Strona głównaRozrywkaRoksana Węgiel - rodzice

Roksana Węgiel – rodzice

Roksana Węgiel jest obecnie jedna z najpopularniejszych, młodych wokalistek w Polsce. Mając ledwie 14 lat, odniosła zwycięstwo w Eurowizji Junior 2018. Na ten moment, może pochwalić się mnóstwem fanów oraz napiętym grafikiem koncertowym. Kto od samego początku pomagał zarządzać Roksanie w odniesionym sukcesie? 

Kim są rodzice Roksany Węgiel

Bez niej nie wiem jakbym sobie poradziła w tym show-biznesie”. W jednym z wywiadów, wokalistka wspomina, że to właśnie dzięki niej znajduję się w tym miejscu i osiągnęła tak wielki sukces. Mianowicie mowa o Edycie, mamie Roksany. Młoda dziewczyna zawdzięcza swój sukces w szczególności swojej mamie. To ona jako pierwsza przyprowadziła córkę na wokalne przesłuchanie, które odbyło się w Domu Kultury w Jaśle. Jako jeden z rodziców Roksany Węgiel, porzuciła swoją pracę w gabinecie kosmetycznym, aby pomagać i wspierać młodą artystkę w rozwijaniu wokalnej kariery. Aktualnie pomaga córce, zajmuje się domem i młodszym bratem Roksany.  W jednej z rozmów młoda wokalistka zażartowała, że  odkąd odniosła sukces w The Voice Kids, mama jest jej osobistym kierowcą. Matka artystki wybrała do nauki śpiewu nie byle jaką nauczycielkę, a Ewę Grzebień i to właśnie do niej Roksana Węgiel była wożona na regularne zajęcia, mimo odległości, jaką trzeba było pokonać. Jak się okazuje się, że trud się opłacił. Młoda wokalistka, pod wspólnym zdjęciem z mamą, zamieściła opis najważniejsza osoba w moim życiu”, co świadczy o tym, że wiążę ją i jej mamę olbrzymie uczucie oraz wdzięczność za to co w życiu osiągnęła.

Rodzice Roksany Węgiel niezaprzeczalnie każdego dnia obdarowują ją wielką miłością          i wsparciem. Z rodzicem, ojcem Rafałem, podczas jazdy autem śpiewała piosenki. Tata od razu dostrzegł mój potencjał” – wspomina dziewczyna w jednym z udzielonych wywiadów. Rafał Węgiel z zawodu jest przedstawicielem handlowym, a po pracy zamienia się w supportera córki i oddanego, kochającego ojca. Gdy dowiedział się o tym, że jego pociecha dostała się do Eurowizji Junior 2018, od razu był pewny wygranej córki w konkursie. Bez wątpienia Tata Roksany Węgiel to jej największy fan. Od samego początku wierzył, że jego córka odniesie życiowy sukces. Nastolatka wspomina pokładaną w nią wiarę i wsparcie ojca w tym stresującym okresie. „On zawsze mnie wspiera i we mnie wierzy. Jest niesamowity. Ale przecież to oczywiste, jestem jego ukochaną córeczką – powiedziała”.

Duma i poświęcenie

Ponadto, zaangażowanie mamy Ewy i taty Roberta sprawiły, że ma coś wspólnego z Michałem Szpakiem. Matka Roksany, wybrała do nauki śpiewu autorytet muzyczny – Ewę Grzebień. Nauczycielka młodej artystki, uczyła wiele znanych, polskich piosenkarzy, w tym właśnie Michała Szpaka. Roksana Węgiel niejednokrotnie wspomina o swoich rodzicach. To właśnie oni, rodzice 14-latki, poświęcili się dla jej kariery i z pewnością bez nich nie osiągnęłabym takiego sukcesu. Wokalistka w wywiadach dumnie podkreśla, że  rodzice są dla niej wielkim wsparciem, i że to właśnie oni pomogli spełnić jej marzenie

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne