Strona głównaTurystykaCo warto kupić i przywieźć z Chin?

Co warto kupić i przywieźć z Chin?

Chiny to odległy kraj, który przyciąga coraz więcej turystów. Pokonując tysiące kilometrów warto już wcześniej przemyśleć co przywieźć z Chin. Kultura, wieloletnia tradycja oraz przemili pracowici ludzie. Jednak na co szczególnie zwrócić uwagę będąc na takiej wycieczce? Warto mieć świadomośc, że w wielu miejscach mogą próbować sprzedać nam podróbki, dlatego szukając oryginalnych przedmiotów musimy być gotowi zapłacić więcej, jednak są bardziej wartościowe i możemy być pewni, że do produkcji danych rzeczy użyto najwyższej jakości produkty. Dużo turystów stawia na regionalne pamiątki z odwiedzonych miejsc, jednak niektórzy wolą kolorowe magnesy z tradycyjnym chińskim smokiem lub murem chińskim. Dla prawdziwych poszukiwaczy pamiątek Chiny przygotowały mnóstwo propozycji. Jedną z nich jest jedwab, dzięki któremu wyrabiane są sukienki, poduszki czy chusty w różnych zdobieniach czy kolorach. Inną pamiątką, którą warto przywieźć z Chin są herbaty. Można je kupić w zestawie z kubkiem lub miseczką. Najbardziej popularne są czerwone, białe i czarne herbaty z aromatem kwiatowym.

Co kupić w Chinach w każdej ilości?

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego zastanawiając się co kupić w Chinach bez wątpienia poleca się biżuterie. Jest to idealna pamiątka, które posłuży nam przez lata, a przy okazji będzie przypominać o pięknym pobycie w Chinach. Do najbardziej popularnych należą bransoletki oraz naszyjniki wykonane z pereł czy jadeitu. Pamiętajmy, aby nie dać się oszukać i podpytać o certyfikat autentyczności lub kupować w sprawdzonych miejscach. Nie zapominajmy o wachlarzach, które są bardzo często spotykane na ulicznych straganach. Taką pamiątkę możemy wykorzystać podczas polskiego lata jaka ochłodzenie w gorące dni lub wyeksponować na półce lub ścianie.

Dla fanów jedzenia chińskiego poleca się pałeczki. Warto kupić sobie taką pamiątkę, gdyż są one tam bardzo popularne i służą do jedzenia czy przygotowywania potraw. Co jeszcze warto kupić w Chinach? Dla miłośników kultury i sztuki w drodze powrotnej do Polski nie powinno zabraknąć charakterystycznych chińskich masek na twarz. Są one przekazywane i rozpowszechniane od pokoleń, dlatego tym bardziej budzą wiele kulturowych emocji.

Co kupić w Chinach na wycieczce?

Wybierając się na wycieczkę do Chin warto wcześniej poczytać o tradycjach danego regionu do którego się udajemy. Chiny mają bardzo ciekawą i długą historię, a ich wierzenia przetrwały po dzisiejsze czasy. Wiele osób zastanawia się co warto kupić w Chinach, aby nie były to stracone pieniądze. Zdecydowana większość kupuje amulety na szczęście. Są one produkowane pod różnymi postaciami. Takie amulety możemy kupić za grosze, a mogą one służyć jako zawieszka do kluczy. Wybierając się na wycieczkę do Chin zwróć uwagę na przyprawy, zwłaszcza jeżeli wybierasz się do różnych rejonów Chin. Furorę robi pieprz syczuański, który zdecydowanie różni się od naszego.

Kołdry jedwabne z Chin – hit czy kit

Jedwab w Chinach jest jedną z najbardziej popularnych pamiątek. Chińczycy są pionierami w ich produkcji, dlatego nawet kołdry cieszą się dużym zainteresowaniem – ze względów wysokiej jakości jedwab oraz antyalergicznych właściwościach. Będzie to ciekawa i praktyczna pamiątka, którą warto kupić będąc w Chinach. Ceny kołder jedwabnych nie będą należały do najtańszych, ale jak w każdym wschodnim kraju warto za każdym razem się targować.

Inne pamiątki z Chin

Dla kogoś kto nie lubi standardowych pamiątek Chiny przygotowały również te bardziej wymyślne. Tylko co warto kupić? Dla koneserów alkoholi mają do zaoferowania wódkę bai jiu lub wino osmanyusowe produkowane z cynamonowca. To lokalne specjały, których nie powinno zabraknąć w Twojej walizce. Inną pamiątką z Chin mogą być wszelkiego rodzaju makarony, które idealnie przetrwają długą podróż oraz kilka miesięcy w szafie. Do najbardziej popularnych należą jue gen fen oraz wołowy niurou mian.

Podsumowując, każdy turysta wybierający się do Chin nie powinien mieć problemu z znalezieniem pamiątki dla siebie, gdyż wachlarz możliwości jest bardzo duży.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne