Strona głównaPoradyJakie autko na akumulator dla dziecka wybrać?

Jakie autko na akumulator dla dziecka wybrać?

Samochód dla dziecka na akumulator to marzenie niejednego malucha. Wbrew pozorom nie jest to zabawka przeznaczona wyłącznie dla chłopców, tym bardziej że na rynku dostępne są modele zróżnicowane pod wieloma względami, w tym także te występujące w kolorze różowym, a więc ulubionym kolorze dziewczynek. No właśnie, czym się kierować przy wyborze autka na akumulator dla dziecka? Na co zwrócić szczególną uwagę? Te i podobne pytania z pewnością zadaje sobie rodzic, który chce sprawić swojemu dziecku radość i planuje zakup takiego pojazdu. Poniżej przedstawiamy więc kilka istotnych wskazówek, które z pewnością pomogą przy wyborze.

Jaki samochód na akumulator wybrać dla małego kierowcy?

Chyba niema na świecie dziecka, które nie fascynowałoby się różnymi pojazdami- samochodami, koparkami, traktorami. Każde chciałoby choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy kierowca i zasiąść za kierownicą sportowego AUDI R8 Spyder, terenowego Monster Jeepa 4 × 4 czy luksusowego BMW 6 GT. Nic więc dziwnego, że rodzice, dziadkowie, ciocie lub wujkowie chętnie sięgają po tego typu pojazdy, wybierając je jako prezent z okazji rozmaitych wydarzeń, bądź też bez okazyjnie, chcąc po prostu sprawić radość dziecku. Jeszcze nie tak dawno na taki zakup mogli sobie pozwolić nieliczni, dziś natomiast samochody na akumulator są łatwo dostępne oraz zachęcają atrakcyjną ceną. Wybór jest jednak tak ogromny, że może przyprawić o zawrót głowy. Jak więc wybrać ten najlepszy?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie autka na akumulator?

Przede wszystkim na wiek dziecka- dobranie odpowiedniego pojazdu sprawi, iż w pełni będzie mogło czerpać z jego możliwości. Oczywiście można zastosować metodę kupienia samochodu „na wyrost”, bowiem większość modeli posiada możliwość sterowania pojazdem przez rodzica przy pomocy pilota, dzięki czemu taka zabawka dłużej posłuży maluchowi. Nie musimy martwić się o bezpieczeństwo swojej pociechy- tego typu zabawki posiadają specjalne atesty, dzięki czemu zabawa nimi- jeśli tylko są we właściwy sposób użytkowane- jest bezpieczna. Należy zwrócić także uwagę na maksymalną prędkość pojazdu- młodszym dzieciom wystarczy samochód o maksymalnej prędkości 5 km/h, zaś nieco starszym 10 km/h. Takie parametry spokojnie wystarczą, by zapewnić dzieciom odpowiednią dawkę doskonałej zabawy. Ponadto warto przyjrzeć się zasilaniu- najlepiej sprawdzają się samochody na akumulator żelowy 12V, który pozwala na długą i bezpieczną jazdę.
Można wybrać autko jednoosobowe lub dwuosobowe, które doskonale sprawdzi się wówczas, gdy w domu jest rodzeństwo z małą różnicą wieku. Taki pojazd ma wówczas większy udźwig, natomiast rozwija nieco mniejsze prędkości. Większość samochodów wzorowana jest prawdziwymi modelami, często przypominając je niemal do złudzenia. Wato więc zwrócić uwagę także na te kwestie i wybrać pojazd, który będzie odwzorowywał upodobania dziecka.

Jakie auto elektryczne dla dzieci wybrać?

Przede wszystkim powinniśmy obrać jedno, podstawowe kryterium wyboru, a więc wiek dziecka, typ pojazdu bądź marka pojazdu.
Sugerując się wiekiem dziecka, większość dostępnych modeli przeznaczonych jest dla dzieci od 3 lat, choć występują również i takie, którymi bawić mogą się dzieci od 1 roku życia, jak chociażby MERCEDES SL63. Każdy pojazd posiada odrębną informację dotyczącą wieku oraz wagi dziecka, dzięki czemu wybór będzie zdecydowanie prostszy.

Jeśli naszym głównym kryterium wyboru będzie typ pojazdu, będziemy wybierać spośród samochodów sportowych, takich jak chociażby AUDI R Spyder RS, Pojazd Perfecta, Mercedes Benz GLE63 AMG czy Audi Q8 LIFT, terenowych- Buggy SuperStar XMX603 4×4, JEEP na akumulator LONG, eleganckich BMW X6M 2 os. XXL, oryginalne BMW I8, bądź też pojazdów specjalnych takich jak Pojazd SUV Polska Straż Pożarna czy Mega Traktor BLAZIN na akumulator HL2788.
Natomiast jeśli chcemy sugerować się marką pojazdów, do wyboru mamy przede wszystkim pojazdy takich marek, jak Audi, BMW, Mercedes, Ford, JEEP, Volvo, Toyota i wiele innych.

Jeśli mimo powyższych wskazówek nadal będziemy mieć problem z wyborem odpowiedniego modelu, warto skorzystać z pomocy pracowników profesjonalnego sklepu z tego typu zabawkami. Dzięki temu możemy mieć pewność, że otrzymamy pomoc specjalisty, a tym samym dokonamy wyboru najlepszego pojazdu dla naszego dziecka.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

1 KOMENTARZ

Popularne