Strona głównaDomIle kosztuje trawa z rolki i jak ją położyć?

Ile kosztuje trawa z rolki i jak ją położyć?

Kto z nas, budując swój wymarzony dom albo decydując się na zakup mieszkania, nie stał przed problemem, jakim jest działka, na której po prostu (oprócz nieruchomości rzecz jasna) nic nie ma? Albo na przykład, był świadkiem całkowitego obumarcia wszelkiej roślinności w swoim sąsiedztwie? No właśnie. Każdy z nas, przynajmniej raz w życiu tego doświadczył.

 Istnieje jednak remedium, na tego typu komplikacje, jest nim… trawa w rolce. Czy kiedykolwiek słyszałeś już o takim „wynalazku”? A jeśli tak, może zastanawiasz się, ile kosztuje trawa z rolki? A może już nawet ją masz, a sen z powiek spędza Ci kwestia, jak położyć trawę z rolki? A jeśli nie masz ogrodu, a chciałbyś mieć swoją namiastkę trawnika, to pewnie rozważasz produkt, którym jest sztuczna trawa w rolce. Tyle możliwości a tak mało odpowiedzi. Spokojna Twoja rozczochrana, od tego masz nas! Sprawdziliśmy te wszystkie sprawy. Jeśli jesteś ciekaw ich rozwiązania, zapraszamy do lektury!

Jak położyć trawę z rolki?

Jeśli zastanawiasz się, jak położyć trawę z rolki, to sprawa, ma się następująco. Przede wszystkim, należy:

  1. Wybrać odpowiedni miesiąc. Najlepiej, jeśli będzie to wrzesień lub październik. Jeśli wydaje Ci się to nielogiczne, no bo przecież wtedy jest jesień i w ogóle te sprawy, to już tłumaczymy, czemu wtedy. Niska temperatura oraz występujące wtedy deszcze, sprzyjają zakorzenieniu tego produktu.
  2. Prawidłowo przygotować glebę. Trawa z rolki, najbardziej lubi taką, która będzie lekko kwaśna (pH 5,5 – 6,5 będzie dla niej najlepsze). Zbyt kwaśne, można posypać wapnem albo kredą, glebę gliniastą, można podsypać piaskiem a piaszczystą – kompostem.
  3. Przywiezioną trawę najlepiej rozłożyć od razu. Jej przetrzymywanie, może spowodować uszkodzenie.
  4. Zalecaną techniką układania trawy w rolce, jest robienie tego w sposób przyległy do siebie tak, aby jej źdźbła skierowane były, w tym samym kierunku.
  5. Po zakończeniu tych czynności można rolki lekko docisnąć do gleby przy pomocy grabiów oraz ubijaków drewnianych. Ma to na celu wyeliminowanie potencjalnie powstających pęcherzyków powietrza.

W kolejnych akapitach omówione zostaną kwestie takie jak: ile kosztuje metr trawy z rolki, a także przedstawione zostaną podobne do niej produkty, takie jak sztuczna trawa w rolce. Na balkon jest zazwyczaj stosowana oraz w innych miejscach, które przedstawimy.

Ile kosztuje trawa z rolki? Cena za metr

cena trawy w rolce za m2
Cena za metr to 15 zł w sklepie Leroy Merlin

Ważnym aspektem, który przed dokonaniem zakupu sprawdza większość z nas, jest, ile kosztuje trawa z rolki. Cena za metr zazwyczaj waha się między 12 a 22 zł za m2. Rozbieżność ta, spowodowana jest kwestią tego, jakiego rodzaju oraz jaką jakość ma zamówiona przez nas trawa. Na to, ile kosztuje trawa z rolki i cena za metr, jaka jest, wpływa również kwestia tego, jaka firma ją dostarcza. 

Trawa z rolki – koszt spory, a jakie opinie?  

Wspomnieliśmy już w poprzednim akapicie, ile kosztuje metr trawy z rolki. Koszt dla niektórych może wydać się duży, opinie jednak zbiera nie najgorsze. Ceniona jest przede wszystkim oszczędność czasu, którego wymaga trawa, aby mogła w pełni urosnąć. Dla niektórych trawa w rolce i cena może jednak wydać się wygórowana. Zastanawiając się nad położeniem trawy z rolki, warto liczyć z tym, że nie wszystkie warunki, będą dla niej korzystne. Zazwyczaj najlepiej radzi sobie w miejscach z dużym dostępem do słońca, źle znosi zacienienie. Jeśli jednak Twój ogród znajduje się głównie w cieniu – bez obaw. Istnieją gatunki, które dadzą sobie radę w takich miejscach, jednak są one nieco droższe. Jest to jednak kolejny aspekt, który może znacznie podnieść ostateczny koszt położenia trawy w rolce. 

Ile może leżeć trawa w rolce 

Warto pamiętać, że zakupiona trawa w rolce powinna być jak najszybciej położona. Z dostępnych na ten temat informacji wynika, że jest to czas około jednego dnia. Miejsce, w którym powinna leżeć, musi być zacienione, aby uniknąć jej potencjalnego uszkodzenia. Warto o tym pamiętać, wiedząc, ile kosztuje trawa z rolki (a koszt jest przecież niemały).

Trawa w rolce i cena tego produktu nie jest może mała, ale produkt ten posiada wiele zalet. Przede wszystkim należą do nich: 

  • ekspresowa realizacja
  • jednakowy wygląd 
  • montażu można dokonać o dowolnej porze roku i w dowolnych warunkach pogodowych
  • duża odporność
  • mniejsze ryzyko występowania chorób

Gdzie kupić, trawa w rolce 

Szczegółowo została omówiona już kwestia, ile kosztuje trawa z rolki. Gdzie natomiast można ją kupić? Istnieje kilka sposobów. Przede wszystkim, na rynku istnieje bardzo wiele firm, które oferuje tego typu usługi. Jednak poszukując odpowiedzi na to, ile kosztuje metr trawy z rolki, można uzyskać od nich różne odpowiedzi. Tak samo, jest w przypadku internetowych sklepów, które również oferują ten produkt. 

Wiele osób rozważa również zakup produktu, jakim jest sztuczna trawa w rolce. Może ona mieć różne zastosowanie, niektórzy stosują ją na przykład jako podkład pod baseny ogrodowe lub do altanek. Niektóre osoby, stosują artykuł, jakim jest sztuczna trawa w rolce, na balkon. 

Trawa w rolce i cena, która nie należy do najmniejszych, nie odstrasza przed zakupem. Wiele osób decyduje się właśnie na jej montaż w swoich przydomowych ogródkach. Niemałą popularnością, cieszy się również sztuczna trawa w rolce. Dzieje się tak ze względu na jej uniwersalność. Jest również rozwiązaniem na wiele dylematów, na temat bezpiecznego podłoża dla posiadanych przez nas produktów ogrodowych. 

Jeśli jednak stoisz przed wyborem odpowiedniej trawy do swojego ogrodu, to mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł rozwiać wszystkie wątpliwości. Jeśli jednak nie posiadasz swojego kawałka zieleni, to pamiętaj, że istnieje alternatywa – możesz zakupić produkt, którym jest sztuczna trawa w rolce, na balkon sprawdzi się idealnie.

Sprawdź też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne