Strona głównaWierszeŻyczenia i wierszyki urodzinowe na roczek

Życzenia i wierszyki urodzinowe na roczek

Roczek jest jednym z ważniejszych okresów życia dziecka, nie tylko dlatego, że cieszymy się z obecności nowego członka w rodzinie, ale także dlatego, że pierwszy rok naszego dziecka jest okresem wielu zmian zachodzących zarówno pod względem rozwijania się dziecka fizycznie, ale też psychicznie. Dziecko przez pierwszy rok poznaje i uczy się wielu nowych rzeczy, jak pierwszy postawiony krok, czy pierwsze wypowiedziane słowo. Celebracja pierwszego przeżytego roku dziecka, zwłaszcza jeśli naszego dziecka jest bardzo popularna i zasługuje na huczne obchodzenie. Pomysłów na zorganizowanie imprezy, czy przyjęcia związanego z roczkiem jest wiele, a pomysłów na prezenty jeszcze więcej. Zazwyczaj są to upominki czy pamiątki związane z pierwszym roczkiem, na których dołączony jest krótki wierszyk na roczek. Oprócz prezentu na roczek ciekawym i miłym gestem jest także dołączenie życzeń urodzinowych na roczek. Wierszyk na roczek może być pamiątką na lata, szczególnie, gdy po latach znajdziemy taką kartkę z życzeniami. 

Życzenia urodzinowe na roczek

Życzenia urodzinowe na roczek dotyczą nie tylko rodziców, którzy włożyli wiele troski i cierpliwości, aby wprowadzić młodego człowiek do życia i pokazać podstawowe czynności, a także był to ciężki i wymagający okres do przetrwania, ale także kierowane są do solenizanta. Kartka upominkowa z dołączonymi życzeniami urodzinowymi na roczek za kilka lat odnalezione przez młodego człowieka mogą być naprawdę ciepłym i miłym wspomnieniem dla niego, dlatego nie należy być ubogim w słowach i warto, aby życzenia były szczere, dobrane w miłe słowa. Przede wszystkim dotyczy to rodziców chrzestnych, którzy tak naprawdę są zaraz za rodzicami i dziadkami w hierarchii ludzi ważnych w życiu i stanowią również pewnego rodzaju źródło wsparcia. 

Poniżej przykładowe życzenia urodzinowe na roczek

Z okazji Twego święta, 

Kiedy rok Twój pierwszy minął, 

Życzę Ci,

aby kolejne lata były lepsze od poprzednich, 

aby życie Twoje przepełnione było samymi dobrymi chwilami,

aby omijały Cię troski i smutki życia,

aby każdy krok prowadził Cię w kierunku spełnienia marzeń.

 

W tym dniu szczególnym, 

Pragnę życzyć Ci szczęśliwego dzieciństwa

Pełnego radości i grona przyjaciół.

Aby przyszłe dorosłe życie pozbawione było trosk,

A pełne było sukcesów.

Bądź zawsze powodem uśmiechu dla Twoich rodziców!

 

Życzenia na roczek dla dziewczynki

Życzenia na pierwsze urodziny, szczególnie życzenia urodzinowe na roczek dla dziewczynki powinny być nie jedynym prezentem, jaki będziemy darować solenizantkę. Oprócz miłego gestu, jakim są życzenia na roczek dla dziewczynki, warto w ten dzień zadbać także o słodki, różowy wypiek, a także dziewczęcy upominek. Życzenia będą wspaniałą pamiątką na przyszłe lata, ale być może dołączony do nich ciekawy upominek tworzyć niezapomniany duet. 

Poniżej przedstawiamy proponowane życzenia na roczek dla dziewczynki:

 

Dla małej księżniczki,

Z okazji pierwszego roczku, 

Każdego lepszego kroczku, 

Abyś rodziców się zawsze słuchała,

Przez cały czas tylko uśmiechała. 

Poznawała świat krok po kroku, 

Nie bała się nigdy mroku,

Szła śmiało przez swoje życie, 

Zachowywała się należycie.

Tego właśnie Tobie życzę, 

I marzę o tym skrycie.

 

Z okazji Twojego pierwszego roczku,

Młoda Kobietko, którą się staniesz, 

Pragnę życzyć Ci, 

Aby Twoje życie było szczęśliwe

Aby Twoje najskrytsze marzenia się spełniły,

Aby poznawanie świata przychodziło Ci z łatwością.

Samych dobrych ludzi wokół Ciebie, które staną na Twojej drodze.

 

Życzenia na roczek z błogosławieństwem

Razem z obchodzeniem pierwszego roczku nie powinno zabraknąć życzeń na roczek z błogosławieństwem. Szczególnie ma to znaczenie, kiedy wychowujemy nasze dziecko w katolickiej rodzinie, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie życzenia również złożyć niezależnie od wyznań religijnych. Życzenia na pierwsze urodziny są o tyle wyjątkowe, ponieważ składamy je osobie, która dopiero wchodzi w życie, poznaje, na czym świat stoi, stawia swoje pierwsze kroczki. Na razie są to małe kroczki, ale czeka je przyszłe, dorosłe życie, pełne niespodzianek i dobrych, ale także niestety złych ludzi. Składając życzenia z okazji pierwszych urodzin składamy je z intencją, aby niedawno urodzonemu dziecku powodziło się w życiu, a odkopane życzenia po kilku latach były dla nich miłym i ciepłym wspomnieniem o naszym geście. 

Życzenia te po części kierowane są także do rodziców dziecka, które odgrywają najważniejszą rolę w życiu dziecka, są mentorami i nauczycielami życia, ale przede wszystkim stanowią oparcie i pomoca dla ich dziecka. To im również należy się kilka ciepłych słów od nas z tej okazji. 

 

Niech Twoje przyszłe życie przepełnione będzie łaskami od Boga, 

A opiekę nad Tobą niech sprawują Aniołowie Stróżowie.

Matka Boska była oparciem w trudnych chwilach, 

Bądź zawsze ciepłym i miłym człowiekiem dla innych

I nie zapominaj nigdy o swoich rodzicach!

 

W tym szczególnym dniu,

Pragniemy życzyć Ci,

Wszelkich łask Bożych, 

Opatrzności Bożej, 

Darów Ducha Świętego

Oraz opieki Matki Bożej.

Aby przez życie prowadzili Cię Aniołowie Stróżowie.

Żyj nam sto lat!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne