Strona głównaOpinieWyszukiwarka Ecosia - opinie, co to, czy to scam?

Wyszukiwarka Ecosia – opinie, co to, czy to scam?

Dla większości z nas domyślną wyszukiwarką internetową jest Google. Jak pokazują badania, korzysta z niej około 96% internautów w Polsce. Światowy gigant robi całkiem sporo, byśmy myśleli, że inne rozwiązania nie istnieją. Pojawia się domyślnie na większości urządzeń, z których korzystamy. Dlatego też niewielu z nas zakłada, że ma jakąkolwiek alternatywę i korzysta z Google. 

Wyszukiwarka Ecosia, o której dziś napiszemy, nie plasuje się  nawet w pierwszej piątce wszystkich internetowych wyszukiwarek, ale – jak się zaraz przekonasz – to wyszukiwarka inna niż wszystkie. Znajdziesz ją pod tym linkiem- ecosia.org, a więcej przeczytasz w naszym tekście.

Sprawdź z nami:

  • co to Ecosia
  • jakie opinie ma ta wyszukiwarka 
  • czy to wyszukiwarka scam?

Zobacz: Telego – oszuści, opinie, wypowiedzenie umowy, forum

Wyszukiwarka Ecosia – co to, jak działa?

Użytkownicy internetu, którzy korzystają z wyszukiwarki Ecosia, przyczyniają się do tego, że na świecie sadzone są nowe lasy. Wszystko dlatego, że aż 80% dochodów, które uzyskuje niemiecka firma, przeznacza na prowadzenie działań ekologicznych. Wszędzie tam, gdzie lasy zostały zniszczone przez nadmierną działalność człowieka lub strawił je pożar, Ecosia może posadzić nowe drzewa i pomóc odbudować środowisko naturalne.  

Wyszukiwarkę założył w 2009 roku Christina Kroll. Z czasem skromna idea przerodziła się w wielkie przedsiębiorstwo, które inspiruje innych światowych gigantów, by również wspierali środowisko i część dochodów przeznaczali na jego ochronę. W praktyce różnie to wygląda, ale rzeczywiście trzeba przyznać, że coraz więcej firm ogłasza, że część zysków przeznacza na rzecz działań ekologicznych. 

Z raportów, które publikuje Ecosia wynika, że do posadzenia jednego drzewa potrzeba około 45 zapytań/wyszukiwań. Wszystkich drzew, które udało się posadzić dzięki internautom jest ponad 150 milionów. Obecnie firma skupia się na przywracaniu lasów w Tajlandii, Kamerunie, Australii, Meksyku, Sudanie, Indonezji i Brazylii.

Źródło: blog.ecosia.org

Korzystanie z wyszukiwarki Ecosia jest bardzo proste, ale trzeba się przyzwyczaić do odmiennego niż w Google interfejsu. Zapytania wpisuje się w okno, które znajduje się w lewym górnym rogu. Obok wyników wyszukiwania wyświetlane są reklamy (dostarcza je Bing i Yahoo) – to dzięki nim właściciele wyszukiwarki mogą wspierać ochronę środowiska. 

Z najnowszych danych wynika, że z przyjaznej środowisku wyszukiwarki korzysta około 20 mln użytkowników, co przełożyło się na 36 mln euro wsparcia na rzecz ekologii. 

To na pewno nie wyszukiwarka scam – jest bezpieczna i w żadnym wypadku nie wyłudza danych użytkowników, którzy decydują się z niej korzystać. 

Wyszukiwarka Ecosia – opinie

Ci, którzy korzystają z wyszukiwarki Ecosia, wystawiają jej bardzo pozytywne opinie. Poza tym, użytkownicy wyszukiwarki zwracają uwagę na to, że idea ekologiczna to nie puste słowa. Serwery firmy korzystają z odnawialnych źródeł energii. Raporty finansowe publikowane są na bieżąco, co sprawia, że działalność firmy jest maksymalnie transparentna. 

Źródło: blog.ecosia.org

Zobacz: Investorius – opinie, oszuści, opinie klientów, prowizja

Dziś, kiedy wielu ludzi chce angażować się w ekologiczne projekty, wyszukiwarka może notować spore zyski. Każdy z nas korzysta z internetu, więc dlaczego przy okazji nie przyczynić się do tego, by chronić środowisko naturalne? Wyniki wyszukiwania z Ecosi nie są jakościowo gorsze od tych, które dają inne wyszukiwarki. Na pewno warto ją przetestować i sprawdzić, jak działa. 

Wyszukiwarka Ecosia – czy to scam?

Scam, czyli wyłudzanie danych w internecie, to jedna z plag naszych czasów. Internetowi przestępcy uciekają się do coraz bardziej wyrafinowanych sztuczek, by uzyskać dostęp do konta bankowego lub danych osobowych. Mimo licznych kampanii informacyjnych, codziennie ludzie padają ofiarą scamingu. Sprawy nie ułatwia fakt, że internetowych przestępców bardzo trudno złapać. O odzyskaniu utraconych pieniędzy nie może być mowy. 

O Ecosi nie można powiedzieć, że to wyszukiwarka scam. Zdaniem właścicieli korporacji, która czuwa nad bezpieczeństwem oprogramowania, Ecosia nie gromadzi danych użytkowników i nie zapamiętuje ich wyników wyszukiwania. 

Sprawdź jeszcze

Popularne