Strona głównaPoradyJak robić kółka z dymu i czy to trudne?

Jak robić kółka z dymu i czy to trudne?

Każdy chyba pamięta, jak Bilbo Baggins popisywał się puszczaniem kółek z dymu, a Gandalf stworzył z dymu piękny statek. Takich sztuczek Cię nie nauczymy i raczej nie masz szans, aby tworzyć tak skomplikowane twory, ale wytłumaczymy, jak robić kółka z dymu i inne sztuczki, które zadziwią Twoich znajomych. Tworzenie tricków z dymu, czyli vape trick zyskuje ogromną popularność, dlatego warto poznać chociaż kilka z nich. Jak zrobić kółko z dymu? Jakie kształty można robić z dymu?

Zobacz: Jak zrobić masło? Z mleka, z awokado, z orzechów włoskich, masło czosnkowe?

Jak zrobić kołka z dymu?

Puszczanie kółek z dymu to jedna z najprostszych ze wszystkich sztuczek, której umiejętność jest również wstępem do nauki wielu kolejnych vape tricków. Jednak trzeba poznać technikę i wiedzieć, jak zrobić kółko z dymu. Warto też pamiętać o kilku zasadach, które obowiązują we wszystkich sztuczkach:

nie ma znaczenia, czy dym pochodzi z papierosa, e-papierosa, czy innych produktów, ale vape z regulacją ilości dymu będzie najlepszy, gdyż zapewni większą ilość dymu, dzięki czemu tricki będą lepiej widoczne;

  • w ustach należy zgromadzić sporą ilość dymu, aby kształty były dobrze widoczne;
  • jak robić kółka z dymu, to tylko w pomieszczeniu lub w bezwietrzny dzień, inaczej wiatr rozdmucha kształt, zanim on się pojawi;
  • puszczanie kółek z dymu i robienie innych tricków najlepiej poćwiczyć przed lustrem, co ułatwi doprowadzenie techniki do perfekcji.

Jak robić kółka z dymu? Tę sztuczkę można wykonać na 3 różne sposoby. Najprostsze są kółka dymu wykonywane poprzez stuknięcie palcem w policzek – wystarczy nabrać dym do ust i podczas wypuszczania go, pukać w policzek w krótkich odstępach czasu. Usta powinny być przy tym ułożone jak podczas mówienia głoski „u”. Zamiast pukać palcem, można też użyć języka do formowania ust, dzięki czemu sztuczka będzie efektowniejsza. Usta ułożone, jak przy mówieniu „uuuu” i zamiast wydmuchiwać dym, należy go „wypychać” za pomocą języka (bez wystawiania go). Kółka z dymu można też zrobić, przyciskając wargi do zębów, a potem podczas wypuszczania dymu, mówią szeptem „o”.

Źródło: YouTube Jak robić kółka? – VAPE TRICKS 2020 VAPETECHPOLAND

Co jeszcze można zrobić z dymu?

Jak wspomniano wcześniej, kółka z dymu to jedna z najpopularniejszych sztuczek, której uczy się większość palaczy, chcących wyglądać stylowo. Jednak oprócz kółek można robić dużo więcej tricków, które warto wypróbować. Przedstawiamy najłatwiejsze i najchętniej wybierane przez palaczy vape tricki.

Francuski wdech – to chyba najprostsza, a jednocześnie bardzo efektowna sztuczka. Polega na powolnym wypuszczaniu dymu ustami, a następnie wciąganiu go nosem. Ważne, aby robić to powoli i z wyczuciem. Dym wyglądem przypomina trochę wodospad, dlatego sztuczka często nazywana jest również właśnie „wodospadem” lub „żaglem”.

Serca z dymu – sztuczka idealna dla osób, które wiedzą jak robić kółka z dymu. Chcąc uzyskać serce zamiast kółka, wystarczy po zrobieniu i wypuszczeniu kółka pstryknąć nad nim palcami, a dym się załamie, tworząc ładne serduszko.

Tornado – bardzo popularna sztuczka, gdyż nie wymaga specjalnych umiejętności, ale zanim pochwalisz się nią przed znajomymi, przećwicz ją samodzielnie. Jak zrobić tornado z dymu? Wciągnij dym, a następnie wypuszczaj go przez wąską rurkę (możesz użyć słomki lub zwinąć kartkę papieru) na płaską powierzchnię. Dym wydmuchuj powoli, a następnie dłonią spraw, aby wzbił się do góry i jednocześnie wprowadź go w kolisty ruch.

Byk – sztuczka wykonywana przede wszystkim, aby zrobić dobre, mocne zdjęcie. Wystarczy zrobić groźną minę i szybko wypuścić duże ilości dymu przez nos.

Smok – to sztuczka nie tylko dla fanów fantasy! Jest prosta, a jednocześnie świetnie wygląda. Należy kilka razy zaciągnąć się papierosem, tworząc dużą ilość dymu. Gdy dym zacznie delikatnie wydobywać się przez kąciki ust, trzeba wolno wypuszczać dym nosem i jednocześnie kącikami ust.

Duch – trick, który wymaga najwięcej wprawy i ćwiczeń, ale też zapewnia najbardziej spektakularny efekt. Mechanizm wykonania tricku jest dość prosty: najpierw wydmuchuje się bańkę dymu, aby wciągnąć ją ponownie do ust. Jak zrobić ducha z dymu? Najpierw trzeba wciągnąć dużą porcję dymu i chwilę potrzymać ją w ustach, dzięki czemu dym się zagęści, a sztuczka będzie efektywniejsza. Następnie wypuszcza się delikatnie dym, udając rybę, co pozwoli na utworzenie bańki. Dymną bańkę szybko wciągnij z powrotem do ust.

Źródło: YouTube JAK ZROBIĆ GHOSTA ? – VAPE TRICK VAPE4BROTHERS

Zobacz: Jak zrobić serduszko na klawiaturze?

Sprawdź jeszcze

Popularne