Strona głównaPoradyJakie kosmetyki do brody wybrać na prezent? — Doradzamy!

Jakie kosmetyki do brody wybrać na prezent? — Doradzamy!

Kosmetyki dla mężczyzn cieszą się coraz większą popularnością i doskonale się sprawdzają, a okazji do obdarowywania naszych bliskich prezentami nie brakuje. Zwłaszcza teraz, gdy zbliżają się Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia mamy w roku kolejną okazję, by uszykować coś specjalnego. Często kosmetyki do brody zakupione właśnie na prezent sprawiają, że mężczyzna nieraz ma po raz pierwszy okazję przetestować olejek do brody, czy wosk do wąsów. Dowiedz się więcej jakie kosmetyki do brody wybrać na prezent! 

Kosmetyki do brody na prezent — dlaczego warto?

Ulepszanie wyglądu brody i wąsów oraz zwiększanie komfortu noszenia zarostu to właśnie powód, dla którego powstały kosmetyki do brody. Doskonale sprawdzają się u właścicieli długiej brody, ale również u osób, które noszą krótki zarost lub same wąsy. Nie każdy mężczyzna ma czas lub chęci udać się do sklepu, by kupić dla siebie kosmetyki do brody. Wiele sklepów stacjonarnych i drogerii nie prowadzi jeszcze takiej sprzedaży, ale na szczęście profesjonalne kosmetyki do brody możemy znaleźć online. Bywa tak, że nie wszyscy brodacze korzystają z usług barberów i być może chętnie skorzystaliby z takiej możliwości jak prezent pełen akcesoriów lub kosmetyków do pielęgnacji zarostu. Zatem taki prezent to wspaniała okazja dla każdego faceta, by przetestować nowe produkty! Możliwość poznania nowych produktów dzięki osobie, która taki prezent wręczyła z pewnością zostanie doceniona. Taki gest w ramach prezentu z pewnością zostanie zapamiętany. 

Jakie kosmetyki do brody wybrać? 

Kosmetyki do brody zostały stworzone z myślą zarówno o komforcie mężczyzn noszących zarost, jak i dla lepszej prezentacji tego zarostu. Dzięki stosowaniu kosmetyków do brody zarost staje się lepiej odżywiony i bardziej miękki. Niektóre kosmetyki dla mężczyzn mają na celu głównie odżywienie, inne, (jak np. woski do brody i wąsów) bardziej nastawione są na efekt utrwalający. Podczas komponowania zestawu kosmetyków dla mężczyzny na prezent warto wziąć to pod uwagę i przeanalizować jego potrzeby. Jeśli nosi bujną i długą brodę to najlepiej zdecydować się na umieszczenie w naszym prezencie balsamu do brody. Balsam do brody jednocześnie nawilża i odżywia zarost, ale również pomaga lekko nadać mu pożądany kształt. Dla osób z długim zarostem to bardzo pomocny kosmetyk. Z kolei olejki do brody sprawdzają się świetnie u mężczyzn noszących krótki zarost i wszystkich, którzy używają trymera do zarostu. Dlatego najlepiej kosmetyki do brody wybierać pod względem typu i długości zarostu. 

Kosmetyki do brody i akcesoria 

W gotowych zestawach prezentowych najczęściej znajdziemy akcesoria do brody oraz kosmetyki. Akcesoria, takie jak szczotki lub kartacze do brody, czy maszynki na żyletki. Spośród kosmetyków do brody i wąsów najbardziej popularne są olejki i kremy do brody. Gentlemani równie często sięgają po wosk do brody i wąsów, który pomaga utrzymać kształt np. wąsów. Kartacze i szczotki poprawiają krążenie w skórze pod zarostem i sprawiają, że zarost jest zadbany i lepiej odżywiony. Taki zestaw prezentowy może zmienić ten aspekt życia każdego mężczyzny. 

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne