Strona głównaPoradyJak wyprać kołdrę z pierza?

Jak wyprać kołdrę z pierza?

Naturalne i sprawdzone rozwiązania obejmują także to, jak śpimy. Wiele osób decyduje się na kołdrę z wypełnieniem z pierza. Trudno odmówić im racji. To doskonały sposób, by stworzyć sobie i swojej rodzinie sprzyjające warunki do wypoczynku. Czasem jednak pojawiają się wątpliwości. Jak wygląda pranie kołdry z pierza? Czy kołdrę można prać w pralce? I czy istnieją jakieś proste domowe sposoby na zachowanie jej w higienicznej czystości?

Zalety, a wątpliwości jak wyprać kołdrę z pierza

Atutom takich kołder z naturalnym wypełnieniem nie da się zaprzeczyć. Przede wszystkim są one cenione przez miłośników ekologicznych rozwiązań. Poza tym kołdry z pierza są sprężyste, mają dłuższą żywotność, a przy tym zapewniają lepszą cyrkulację powietrza. Z jednej strony pozwalają skórze oddychać, z drugiej zapewniają komfort termiczny. Osoby zastanawiające się nad jej wyborem zastanawiają się często jak wyprać kołdrę z pierza. Pewne jest to, że czyszczenie kołder zawsze wymaga szczególnej uwagi. Nie jest to jednak niemożliwe czy szczególnie trudne.

Porady dotyczące prania kołdry z pierza

Czy kołdrę można prać w pralce? W jakiej temperaturze prać kołdrę? Czy czyszczenie pierza domowym sposobem jest bezpieczne? To tylko niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących prania kołder. Jak zatem zabrać się za pranie kołdry z pierza? Na początek warto sprawdzić, co na ten temat napisał producent na metce. Znajdziemy tam wszelkie niezbędne informacje na temat tego, jak prawidłowo dbać o produkt. Dowiemy się przede wszystkim w ilu stopniach prać kołdrę oraz poznamy inne ważne aspekty związane z jej pielęgnacją.

Czy kołdrę można prać w pralce?

Odpowiedź na pytanie czy kołdrę można prać w pralce jest prosta – można! Trzeba tylko trzymać się zaleceń producenta. Mimo że wypełnienie z pierza wymaga delikatniejszego traktowania, z powodzeniem można wstawić ją do pralki na 60 stopni. Czyszczenie kołdry z pierza pod tym względem nie jest szczególnie skomplikowane. To w jakiej temperaturze prać kołdrę zależy nie tylko od producenta, ale i od samego wypełnienia. Kiedy pada pytanie w ilu stopniach prać kołdrę ze sztucznym wypełnieniem, wówczas zazwyczaj odpowiedź jest jedna. W około 40 stopniach.

Czyszczenie pierza domowym sposobem

Wiemy już w ilu stopniach prać kołdrę z pierza. Trzeba jednak pamiętać, że czyszczenie pierza domowym sposobem wymaga spełnienia jeszcze kilku ważnych warunków. Do prania nie używamy proszków do prania, a raczej delikatnego płynu dla dzieci. Wówczas to w jakiej temperaturze prać kołdrę w połączeniu z łagodnym detergentem pozwoli ją odświeżyć, a przy tym nie wpłynie negatywnie na jej właściwości takie jak sprężystość. Co ważne, na rynku dostępne są również specjalne preparaty przeznaczone właśnie do prania kołder. Jeśli znajdziemy taki w sklepie, warto go użyć.

Czyszczenie kołdry z pierza – przydatne triki

Co zrobić, żeby podczas czyszczenia kołdry z pierza nie zniszczyć ulubionego przykrycia? Możemy umieścić w pralce razem z kołdrą 2-3 piłeczki tenisowe. Nie wpłyną negatywnie ani na kołdrę, ani na pralkę, a sprawią, że pierze wewnątrz kołdry pozostanie puszyste. Bardzo ważny jest też sposób, w jaki suszymy kołdrę. Najlepiej jeśli dobrze wywirujemy ją na średnich obrotach, a następnie wywiesimy na świeżym powietrzu. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości albo zależy nam na czasie, możemy zastosować elektryczną suszarkę. Tam także przyda się ochrona przed zbijaniem pierza. Patent z piłeczkami tenisowymi również spełni tu doskonale swoje zadanie i kołdra będzie jak nowa!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne