Strona głównaPoradyJak szybko urosnąć o kilka cm?

Jak szybko urosnąć o kilka cm?

Jeżeli jesteś w wieku nastoletnim lub zbliżasz się do niego, z pewnością Twój wygląd jest dla Ciebie coraz ważniejszy. Wiąże się z tym również wzrost, który bezpośrednio przekłada się na to, w jaki sposób odbierasz siebie i jak odbierają Cię rówieśnicy. Zastanawiasz się jak szybko urosnąć? Sprawdź kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci zadbać o swoje zdrowie i przyczynią się do zwiększenia Twojego wzrostu.

Zobacz: Jak szybko sprawdzić prędkość internetu?

Co wpływa na wzrost?

Na samym początku zastanówmy się, co wpływa na nasz wzrost. Znając odpowiedź na to pytanie, znacznie łatwiej jest nam odnaleźć czynniki, które powinny być dla nas kluczowe.

  • Sen

Spotkałeś się kiedykolwiek ze stwierdzeniem, że dzieci rosną, kiedy śpią? Pewnie Cię zdziwimy, ale to jest prawda. Podczas snu wydziela się najwięcej hormonu wzrostu. Gdy jesteś aktywny w ciągu dnia, organizm musi skupiać się na wielu czynnościach. Dba między innymi o Twoją koordynację ruchową czy sprawdza, czy wszystko jest w porządku ze wszystkimi narządami. 

W nocy może skupić się na regeneracji oraz wzroście. Prawdopodobnie nic Ci nie grozi, dlatego śpisz spokojnie. Zadbaj więc o wartościowy wypoczynek i obserwuj, jak Twoje ciało się zmienia.

  • Postawa ciała

Odpowiednia postawa ciała, między innymi zadbanie o to, żeby się nie garbić może dodać Ci nawet kilka centymetrów wzrostu! Nie musisz wcale wprowadzać drastycznych zmian. Wystarczy, że będziesz się pilnować podczas codziennych czynności.

Zwracaj uwagę na to, żeby utrzymywać wyprostowaną postawę ciała. Dzięki temu wszystkie Twoje mięśnie będą pracowały prawidłowo. Ty z kolei zauważysz, że w dniu, kiedy mniej się garbisz, jesteś wyższy niż zazwyczaj. Do dzieła! To nie tylko sposób na to, jak szybko urosnąć, ale również na poprawę stanu swojego zdrowia. 

  • Twoje nastawienie

Czy wchodząc do pokoju trzymasz głowę wysoko uniesioną, czy patrzysz może w podłogę? Jesteś wyprostowany i pewny siebie, czy Twoje ramiona są zgarbione? To również może pomóc Ci szybko urosnąć. Jeżeli będziesz pewnie patrzeć przed siebie i trzymać brodę wysoko, automatycznie urośniesz kilka cm.

Możesz wykonać mały eksperyment, żeby przekonać się, że to rzeczywiście tak wygląda. Zacznij od stania przy ścianie w pozycji zgarbionej i przygnębionej. Ustaw samowyzwalacz w aparacie i zrób zdjęcie. Zauważ, do którego momentu sięga Twoje ciało. Następnie wyprostuj się, patrz przed siebie i wypnij dumnie pierś. Gdy teraz zrobisz zdjęcie, szybko zauważysz różnicę. Z pewnością nie będziesz chciał się więcej garbić lub patrzeć niepewnie w podłogę. Patrz przed siebie. To doskonały sposób na to, jak szybko urosnąć.

  • Dieta
Warzywa

Odpowiednia dieta to paliwo dla Twojego organizmu. Jeżeli dostarczasz mu wysokiej jakości substancji odżywczych, możesz szybko zauważyć znaczną poprawę swojego ciała. Pamiętaj, żeby jeść dużo białka, które jest głównym budulcem kości i mięśni. A na nich z olei opiera się Twoje rosnące ciało. Dlatego dieta jest ważnym elementem wzrostu.

Ogranicz fast foody i słodycze. Nie sięgaj po używki i postaw na zdrowe i zbilansowane posiłki. Pamiętaj dostarczać swojemu ciału tłuszczy i białek, które wpłyną pozytywnie nie tylko na Twój wygląd, ale również na samopoczucie.

Zobacz: Ile kosztuje trawa z rolki i jak ją położyć?

Jak szybko urosnąć?

Jeżeli chcesz szybko urosnąć, zastosuj wymienione wyżej elementy. Zwróć uwagę, co przyczynia się do zwiększenia szybkości wzrostu i lepszego wydzielania się hormonu wzrostu. Zadbaj o to, żeby takich czynników było w Twoim życiu możliwie najwięcej. W konsekwencji zauważysz, że w ciągu kilku miesięcy możesz urosnąć znacznie więcej niż w ostatnich tygodniach. Nie potrzebujesz przy tym stosować żadnych radykalnych metod. Wystarczy, że zadbasz o swoje zdrowie, a ciało samo zrobi pozostałą pracę.

Czy da się urosnąć 10 cm w tydzień albo miesiąc?

Wzrost o 10 cm w ciągu tygodnia nie jest możliwy. Jeżeli nawet tak by się stało, miałoby to poważne konsekwencje zdrowotne. Pamiętaj, że za Twoim wzrostem musi nadążyć cały organizm, w tym serce.

Dlatego tak znaczny wzrost w tak krótkim czasie nie jest bezpieczny dla Twojego zdrowia. Znacznie lepiej jest rosnąć stopniowo, ale nieprzerwanie aż do osiągnięcia satysfakcjonującego wzrostu.

Zmiana wzrostu człowieka w ciągu dnia

W ciągu dnia również możesz zauważyć pewne zmiany w swoim wzroście. Jakim sposobem? Przede wszystkim jest to zależne od postawy Twojego ciała. W okolicach poranka, kiedy jesteś wypoczęty i pełen energii, chodzisz wyprostowany. Wówczas Twój wzrost jest największy. Z kolei wieczorem, po wielu godzinach nauki i siedzenia, możesz być odrobinę niższy. Dlatego pamiętaj, żeby mierzyć się zawsze o podobnej porze dnia.

Zadbaj o swoje zdrowie i obserwuj, jak szybko zmienia się Twój wzrost i nastawienie do działania.

Zobacz: CMP – opinie o butach

Sprawdź jeszcze

Popularne