Strona głównaNajciekawszeIle Dino płaci za działki pod sklepy?

Ile Dino płaci za działki pod sklepy?

Są tacy inwestorzy, którzy rzeczywiście są uważani przez ekspertów, za skazanych po prostu na sukces. Należą do nich na pewno posiadacze firm działających w handlu. Nie bez powodu więc wielu specjalistów, ale także zwykłych konsumentów zastanawia się nad tym, ile Dino płaci za działki pod sklepy. Zagadnienie to jest oczywiście o tyle ważne, że przecież od tego, gdzie znajdują się nieruchomości, zależy, czy zainteresują się zakupami potencjalni konsumenci. Wszyscy też naturalnie przyzwyczailiśmy się do bardzo dużej obecności sklepów wielkopowierzchniowych. Przybywa w każdym mieście sklepów Lidl oraz Biedronek.

Tymczasem właśnie Polska sieć Dino w ostatnich latach w bardzo dużym tempie się rozrasta i nie chce też tego tempa jak widać tłumić. Jak wskazują wszelkie analizy eksperckie, w ostatnich latach firma te rozrastała się w tempie niemal 40%. Będzie to więc na przykład dla Biedronki bardzo duża konkurencja. To oczywiście, ile Dino płaci za działki, będzie tu kluczowe dla wszystkich inwestorów. Nieruchomości te są z pewnością bezcenne, szczególnie biorąc pod uwagę przyszłe zyski.

Czy to, ile Dino płaci za działki, przekłada się na analizę zysków?

Niejednokrotnie też inwestorzy nie zwracają uwagi na pewne niuanse, które mogą świadczyć jednak o przyszłych zyskach. Na dobrą sprawę podpowiedzią powinno tu być czysto logiczne rozumowanie. W końcu, jeżeli analizując to, ile płaci Dino za ziemię, orientujemy się, że są to bardzo duże kwoty, to mniej więcej można wywnioskować, jakie będą zyski. Jeżeli mianowicie już wiemy, że są to środki finansowe mniej więcej takie, jak inwestują inne tego typu firmy, to już można się zorientować, czy będzie to biznes bardzo opłacalny. Jest to zresztą bardzo ważne dla potencjalnych przedsiębiorców, którzy grają na giełdzie.

To więc, ile Dino płaci za grunty, będzie się też przekładać na racjonalność zakupu akcji spółki. A jest ona, jak wiadomo na giełdzie od dłuższego czasu. Pracuje się też, że sieć Dino jest tą najszybciej rosnącą siecią marketów spożywczych w Polsce. Jeżeli chodzi o bardzo szczegółowe dane statystyczne, to rozwój w latach 2010– 2017 był odnotowywany tu średnio w tempie 37,8% w skali rocznej. A są to, jak wiadomo zdaniem ekspertów bardzo dobre wyniki.

Ile płaci Dino za ziemię i ile jej skupuje?

Jeżeli ktoś pyta o to, ile Dino płaci za działki pod sklepy, to oczywiście trzeba też zwrócić uwagę, jak dużo takich gruntów ma w posiadaniu. Jeżeli chodzi o dane z ostatnich lat, to na przykład w roku 2018 pod koniec września sieć miała już zakupionych 121 działek. W tym też czasie przygotowanych było aż 348 umów przedwstępnych. Widać więc tu skalę zainteresowania takimi inwestycjami. Oczywiście wykorzystuje się tutaj bardzo zresztą skuteczną metodę długofalowego planowania biznesowego. Dla samych inwestorów bardzo ważne jest to, ile Dino płaci za działki.

Jeżeli ktoś chce uruchomić biznes konkurencyjny, to w ten sposób można mniej więcej zorientować się, jakie środki pieniężne będą potrzebne. Jest to także właśnie doskonały wzór modelowego działania. Działki bowiem w przypadku takich biznesów zawsze są skupowane znacznie wcześniej, zanim interes na dobre rozwinie skrzydła. Dlatego większość inwestorów chce wiedzieć, ile Dino płaci za grunty. Logiczne bowiem jest, że w przypadku dużych biznesów sprzedawcy zawsze potem oferują znacznie wyższe ceny za nieruchomości.

Markety w pobliżu osiedli to gwarantowany sukces

Analizując kwestie takie jak, ile płaci Dino za ziemię, warto też zwrócić uwagę na sam profil funkcjonowania takich podmiotów gospodarczych. Okazuje się bowiem, że rynek spożywczy wciąż ma się bardzo dobrze na terenie naszego kraju. Gwarancją sukcesu przede wszystkim jest zlokalizowanie sklepów w pobliżu osiedli. Naturalnie inwestor ten sprawdza również w przypadku kolejnych inwestycji to, ile Dino płaci za grunty w innych lokalizacjach. Ceny za działki w końcu zawsze się porównuje.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

1 KOMENTARZ

  1. Dino oszukało mojego ojca. Nie sprzedawajcie im ziemi! Podpisując umowę przedwstępną sprzedaży nieruchomości nie jesteście niczym chronieni- nie zapłacą zadatku. Ojciec, od którego chcieli kupić ziemię pod market, od ponad roku użerał się z urzędnikami i płacił pieniądze za wystawiane dokumenty. Firma ostatecznie tak po prostu zrezygnowała z zakupu! Pieniądze zostawiane w urzędzie nie podlegają zwrotowi. Sytuacja odwrotna: gdybyście wy (sprzedający) rezygnowali lub mieli jakieś opóźnienia, zapłacicie karę kilkudziesięciu tysięcy złotych. OSZUŚCI. Dzień, w którym przeczytam o bankructwie tej firmy, będzie najpiękniejszym w moim życiu.

Popularne