa dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na częste wizyty u profesjonalnego masażysty. Masaż, aby dział powinien być wykonany w odpowiedni sposób. Próby masażu przez partnera czy partnerkę to raczej miły gest, jednak wykonany w nieodpowiedni sposób może skończyć się tragicznie.

Kto nie powinien mieć korzystać z maty do akupresury?

Z takiej maty nie powinny korzystać kobiety w ciąży, osoby chorujące na choroby nowotworowe, cierpiące na zaburzenie krzepliwości czy ci, którzy grzybicę lub zakaźne choroby skóry. Jeśli nie jesteś pewien czy jest to rozwiązanie dla Ciebie, zalecamy kontakt z lekarzem specjalistą, który zdiagnozuje problem, a następnie pomoże Ci znaleźć odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie. Jak to mówią “przezorny zawsze ubezpieczony”.

Mata do akupresury – opinie lekarzy

Chińscy lekarze uważają, że akupresura to sposób na pozbycie się wszelkich chorób. Twierdzą oni, że za wszelakie dolegliwości odpowiada brak równowagi w przepływie energii Yin i Yang. Taka mata ma pomóc przywrócić tę równowagę.

Mata do akupresury opinie internautów. Mata do akupresury opinie z forum

Co na ten temat mówią internauci? Mata do akupresury opinie na forum zbiera bardzo dobre! Większość osób jest zakochana w tym rozwiązaniu! Jest to prosty sposób na pokonanie bólu pleców i zaznania chwili relaksu. Sesje nie trwają długo, a na dodatek możesz je wykonać przed telewizorem czy w przerwie od pracy zdalnej. Z pewnością jest to także fajne urozmaicenie dnia. Pozwalasz sobie na odpoczynek, możesz w tym czasie dodatkowo medytować, dzięki czemu nie tylko złagodzisz ból swoich pleców, ale także i uspokoisz się i wyciszysz.

Mata do akupresury — którą wybrać?

Czy mata do akupresury do dobry pomysł? Którą wybrać? Która będzie najlepsza? Mata do akupresury nie kosztuje dużo, znajdziesz ją już od 80 złotych. Zwróć uwagę przede wszystkim na ilość kółek. Im więcej, tym lepiej. Wybierz zaufany sklep, który posiada w ofercie jedynie produkty najwyższej jakości, w końcu nie chcesz, aby mata po kilku użyciach uległa zniszczeniu, prawda?

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne