Strona głównaNajciekawszeJak zapakować prezent - porady i inspiracje

Jak zapakować prezent – porady i inspiracje

Każdy z nas lubi być obdarowywany prezentami, ale równie dużo przyjemności sprawia dawanie prezentów innym. Satysfakcja jest tym większa, im prezent jest trafiony i podoba się naszym bliskim. Jeśli chcemy, by nasz prezent cieszył podwójnie, musimy postarać się również o to, by pięknie wyglądał. Oczywiście musimy kupić gotową torebkę prezentową, ale możemy także opakowanie na prezent wykonać własnoręcznie. Aby w estetyczny i ciekawy sposób zapakować swój prezent wcale nie potrzebujemy wielu rzeczy i wydawania sporej ilości pieniędzy. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów i inspiracji na gustowny prezent dla bliskiej Ci osoby. Wypróbuj je koniecznie!

Jak ładnie zapakować prezent- co może się przydać?

Niezależnie od tego, na jaki prezent żeśmy się zdecydowali dla danej osoby, każdy z nich można zapakować na naprawdę wiele sposobów. Zanim przystąpimy do konkretów, powinniśmy zastanowić się jakie materiały i akcesoria, które mogą się nam do tego przydać, znajdziemy w domu, pod ręką. Może będzie to karton dopasowany na wymiar do naszego prezentu, może tektura bądź papier pakowy, kawałek sznurka bądź ozdobnej wstążki. Bardzo gustownie prezentują się także prezenty zapakowane w bibułę. Możemy wykorzystać torebki herbaty smakowej, żywe bądź suszone kwiaty, zapachowe kulki do prania czy stare gazety bądź książki. Do tego narzędzia takie jak nożyczki, taśma samoprzylepna, ołówek, farby i możemy zabierać się za tworzenie naprawdę wyjątkowych i nietypowych prezentów, a dokładniej- za ich pakowanie – mówi nam Pan Damian ze StrefyPakowania24 https://strefapakowania24.pl/

Bibuła- eleganckie i estetyczne pakowanie prezentu

Bibuła zwykle kojarzy nam się z dawną dekoracją szkolnych sal gimnastycznych na choinkę czy andrzejki bądź materiałem do wykonywania kwiatków i innych ozdób. A tymczasem produkt ten obecnie można wykorzystać jako tani i niezwykle elegancki sposób pakowania prezentów. Bibuła gładka, zwana inaczej papierem jedwabnym- bo o niej mowa, jest to cieniutki, prześwitujący papier o wielu kolorach. Z łatwością dostaniemy go w sklepie z artykułami papierniczymi bądź materiałami wysyłkowymi, natomiast jego najlepszym przykładem jest papier śniadaniowy, którym możemy go zastąpić. Prezent owinięty w bibułę zyskuje naprawdę wyjątkowego wyglądu i charakteru. Jeśli więc chcemy obdarować osobę prezentem w postaci pościeli, ręczników, ubrań, kosmetyków czy biżuterii, zapakowanie ich w bibułę będzie doskonałym rozwiązaniem.

Przejdźmy do szczegółów. Aby zapakować prezent, należy przygotować odpowiednio duży kawałek bibuły, położyć ją na płaskim podłożu, następnie położyć prezent i odwinąć bibułę tak, by przykryła prezent z wierzchu oraz po bokach- możemy złożyć ją na tzw. kopertę. Następnie bierzemy kawałek sznurka, pięknie będzie wyglądał zwykły, szary lub brązowy sznurek jutowy i delikatnie obowiązujemy nim prezent. Następnie bierzemy torebkę herbaty smakowej o ulubionym smaku i zapachu, odrywamy od niej etykietę producenta, i przywiązujemy ją do sznurka tak, by znalazła się na jego środku. Wystarczy teraz w tym samym miejscu dołączyć i również przywiązać żywy bądź ususzony kwiat- na przykład lawendę- by prezent był naprawdę elegancko i pachnąco zapakowany.

Tuby kartonowe- nie wyrzucaj, wykorzystaj

Z pewnością każdy z nas korzysta ze sprzedaży oferowanej przez sklepy internetowe. Wówczas otrzymujemy towar w poszczególnych rodzajach opakowań, które są zazwyczaj na tyle trwałe, iż możemy je pozostawić i wykorzystać ponownie. Jeśli kiedykolwiek zamawialiśmy przez Internet tapetę bądź jakiekolwiek materiały graficzne, to z pewnością pozostała po tym tuba kartonowa, którą teraz możemy wykorzystać do zapakowania prezentu. Takie opakowanie będzie idealne na drobne, wielokształtne prezenty, bądź też modne ostatnimi czasy vouchery jako prezent, fotografie bądź portrety.

Rozpoczynamy od włożenia prezentu do wewnątrz tuby kartonowej oraz zabezpieczenie jej końców specjalnymi zatyczkami bądź taśmą pakową. Następnie bierzemy kawałek sznurka i farby szkolne w wybranych kolorach. Moczymy sznurek w farbie, po czym obtaczamy nim tubę tak, by odbiły się na niej kolorowe linie. Czynność powtarzamy, wykorzystując różne kolory i dowolne ułożenie sznurka. Pozostaje już tylko przywiązanie wysuszonego, kolorowego sznurka na środku tuby oraz dołączenie krótkiej dedykacji, napisanej na kawałku tektury.

Jak widzimy nie potrzeba wiele, by stworzyć naprawdę unikatowe opakowania na prezenty. Niezależnie od tego, czy to urodziny, święta, czy też prezent bez okazji- tak zapakowany z pewnością spodoba się naszym bliskim.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne