Strona głównaRTV/AGDSzukasz nowej lodówki? Skorzystaj z promocji na Black Friday!

Szukasz nowej lodówki? Skorzystaj z promocji na Black Friday!

Black Friday zbliża się wielkimi krokami, a sklepy prześcigają się w reklamowaniu wielkich obniżek cen, które są planowane na ten dzień. Tego dnia działy AGD to jedne z najbardziej obleganych miejsc. Nic dziwnego. W trakcie czarnopiątkowych promocji można trafić na naprawdę dobre oferty i warto z nich skorzystać.

Na jakie obniżki można liczyć w Czarny Piątek? Czasem jest to nawet ponad 50%, a często proponowane są ciekawe łączone oferty, np. drugi produkt za złotówkę. Perspektywa dobrych promocji sprawia, że wiele osób odkłada mało pilne zakupy właśnie na Black Friday, kiedy ceny stają się wyjątkowo niskie. Nie inaczej jest z kupnem lodówki.

Skorzystaj z promocji na lodówki z okazji Black Friday

Nowej lodówki szuka się zwykle z dwóch powodów – obecna przestała wydajnie pracować lub całkowicie odmówiła współpracy i nie da się jej naprawić. W tym pierwszym przypadku ma się czas spokojnie zastanowić się nad nowym modelem. Jeśli w Twoim przypadku właśnie tak to wygląda, sprawdź ofertę lodówek i zamrażarek już 25 listopada w Black Friday – te kilka dodatkowych dni zwłoki nie zrobi większej różnicy. Żeby jednak dać sobie czas w przypadku całkowitej awarii urządzenia, poproś o pomoc rodzinę lub sąsiadów, by do czasu kupna przechowali Twoje produkty w swojej lodówce. To rozwiązanie bywa kłopotliwe, ale umożliwia skorzystanie z czarnopiątkowej wyprzedaży. Pamiętaj, że sklepy zwykle nie zdradzają z wyprzedzeniem szczegółów swoich promocji na Black Friday, dlatego nie nastawiaj się na kupno jednego konkretnego modelu. Lepiej wybierz kilka spełniających Twoje kryteria, a ostateczną decyzję podejmij dopiero 25 listopada.

Wśród lodówek każdy znajdzie coś dla siebie

Każda lodówka ma jedno najważniejsze zadanie – chłodzenie żywności. Być może masz swoją ulubioną firmę, która do tej pory Cię nie zawiodła i bierzesz pod uwagę tylko tą jedną markę. Warto jednak czasem zmienić przyzwyczajenia i zobaczyć aktualne oferty, bo dostępne będą np. przecenione lodówki BEKO już za niedługo w Black Friday. Wszyscy producenci oferują różnego typu rozwiązania, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Lodówki różnią się wymiarami, umiejscowieniem zamrażalnika, rodzajem wyposażenia wewnętrznego oraz wieloma innymi parametrami, które warto wziąć pod uwagę.

Dostępne wymiary lodówek

Lodówki potrafią znacznie różnić się między sobą. Po pierwsze – mają one bardzo różne wymiary. Można spotkać małe podblatowe lub nablatowe, jednodrzwiowe posiadające osobny dostęp do zamrażalnika pod komorą chłodziarki, szerokie dwudrzwiowe side by side, a także typu multidoor czy frenchdoor. Wielkość wybieranej lodówki zależy głównie od dostępnego miejsca w kuchni, ale też od indywidualnych wymagań – za czym innym będzie się rozglądał singiel niż rodzina z trójką dzieci. Promocje z okazji Czarnego Piątku na pewno obejmą każdą kategorię wielkości.

Myślisz też o wyborze piekarnika? Sprawdź na co zwrócić uwagę podczas zakupu!

Jakie parametry brać pod uwagę przy wyborze lodówki?

Znając maksymalne wymiary potrzebnego urządzenia, trzeba zapoznać się z kolejnymi parametrami, takimi jak: klasa energetyczna, poziom generowanego hałasu, obecność systemu No Frost, czy możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna jest wyliczana na podstawie rocznego zużycia prądu i określana w kilowatogodzinach, przy czym dane urządzenie przyporządkowuje się na podstawie porównania jego energooszczędności do innych podobnych na rynku. Uwaga! Od 23 września 2022 roku powstały nowe klasy energetyczne, w związku z czym sprzęt zaliczany wcześniej do kategorii A+++ odpowiada teraz literze C. Zmiany tej dokonano po to, by nie dodawać kolejnych „+” do litery A, gdy na rynku pojawiają się coraz bardziej zaawansowane energetycznie produkty. Nie oznacza to jednak, że sprzęt określany dawniej jako najbardziej energooszczędny został zdegradowany i stracił na wartości!

Poziom generowanego hałasu

Ciche lodówki generują dźwięki na poziomie od 27 do 45 dB, ale wciąż istnieją na rynku modele emitujące nawet ponad 60 decybeli! Najniższym poziomem hałasu charakteryzują się zwykle lodówki z górnym zamrażalnikiem wewnętrznym, ponieważ posiadają one tylko jedną sprężarkę – a to ona emituje dźwięk pracy urządzenia. Zakłada się, że ciche lodówki generują mniej niż 39 dB i jest to poziom porównywalny ze spokojną rozmową. Zaś 60 dB odpowiada poziomowi hałasu, który emituje standardowy okap kuchenny.

System No Frost

Jest to system cyrkulacji powietrza kontrolujący poziom wilgoci lodówce. Dzięki niemu nie występuje problem osadzającego się lodu, ma jednak istotną wadę – wysusza również przechowywane produkty, np. warzywa lub nabiał w otwartych opakowaniach. Mimo to posiada więcej plusów niż minusów, dlatego na pewno warto wziąć go pod uwagę.

Zmiana kierunku otwierania drzwi

Bywa to kluczową sprawą ze względu na umiejscowienie lodówki względem szafek kuchennych. Jeśli w wybranym modelu drzwi otwierają się w stronę przeciwną niż wymagana i nie da się tego zmienić, dana lodówka staje się w tym miejscu niefunkcjonalna.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne