Strona głównaTechnologiaRefurbed - opinie i czy warto?

Refurbed – opinie i czy warto?

W świecie konsumpcjonizmu nadszedł taki moment, w którym wielu z nas zaczęło zastanawiać się nad konsekwencjami zakupów. Czy rzeczywiście jest mi potrzebny kolejny telefon, skoro stary działa przyzwoicie? Po co mi dodatkowy telewizor w domu? Czy nowy smartwatch będzie lepszy od poprzedniego? Z pomocą przychodzi sklep Refurbed. Opinie o tym rozwiązaniu są bardzo pozytywne. Chwalą je także te osoby, które myślą o ekologii. Pojawiają się zatem pytania o Refurbed. Czy warto? Czy to dobry pomysł? Co na tym zyskam?

Refurbed – opinie i zalety

O co w tym właściwie chodzi? Refurbed to platforma sprzedająca używane, ale odnawiane sprzęty elektroniczne. Nie są one zatem fabrycznie nowe, ale mają roczną gwarancję, a przede wszystkim są prawie o połowę tańsze od nowych urządzeń! Stąd też fakt, że o Refurbed opinie są naprawdę entuzjastyczne. Jest to nie tylko sposób na to, by nie przepłacać za sprzęt wysokiej jakości typu Iphone 11 Refurbed, ale też okazja, by zadbać o środowisko naturalne, ograniczając liczbę elektrośmieci oraz zmniejszając nadprodukcję nowych sprzętów w fabrykach.

Opinie o platformie Refurbed

Refurbed – czy warto?

To na pewno dobra alternatywa dla zakupu nowych, niekiedy bardzo drogich sprzętów. Takie regenerowane urządzenia najczęściej niczym nie różnią się od nowych i również są objęte roczną gwarancją oferowaną przez sklep Refurbed. Czy warto? Zdecydowanie tak! Po pierwsze, nie tylko nie przepłacamy, ale wręcz oszczędzamy nawet 40% wartości nowego telefonu, komputera czy innego urządzenia. Po drugie – mamy pewność, że sprzęt jest sprawny i nie ma poważniejszych śladów użytkowania. Po trzecie – wspieramy recykling i ekologiczne rozwiązania. Nie przyczyniamy się do produkowania kolejnych urządzeń, które za dwa lata znajdą się na śmietniku. Wszystkie te urządzenia łączy nieoficjalna nazwa “refurby” i stąd też nazwa platformy Refurbed. Czy warto tam kupować? Z pewnością tak!

Refurbed – raty i dostępne sprzęty

Jak zatem wyglądają zakupy na tej platformie? Nie różnią się one zbytnio od zakupów w każdym innym sklepie internetowym. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, czy są dostępne na Refurbed raty. Niestety w Polsce jeszcze nie ma takiej możliwości, choć zapewne w nieodległej przyszłości pojawi się ona, jako standard w wielu sklepach i platformach. Choć nie ma w tej chwili możliwości zakupu na Refurbed raty, to można skorzystać z płatności kartą kredytową lub wybrać inną wygodną opcję płatności, która jednocześnie będzie znana i bezpieczna dla kupującego. 

Jakie sprzęty można kupić na Refurbed?

Możliwości wyboru jest mnóstwo i właściwie są tam dostępne wszystkie popularne sprzęty. Wśród telefonów dużym zainteresowaniem cieszy się, chociażby Iphone 11. Refurbed ma go na swojej platformie w atrakcyjnej cenie – dużo niższej od katalogowej. To świetna wiadomość zwłaszcza dla fanów marki, którym nie w smak wydawać tysiące złotych na kolejne, coraz nowsze modele. Poza Iphone 11 Refurbed ma do zaoferowania znacznie więcej.

W ofercie znajdują się nie tylko telefony, ale też tablety, laptopy, smartwatche, komputery, aparaty fotograficzne, sprzęt audio, ale również telewizory, pojazdy elektryczne, konsole do gier, a nawet sprzęt kuchenny oraz drukarki i skanery. Jak widać, jest to oferta dopasowana nie tylko dla osób, które szukają sprzętu do rozrywki, ale i do pracy. To dobra wiadomość również dla początkujących firm o ograniczonym budżecie. Zawsze warto szukać oszczędności, a Refurbed pozwala zaoszczędzić sporo bez rezygnowania ze świetnej jakości.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne