Strona głównaOff-topicWojciech Olszański - zatrzymanie, żona, córka, wiek i inne

Wojciech Olszański – zatrzymanie, żona, córka, wiek i inne

Czas minionych wojen nie wszystkich czego nauczył. Nienawiść do innych ludzi, agresja i brak tolerancji rozpalają serca wielu osób. Świat idzie do przodu, rozwija się i ulega coraz większej globalizacji – jednak zaściankowe myślenie ma się w Polsce znakomicie i zatruwa umysły kolejnych pokoleń. Wojciech Olszański – kto to? Jest to właśnie jeden z przedstawicieli grupy osób, których światopogląd opiera się na chorej miłości do ojczyzny. 

Wojciech Olszański – za co został zatrzymany?

Rozwińmy najpierw temat: Wojciech Olszański – kto to? Mężczyzna z wykształcenia jest aktorem, co mogłoby sugerować otwartość na innych ludzi i kultury. Przeważnie są to cechy charakteryzujące artystów – żeby wczuć się w rolę, zrozumieć daną postać i zagrać ją jak najlepiej, trzeba mieć przecież otwarty umysł. Aktor Wojciech Olszański reprezentuje wszystkie te cechy, ale odwrócone o 180 stopni. 

Wpisując w wyszukiwarkę „Wojciech Olszański – kto to?” jako pierwsze wyskoczy Ci pewnie hasło patostreamer i jest to dobre określenie jego osoby. Mężczyzna prowadzi kanał na YouTube, na którym dzieli się swoimi przemyśleniami. 

Wojciech Olszański działa w stowarzyszeniu „Narodowy Front Polski” oraz w ugrupowaniu popierającym reżim Putina o nazwie „Kamractwo”

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych kilka razy zawiadamiał prokuraturę o poczynaniach Wojciecha Olszańskiego. Dotyczyły one m.in. publicznego nawoływania do nienawiści w stosunku do Żydów, Ukraińców czy za słowa związane z zamordowaniem Pawła Olszewskiego. 

Mężczyzna brał w udział w wielu marszach narodowców. Po współorganizowaniu jednego z nich w Kaliszu w 2021 r., podczas którego głosił wiele antysemickich haseł, został zatrzymany – niestety, nie na długo, gdyż wpłacił kaucję. 

Kolejnym przewinieniem mężczyzny był udział w demonstracji antyszczepionkowców, co naruszyło zasady związane z wyjściem z aresztu. Olszański jest również homofobem – w jednym ze swoich przemówień powiedział, że gdyby jego syn był gejem (tu padło obraźliwe określenie), to by go zabił. 

Do kolejnego zatrzymania doszło pod koniec stycznia – narodowiec wraz z innymi osobami z „Kamractwa” stworzył listy śmierci, na których znajdowały się nazwiska polityków. 

Mężczyzna w wielu swoich wypowiedziach obrażał kobiety, a nawet nawoływał do przemocy wobec nich. Obrażał i groził również dziennikarzom. Wojciech Olszański przebywał w areszcie kilka miesięcy, a 5 maja odbyła się jego rozprawa, na której nie przyznał się do stawianych zarzutów.

Wojciech Olszański – córka i synowie 

Agnieszka Fatyga była żoną Wojciech Olszańskiego przez wiele lat. W 2020 r. zmarła. Mężczyzna po śmierci żony został samotnym rodzicem, gdyż para wychowywała córkę, która obecnie jest znaną aktorką. Michalina Olszańska nie ma rodzeństwa. 

Agnieszka Fatyga również była związana ze światem artystycznym. Kobieta była aktorką teatralną, telewizyjną, pianistką i śpiewaczką. Córka poszła w ślady za mamą i tatą. –  grała m.in. w  filmie „Ja, Olga Hepnarova”, za co została nagrodzona Czeskim Lwem oraz w serialu na Netflixie  „1983”.

Po śmierci Agnieszki Olszańskiej mężczyzna opublikował smutny i wzruszający filmik, w którym wspomina żonę.

Obecna postawa Olszańskiego jest bardzo szokująca – rodzina mężczyzny pochodzi z artystycznego świata, który jest pełen otwartości. Wypowiedź dotycząca tego, że gdyby jego syn okazał się być gejem, to by go zabił, szokuje więc jeszcze mocniej – jego córka robi międzynarodową karierę, przez co funkcjonuje w różnych środowiskach. Michalina Olszańska o ojcu wypowiada się dobrze – oddziela jego poglądy polityczne od rodzicielstwa. Michalina Olszańska nie ma rodzeństwa. 

Wojciech Olszański i Legia Cudzoziemska. Jaka jest prawda?

Chodzą plotki, że Olszański jest trollem i jego postać jest kreacją. Mężczyzna jest aktorem (zagrał m.in. w Quo Vadis), więc udawanie kogoś innego nie powinno sprawiać mu problemów. 

Przemawia za tym również fakt, że nie pochodzi on z konserwatywnego środowiska, jego rodzina nigdy nie przejawiała zachowań antysemickich czy homofobicznych. Niektórzy nie mogą więc uwierzyć, że Olszański naprawdę ma takie poglądy – ciężko jest wychować córkę na otwartą osobę, która robi międzynarodową karierę, z takim podejściem. Jej matka również taka była – nigdy nie wypowiadała się w sposób podobny do Wojciecha Olszańskiego. 

Jednak wydaje się być niemożliwym, że to wszystko jest tylko grą. Aresztowania, bójki i procesy sądowe to poważne rzeczy – rujnowanie sobie życia tylko po to, aby kogoś udawać, jest nielogiczne. Grożenie śmiercią, wyśmiewanie przemocy wobec kobiet, mowa nienawiści w stosunku do Ukraińców, Żydów czy homoseksualistów nie są kreacją – szerzenie nienawiści jest główną składową życia Olszańskiego i trudno jest uwierzyć, że jest to ustawione.

Wiele osób donosi, że Olszański należał kiedyś do Legii Cudzoziemskiej. To, czy mężczyzna rzeczywiście należał do Legii Cudzoziemskiej, nie zostało udowodnione, a sam do niczego się nie przyznał. 

Wojciech Olszański – kariera jako aktor, film Quo Vadis

Wojciech Olszański ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, która obecnie nazywa się Akademią Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego. W Quo Vadis zagrał Faona. Inne produkcje filmowe z jego udziałem to m.in.  Klątwa skarbu Inków czy Łowcy Skór.

Kim są rodzice Olszańskiego?

Nie mamy informacji, kim jest/była matka czy ojciec Wojciech Olszańskiego. Nie wiemy również, czy ma on rodzeństwo. 

Źródło zdjęcia: NPTV

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne