Strona głównaPrzemysłGotowy beton w workach - na fundamenty, słupki, wylewki. Cena, opinie, wydajność

Gotowy beton w workach – na fundamenty, słupki, wylewki. Cena, opinie, wydajność

Gotowy beton w workach to w tej chwili bardzo popularny i często używany materiał na budowach. Tak naprawdę beton w workach to zaprawa cementowa, która jest świetnym zamiennikiem dla tzw. betonu towarowego, czyli tego pochodzącego z betoniarnia lub betonu, który wyrabiany jest na miejscu budowy w betoniarce. Z racji szerokiego zastosowania samego betonu często potrzebne są również mniejsze ilości zaprawy betonowej. W takiej właśnie sytuacji najlepszy jest gotowy suchy beton w workach. Gotowy beton w workach jest używany nie tylko przez profesjonalistów, ale również osoby, które własnym sumptem wykonują prace np. ogrodowe. Taki gotowy beton w workach charakteryzuje się jednorodnością, mrozoodpornością a także wytrzymałością. 

W tym wpisie chcemy odpowiedzieć na takie pytania i wątpliwości dotyczące gotowego betonu w workach jak te o to ile on kosztuje, jaka jest wydajność gotowego betonu w workach oraz jakie opinie o gotowym beton w workach mają jego użytkownicy?

gotowy beton w worku cena za 20 kg
Cena gotowego betonu nie jest zbyt wysoka. Głównie na cenę wpływa logistyka i transport.

Gotowy beton w workach na fundament, wylewkę.

Gotowy beton w workach to materiał budowlany, który ma wiele możliwości wykorzystania. Jego atutem jest to, że można go użyć na każdym etapie budowy bez użycia dodatkowego sprzętu. Najczęściej gotowy beton w workach stosuje się do takich zadań jak kotwienie słupków w ogrodzeniach i bramach, uzupełnianie ubytków np. w wylanych schodach czy budowa niedużych murków.

Jak widać, gotowy beton w workach najczęściej stosowany jest do mniejszych prac na budowie, które muszą być wykonane szybko. Jeśli chodzi o używanie gotowego betonu w workach na fundament czy o użycie gotowego betonu w workach na wylewkę to taki zabieg raczej nie jest szeroko stosowany, choć oczywiście jest możliwy. Dzieje się tak głównie ze względu na dużą ilość betonu, która jest wymagana w tego typu pracach. Przy takich zaawansowanych robotach budowlanych jak stawianie fundamentów czy wylewanie stropów budowlańcy zamawiają najczęściej beton z betoniarni, gdyż jest to wyjście bardziej ekonomiczne i w takim wypadku szybsze. Oczywiście nawet przy takich pracach gotowy beton w workach jest pomocną opcją, czasami wykorzystywaną, aczkolwiek używaną raczej do innych, mniej wymagających prac na budowie. 

Ile worków gotowego betonu na m3? Ile to kosztuje?

Najczęściej spotykanym gotowym betonem w workach jest ten o klasie wytrzymałości B20. Ile gotowego beton w workach B20 trzeba zużyć na m3? Beton B20 pakowany jest w worki po 25 kg. Ile betonu wychodzi z worka 25 kg? Najczęściej jest tak, że jeden worek miesza się z od 3 do 6 litrami wody.

W ten sposób powstaje około 13 litrów mieszanki gotowej do użycia. Jaka jest wydajność gotowego betonu w workach? Taki worek wystarcza na pokrycie ok. 1m2 powierzchni warstwą o grubości 1 cm, co równa się wydajności 25 kg / m2 / cm.  Ile worków gotowego betonu potrzebujemy zatem na m3 powierzchni? Najlepiej takie wyliczenie zrobić zgodnie ze wskazanym przez producenta gotowego cementu w workach wzorem. 

Inne właściwości gotowego betonu B20 to wielkość uziarnienia od 0 do 4 mm, gęstość betonu ok. 2000 kg/m3, zużycie, które wynosi ok. 20 kg/m2/1cm grubości warstwy oraz potrzebna ilość wody od 2,5 do 3 dm3 na 1 worek gotowego betonu. 

Ile kosztuje worek gotowego betonu? Gotowy beton w workach – cena. 

Ile w tej chwili kosztuje worek gotowego betonu w workach? Cena worka gotowego betonu B20 w zależności od jego producenta i klasy wytrzymałości waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, podobnie będzie z betonami w workach o innej klasie wytrzymałości. Cena gotowego cementu w workach waha się również w zależności od jego klasy. Im wyższa klasa gotowego betonu w workach tym wyższa cena ze względu na lepszą trwałość takiego betonu. W cenę nie wliczany jest oczywiście dowóz betonu, który jest opłacany przez kupującego.

Gotowy beton w workach na fundamenty czyli gotowy suchy beton w workach.

Różnicą pomiędzy tradycyjnym betonem a suchym betonem w workach, która od razu rzuca się w oczy jest zawartość wody. Na suchy beton składa się cement, różne kruszywa, piasek i tzw. domieszki (często to od nich zależy też cena betonu). Aby z tej mieszanki uzyskać gotowy beton, koniecznym jest by przy jego rozrabianiu zachować określone przez producenta proporcje. Betonami najczęściej wykorzystywanymi do wykonania suchej zaprawy są betony klasy B7,5, B10 i B15. Są to betony niższej klasy niż B20, ale ponieważ suchy beton w workach najczęściej wykorzystywany jest do prac mniej wymagających i nie potrzebujących aż tak wysokiej wytrzymałości te betony jak najbardziej się sprawdzają. Jak stosować suchy beton w workach?

Najczęściej suchy beton wykorzystuje się w miejscach, w których będzie miał kontakt z gruntem. To z niego suchy beton pobiera sobie wilgoć, której potrzebuje do związania zaprawy. Istotnym jest, by wspomnieć o współczynniku wodno-cementowym, który ma duże znaczenie dla tego jak wytrzymały jest beton. Zgodnie z nim powinno się dodawać do suchego betonu jak najmniej wody w stosunku do ilości cementu. To spowoduje, że by beton będzie twardy i odporny. Chodzi tutaj tylko o wodę, którą dodaje się do mieszanki w momencie układania suchego betonu. Na późniejszym etapie, do pielęgnacji betonu potrzeba dużej ilości wody, by beton przeszedł proces hydratacji. 

Gotowy beton do słupków – wydajność i opinie.

Ponieważ gotowy beton kładzie się bezpośrednio na gruncie może on się przydać w takich pracach jak układanie obrzeży i krawężników, ponieważ doskonale stabilizuje podłoże. Gotowy cement w workach sprawdzi się również na przy podjazdach i układaniu kostki, bo pomaga m.in. wyrównać teren. Gotowy beton sprawdzi się również do słupków. Dzięki temu, że ogrodzenie zabezpieczone jest suchym betonem słupki mogą być umieszczone w podłożu bardzo solidnie i trwale. Suchy beton w workach będzie użyteczny także przy murach oporowych.

Warto jeszcze raz przypomnieć, że generalna zasada stosowania suchego betonu każe używać go w pracach przy gruncie. Jak wyglądają opinie osób, które używały gotowego betonu np. do słupków? Opinie osób, które wykorzystały gotowy beton do słupków są bardzo pozytywne, zwłaszcza pośród osób, które same wykonywały ogrodzenie swojej posesji. Wśród osób, które zdecydowały się użyć gotowego betonu do słupków dominują opinie wskazujące na jego łatwość rozrabiania, trwałość i szybkość wiązania betonu. 

Worek gotowego betonu – ile to metrów sześciennych?

Jak to jest napisane powyżej, to ile worków gotowego betonu będzie trzeba zużyć na m3 powierzchni najlepiej jest wyliczyć za pomocą wzorów, które na opakowaniach suchego betonu w workach zamieszczają jego producenci. Jest to ważne ponieważ betony w workach różnią się od siebie.

Gotowy beton w workach – wydajność oraz opinie.

Jak to wynika z całego powyższego artykułu gotowy beton w workach doceniany jest przez osoby go używające ze względu na swoją wydajność, łatwość użycia i właściwości takie jak trwałość oraz moc i szybkość wiązania. Z tych właśnie powodów gotowy beton w workach cieszy się dobrymi opiniami zarówno wśród profesjonalistów jak i osób, które zawodowo nie pracują na budowie, ale korzystały z suchego gotowego cementu w workach w pracach np. ogrodowych.

Sprawdź tez:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne