Strona głównaPoradyJaki smartwatch dla dziecka?

Jaki smartwatch dla dziecka?

Przed dziećmi nowe technologie nie stanowią już wyzwania. To znak naszych czasów. Już od najmłodszych lat dzieci potrafią samodzielnie obsługiwać telefony, tablety i komputery. Nie muszą prosić rodziców o włączenie ulubionej kreskówki – nawet przedszkolaki są samodzielne w tej kwestii. Fascynacja gadżetami elektronicznymi rzadko słabnie z wiekiem. Raczej jest na odwrót, im dziecko starsze, tym więcej czasu chce spędzać w towarzystwie małych ekranów. 

Dla dziecka wieku szkolnym atrakcyjne stają się również smartwatch. Jaki smartwatch dla dziecka wybrać, by mogło cieszyć się wieloma przydatnymi funkcjami, a przy tym nowoczesnym wyglądem urządzenia? Prześledźmy trendy, które wyznaczają najmłodsi użytkownicy dotykowych zegarków. Smartwatch dla dzieci z kartą sim pozwoli Ci mieć kontrolę nad Twoją pociechą.

Smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia

Czasy, w których zegarek służył do sprawdzania godziny, minęły bezpowrotnie, a tradycyjne zegarki zostały wyparte przez smartwatche. Dziś nawet najbardziej podstawowe zegarki elektroniczne stają się niezawodnymi (i niezbędnymi) partnerami codzienności. Pokazują datę, liczą zrobione kroki, wyświetlają powiadomienia z telefonu, można za ich pomocą wykonywać połączenia i mierzyć parametry, takie jak tętno, ciśnienie krwi, czy spalane kalorie podczas treningu lub codziennych aktywności. Smartwatche monitorują również sen – jego długość i jakość. Intuicyjne w obsłudze urządzenia pozwalają na więcej, niż nam się wydaje!

Smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia jest niebywałym ułatwieniem. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ dzieci nie zawsze mają przy sobie telefon. Gdy są na placu zabaw, spędzają czas w ogrodzie albo są w szkole, w której często funkcjonuje zakaz przynoszenia telefonów, możliwość wykonania połączenia do rodzica za pomocą zegarka jest ogromnym plusem. Rodzice, wybierając najlepszy zegarek dla swoich pociech, decydują się na smartwatch dla dzieci z kartą sim. Zegarki z opcją korzystania z karty sim najczęściej wiążą się z tym, że dziecko musi mieć do niego osobną kartę, z innym numerem niż ten w smartfonie, ale jest to opcja, którą naprawdę warto rozważyć, jeśli ktoś stoi przed wyborem, jaki smartwatch dla dziecka kupić. Smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia powinien być przede wszystkim czytelny i intuicyjny. 

Jaki smartwatch dla chłopca wybrać?

Święta, mikołajki, urodziny, pierwsza komunia święta – to tylko kilka okazji, podczas których dorośli stoją przed wyborem prezentu dla dzieci. Możliwości jest dużo, a częstym wyborem okazuje się smartwatch dla chłopca. Wiele firm oferuje specjalne linie produktów dedykowane dzieciom. Niektóre modele są dostosowane dla dziewcząt, inne typowo dla chłopców.

Choć kolory nie mają płci, to niebieski, ciemnozielony i czarny smartwatch dla chłopca sprzedaje się najczęściej. Kupując smartwatch dla chłopca, warto wybrać wytrzymały rodzaj paska. W tym przypadku sprawdzą się paski gumowe. Rączka dziecka się zmienia, więc jeśli smartwatch ma posłużyć długo, przed zakupem trzeba sprawdzić, czy pasek ma regulowany rozmiar. Smartwatch na to idealny pomysł na upominek dla dziecka. Wystarczy ładnie zapakować prezent i niespodzianka będzie gwarantowana. 

Smartwatch dla dzieci z GPS – czy ta funkcja jest przydatna?

GPS, który znajduje się w zegarku, zasadniczo jest przeznaczony dla osób uprawiających jakiś sport. Wówczas, dzięki noszeniu urządzenia przez cały czas na nadgarstku, z łatwością można odtworzyć trasę biegu po joggingu czy też przed skorzystać z możliwości wyznaczenia drogi. Czy w takim razie smartwatch dla dzieci z GPS też jest przydatny? Jak najbardziej, choć pełni nieco inną funkcję niż w świecie dorosłych. Dzięki opcji GPS w zegarku dziecka rodzic ma wgląd w bieżącą lokalizację dziecka. To bardzo przydatne, gdy dziecko samodzielnie wraca ze szkoły czy jest na spacerze. Zatem jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Odpowiedź jest prosta – taki, który posiada funkcję GPS oraz możliwość używania karty sim. Dodatkowym atutem smartwatchy dla dzieci z GPS jest możliwość ustalenia tak zwanego „ogrodzenia”, czyli konkretnego obszaru, którego dziecko nie powinno przekraczać. A jeśli opuści wyznaczone granice, rodzic dostanie powiadomienie.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne