Strona głównaPoradyJak pogodzić rodziców po kłótni?

Jak pogodzić rodziców po kłótni?

Kłótnie pomiędzy rodzicami mogą zdarzać się niezwykle często. Zazwyczaj dochodzi do nich w chwilach dużego stresu, kiedy żadna ze stron nie wie, w jaki sposób poradzić sobie z trudną sytuacją. Brak porozumienia w małżeństwie może prowadzić do rozwodu, dlatego warto sprawdzić, jak pogodzić rodziców po kłótni. Dzięki temu możesz poprawić sytuację w domu oraz sprawić, że wszyscy będą czuli się lepiej.

Zobacz: Jak robić kółka z dymu i czy to trudne?

Co robić w czasie kłótni?

Jeżeli widzisz, że Twoi rodzice kłócą się, najlepszym rozwiązaniem jest przeczekanie tego czasu w spokojnym miejscu. Pójdź do swojego pokoju, poinformuj dorosłych, że idziesz do dziadków lub do znajomych. Pamiętaj przy tym, żeby zawsze być bezpiecznym i dbać o siebie.

Gdy kłótnie trwają dłużej, staraj się ich nie słuchać. Pamiętaj, że bardzo często słowa używane w kłótniach nie są tym, o czym myślą Twoi rodzice. Zastanawiasz się pewnie jak pogodzić rodziców po kłótni? Nie myśl o tym w czasie, gdy ona trwa. Skup się raczej na tym, żeby spokojnie odpocząć. Włącz muzykę lub film, żeby skupić wzrok i słuch na innych bodźcach niż ten, który Cię stresuje.

Jak pogodzić rodziców po kłótni?

Jeżeli zastanawiasz się, jak pogodzić rodziców przed rozwodem, możesz zastosować kilka technik. Zdarza się, że dorosłe osoby, które nie mogą dojść do porozumienia decydują się na rozwód. Wówczas może pojawić się jeszcze większy problem związany z relacjami pomiędzy nimi. Dlatego jeżeli chcesz temu zapobiec, warto przypomnieć rodzicom, dlaczego są razem.

Jak pogodzić rodziców przed rozwodem? Zaproponuj wspólną wycieczkę

Zawsze w takim momencie warto zaproponować wspólny wyjazd. Wycieczka za miasto, w której wszyscy weźmiecie udział może być ekscytująca i pełna nowości. Jednocześnie sprawia, że dorośli na chwilę zapominają o codziennych obowiązkach oraz stresie, który pojawia się w związku z pracą. Dzięki takiemu wyjazdowi może się okazać, że rodzice znowu będą mogli ze sobą normalnie rozmawiać.

Przypomnij rodzicom, jak mocno ich kochasz

Jak pogodzić rodziców po kłótni? Bardzo dobrym sposobem jest przypomnienie im, że Ciebie mają. Pokaż dorosłym, jak mocno ich kochasz i dlaczego tak bardzo chcesz z nimi spędzać czas. Po kłótni, kiedy w domu jest już cisza, możesz zaproponować przytulenie każdej ze stron. Warto przy tym wspomnieć, że lubisz te momenty, kiedy możesz spędzić z nimi czas bez stresu oraz szumu.

Pogodzeni rodzice

Zaproponuj wspólną grę planszową

Każdy uwielbia gry planszowe. Niezależnie od wieku, wszyscy lubią spędzać czas dokładnie w ten sposób. Dzięki temu można odprężyć się, jednocześnie czując zdrową rywalizację i spędzając czas z najbliższymi.

Jeżeli chcesz pogodzić rodziców po kłótni, zaproponuj wspólną grę. Pokaż, jak ważne jest to dla Ciebie i wyjmij tę planszówkę, w którą wszyscy uwielbiają grać. Najlepiej, jeżeli stworzycie drużyny, w których dorośli będą grali wspólnie. Wówczas taka rozgrywka może okazać się wyzwalająca dla dorosłych, którzy do tej pory byli ciągle w pracy lub walczyli ze sobą. Mają teraz możliwość spędzić ten czas we dwoje.

Zobacz: Jak otworzyć puszkę bez zawleczki nie mając otwieracza?

Jak pogodzić rodziców przed rozwodem?

Rozwód jest niezwykle stresującym momentem w życiu każdego członka rodziny. Zarówno mowa tutaj o rodzicach jak również i o dzieciach. Dlatego zawsze tak mocno staramy się, żeby do niego nie doszło. Jak pogodzić rodziców przed rozwodem? To pytanie można zadać sobie w dwóch sytuacjach.

Jak pogodzić rodziców, żeby nie doszło do rozwodu?

Każde dziecko chce, żeby jego rodzice byli możliwie najdłużej razem. Dlatego dążymy do tego, żeby nie doszło do rozwodu, w którym ucierpi cała rodzina. Z tego względu warto zadbać o pogodzenie się rodziców jeszcze przed momentem, kiedy może dojść do sprawy rozwodowej.

Możesz wówczas wykorzystać wszystkie sposoby, które były wymienione wyżej na to, jak pogodzić rodziców po kłótni. Jeżeli jednak nie masz pewności, czy to przynosi rezultaty, warto szczerze z nimi o tym porozmawiać. Jeżeli opowiesz o swoich obawach, oni z pewnością dojdą do porozumienia, żeby zapewnić Ci możliwie najlepsze dzieciństwo.

Jak pogodzić rodziców, kiedy się rozwodzą?

Jeżeli natomiast Twoi rodzice rozwodzą się, nadal możesz zadbać o to, żeby się pogodzili. Wówczas poproś ich o to, żeby dla Twojego dobra w dalszym ciągu dobrze ze sobą rozmawiali. Przypominaj im o tym każdorazowo, kiedy pojawi się jakikolwiek problem związany z komunikacją.

Zobacz: Brudne paznokcie – jak doczyścić?

Sprawdź jeszcze

Popularne