Strona głównaTurystykaJaworzno atrakcje - co warto zobaczyć latem i zimą?

Jaworzno atrakcje – co warto zobaczyć latem i zimą?

Jaworzno – niewielkie miasteczko o ponad 100 letniej historii w województwie śląskim. Okazuje się jednak, że i tutaj można znaleźć czas i miejsce na wysokiej jakości odpoczynek! Jakich atrakcji turystycznych należy się w nim spodziewać? Jedno jest pewne: zdecydowanie wielu! Zapraszamy do lektury!

Zobacz: Agroturystyka Wielkopolska – sprawdzamy najpiękniejsze miejsca

Wodne atrakcje Jaworzna – czynne przez cały rok; na lato i na zimę! 

Śnieg? Komu przeszkadza śnieg? W Jaworznie rozrywka w wodzie trwa nieprzerwanie niezależnie od pory roku! Sprawdź, co warto zobaczyć i odwiedzić w tej urokliwej okolicy:

Nurkuj w kamieniołomie – na obszarze dawnego kamieniołomu „Gródek” znajduje się obecnie nie tylko czynne przez cały rok miejsce do nurkowania, ale i profesjonalna szkoła divingu. Ośrodek “Koparki” to jeden z najatrakcyjniejszych tego rodzaju obiektów w całej Polsce, o czym świadczą stali bywalcy miejscowego centrum divingu (nie tylko z całego naszego kraju, ale i także spoza jego granic). 

Zrelaksuj się w jaworzańskim kąpielisku – “mini aquapark” liczy sobie nie tylko wieloletnią historię, ale i bogactwo atrakcji wodnych przeznaczonych zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na terenie basenu znajdują się ponadto szeroki kompleks saunowy, w skład którego wchodzą między innymi: sauna lodowa, sauna na podczerwień, sauna rzymska i sauna fińska. 

Zimowe atrakcje dla dzieci w Jaworznie – ciekawe miejsca dla najmłodszych

Wszyscy spotykamy się z urokami zimy, ale często nie każdy z nas potrafi je prawidłowo docenić. Znamy jednak tych, którzy zwykle radzą sobie z tym zadaniem brawurowo i w zupełności podzielamy ich entuzjazm. O kim mowa? Nie można przecież można zapomnieć o małych uczestnikach zimowych ferii! W Jaworznie i jego okolicach znajdziemy całe spektrum atrakcji turystycznych dla starszych i młodszych. Co warto tutaj zobaczyć? Sprawdź to sam: 

Diving dla każdego – nurkowanie w obrębie ośrodka “Koparki” dostępne jest nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci, a na zajęcia w znajdującej się na jego obszarze szkole nurkowania można zapisać się w dowolnej porze roku. 

Mądry odpoczynek w GEOsferze – zabawa połączona z nauką? Czemu nie! W Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej w Jaworznie na wyciągnięcie ręki staniecie twarzą w twarz z historią liczącą aż 230 milionów lat. Spotkacie się tutaj z bogatą szatą roślinną (w tym pół-naturalnymi układami fauny sprzed tysięcy lat) oraz z licznymi, niejednokrotnie rzadkimi skamieniałościami. Na obszarze ośrodka regularnie odbywają się interesujące zajęcia edukacyjne, ale największą ciekawostka jest fakt, że wstęp na jego teren jest zupełnie bezpłatny i czynny 24 godziny na dobę przez cały rok! 

Jazda na łyżwach w obrębie “parkingu rowerowego” – Czym jest zima bez lodowiska? Czy na łyżwach można bawić się w obrębie “parku rowerowego”? Odpowiedzi na te pytania znane są władzom miasta: prężnie działający park rowerowy w Jaworznie zimą zamienia się w równie “dziarsko” funkcjonujące lodowisko! Warto mieć na uwadze, że w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się galeria handlowa i centrum przesiadkowe. 

Chłopcy jeżdżący na łyżwach

Ośrodek Jeździecki “Ciężkowice” – do grona najciekawszych dziecięcych atrakcji turystycznych Jaworzna bez wątpienia można zaliczyć stadninę koni wraz z prosperującą na jej terenie urokliwą restauracją. “Ciężkowice” gwarantują całe spektrum rozrywek dla dzieci i dorosłych, w tym między innymi spacery wokół stajni przez rozpoczęciem i po zakończeniu jazd. 

Zobacz: Suntago – opinie, tego nie wiedziałeś o Suntago!

Jakie miejsca warto odwiedzić w Jaworznie i okolicach, czyli coś na lato i coś na zimę!

Wyjątkowe atrakcje Jaworzna naturalnie przyciągają licznych odwiedzających i sympatyków miasta. Co jednak z codzienną rozrywką? Otóż i jej wcale tutaj nie brakuje! Sprawdź, na jakie ciekawe miejsca można się natknąć i co zdecydowanie warto odwiedzić: 

Kręgielnia – atrakcje w Jaworznie to nie tylko turystyka! Do ciekawych miejsc w mieście należy włączyć centrum rozrywki “Gravitacja”, gdzie znajdziemy między innymi: kręgielnię, kolorowo wyposażony salon gier, stoły bilardowe i stanowisko do gry w dart (rzutki). Warto mieć na uwadze, że obiekt znajduje się na obszarze miejscowej galerii handlowej, a na jego terenie bez przeszkód będziecie mogli posilić się licznymi alkoholami, herbatą, kawą oraz pizzą i sałatkami!

Bulodrom – kto nie miałby ochoty zwiedzić malowniczej okolicy, a pod koniec dnia poddać się odrobinie sportu? Jaworzno zapewnia stały, bezpłatny dostęp do gry w pétanque oraz innych gier związanych z bulami. Swoich sił w tym zacnym sporcie możecie spróbować również zimą! 

Strzelnica i nie tylko – macie ochotę na coś, co nie tylko warto zobaczyć, zwiedzić, ale i poczuć? Włączcie do planu zwiedzania strzelnicę “HUBERTECH”! Obiekt łączy w sobie miejsce na organizację przyjacielskich i firmowych spotkań oraz nietuzinkowych eventów i szkoleń. Swoiste centrum jaworzyńskiego myślistwa i strzelectwa to także w pełni wyposażony sklep, którego asortyment można sprawdzić drogą internetową oraz baza salonów strzeleckich. 

Kobieta ćwicząca strzały na strzelnicy

Jaworzno i okolice – atrakcje turystyczne na lato i na zimę

Czy zwiedzając popularne miejscowości mieliście czasem wrażenie, że “to chyba jednak nie to”? Nie doświadczycie tego w Jaworznie! Tutaj nie ma miejsca na nudę niezależnie od pory roku. Liczne atrakcje turystyczne i bardziej przyziemne, lecz równie uaktywniające rozrywki zaskoczą was szczególną elastycznością, niskimi cenami i profesjonalnym wyposażeniem. Nie brakuje nam ciekawych miejsc oraz interesujących atrakcji dla dzieci, a większość obiektów miasta otwarta jest dla Was zarówno latem jak i zimą! Mamy nadzieję, że znaleźliście już odpowiedź na pytanie “co warto zobaczyć w Jaworznie”. Zwiedzanie czas start!

Zobacz: Niezwykłe właściwości papai – sprawdź, dlaczego warto jeść ten pyszny owoc!

Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne