Strona głównaPoradyIle ważą włosy 30 - 40 cm i ile dostaniesz w skupie?

Ile ważą włosy 30 – 40 cm i ile dostaniesz w skupie?

Włosy są ozdobą zarówno kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. Piękne, długie, gęste, lśniące są marzeniem niejednej osoby. Niestety nie wszyscy mogą być właścicielami właśnie takich. Może to być spowodowane genetyką, cechami osobniczymi lub chorobami. Natomiast ci, którzy są szczęśliwymi posiadaczami bujnych włosów mają szansę nie tylko pochwalić się nimi, ale także na nich zarobić. 

Ale do czego służą ścięte włosy? W jakich sytuacjach się je wykorzystuje? Ze skupionych włosów wykonywane są peruki. Najczęściej są one kupowane dla osób, które przeszły ciężkie choroby i inwazyjne leczenie, po których wypadły im włosy (np. chemioterapia). Peruki są także wykorzystywane przez osoby, które na chwilę chcą zmienić swój wizerunek, pracują na planie filmu, w teatrze lub występują na scenie w innym charakterze. Z naturalnych włosów wykonuje się także doczepy, bardzo popularne wśród kobiet, które pragną mieć włosy gęste jak w reklamach szamponów do włosów lub jak gwiazdy Hollywood. 

Od czego więc zacząć chcąc sprzedać swoje włosy? Jak zorientować się, ile można na nich zarobić? Przede wszystkim warto dowiedzieć się ile włosy ważą.

Zobacz: Maciej Big Jack Jarema – wzrost, wiek, ile ma lat, dziewczyna, kto to, imię, ile waży, kim jest, rodzice

Ile waży włos? 

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Włosy u każdej osoby są inne. Różnią się zarówno strukturą, kształtem, grubością, jak i długością. Ogromne znaczenie ma także ich kondycja to, czy są farbowane oraz wiek właściciela. Przyjmuje się jednak wartość uśrednioną dla 1 włosa, która wynosi 0,0003 g. Należy jednak pamiętać, że jest to wartość bardzo orientacyjna i może się zmieniać ze względu na wcześniej wymienione czynniki. Być może łatwiejsze do zobrazowania będzie obliczenie masy włosów na cm3. Wówczas ich waga wynosi ok. 1,3 g. 

Ile ważą włosy 30 cm? 

Myśląc o ścięciu włosów, aby następnie je sprzedać, trzeba pamiętać, że duże znaczenie ma ich długość. Oczywiście im dłuższe, tym wyższą cenę można uzyskać w skupie. Jednak jeśli cierpliwość do zapuszczania włosów już się kończy, trzeba sprawdzić, czy mają one minimum 30 cm, ponieważ niewiele jest miejsc skupu, w których przyjmowane są włosy krótsze. Jaka jest więc waga włosów o długości 30 cm? Zakłada się, że 30 cm włosów waży około 75-90 g. Jednak waga ta będzie się różniła przy różnych rodzajach włosów. Najlżejsze będą włosy blond, a im ciemniejsze tym waga może wzrastać. Ponadto znaczenie ma także grubość włosów i ich gęstość.

Źródło: sprzedajwlosy.pl

Ile ważą włosy 40 cm? 

Czterdziesto centymetrowe włosy są już bardziej atrakcyjne dla punktów skupu. Wraz z długością ich waga wzrasta, a co za tym idzie, także ich wartość. Ile więc mogą ważyć włosy długości 40 cm? Średnio jest to 100-150 g, a od długości 45 cm waga przekracza już zazwyczaj 150 g. Jest to o tyle ważna informacja, ponieważ już w domu w przybliżeniu można obliczyć wartość monetarną, którą osoba zainteresowana ścięciem włosów ma na głowie. 

Zobacz: Mandaryna – wiek, ślub, choroba, kompromitacja, dzieci, partner, wzrost, włosy, fryzury, gdzie mieszka

Ile można dostać w skupie za włosy? 

Jasny blond jest najbardziej cenionym odcieniem i za włosy w takim kolorze można otrzymać najwyższą cenę. Niektóre skupy w Polsce doliczają 20-30% do ceny regularnej za takie właśnie włosy. Należy zwrócić uwagę, że wiele skupów zastrzega sobie skup włosów o minimalnej długości 35 cm lub nawet 40 cm. Przyjmowane są także włosy farbowane, jednak ich cena wówczas znacznie spada, nawet o 50%. Kwoty, jakie można uzyskać za kilogram ściętych włosów zaczynają się od 5000 zł, a skończyć mogą nawet na ok. 10,000 zł za włosy długości ok. 65-69 cm. Dłuższe włosy są jeszcze cenniejsze i tu kwoty mogą przekroczyć 11,000 zł za kg. 

Chcąc zarobić jak najwięcej na własnych włosach najlepiej udać się do salonu fryzjerskiego, który wykona odpowiednie ścięcie i przygotuje włosy do wysyłki do skupu. Można także skontaktować się z konkretnym miejscem skupu włosów, w którym na miejscu włosy zostaną odpowiednio ścięte i od razu wycenione. Chcąc samemu przygotować włosy do sprzedaży należy pamiętać o przygotowaniu ich w profesjonalny sposób tak, aby były jak najbardziej wartościowe. Wskazówki do takiego zabiegu znajdują się na stronie każdego skupu włosów. 

Znając wszystkie powyższe informacje nasuwa się wniosek, że włosy, naturalne dobro człowieka, są świetną inwestycją. U wielu osób rosnące bardzo szybko, mogą przynosić dochód co kilkanaście miesięcy, ewentualnie co 2-3 lata. Chcąc więc na nich zarabiać, warto o nie dbać i być cierpliwym. 

Zobacz: Czym układać męskie włosy?

Sprawdź jeszcze

Popularne