Wysokie ceny opału zmuszają nas do głębokiej analizy każdego jego rodzaju. Jak mamy wydać ponad 3000 zł za tonę ekogroszku, to chcemy wybrać najlepszy z możliwych. Jakie ekogroszek Platinum ma opinie i parametry? Z jakiej kopalni pochodzi? Jaka jest jego aktualna cena? Jeśli jesteś ciekawy tego ekogroszku, to zapraszamy do lektury 🙂
Sprawdź: Cena ekogroszku w Niemczech – gdzie kupić, ile kosztuje?
Ekogroszek Platinum – opinie
Zacznijmy od wyjaśnienia nazewnictwa. Wiele osób myśli, że ekogroszek Platinum różni się czymś od Platinum 29 MJ/kg. W rzeczywistości to ten sam rodzaj ekogroszku – ludzie po prostu czasem dodają do jego nazwy wartość opałową.
Jakie opinie ma ekogroszek Platinum? Bardzo podzielone – część osób opiniuje go skrajnie źle, a część skrajnie dobrze. Główny problemem jest duża ilość popiołu. Poniżej znajdziesz dokładne opinie o ekogroszku Platinum 29 MJ – znaleźliśmy je na niezależnych forach internetowych, w Google opinie i na YouTube.
Ekogroszek Platinum 29 MJ – opinie
Jakie ekogroszek Platinum 29 MJ ma opinie? Wydawać by się mogło, że z racji na jego parametry, ekogroszek Platinum opinie będzie miał świetne. Jak wypadł w testach na YouTube?
Ekogroszek Platinum 29 MJ – opinie
- W teście użytkownika Ja Dwa, który recenzuje różne opały (filmy nie są sponsorowane) ekogroszek Platinum 29 MJ zostawiał bardzo dużo popiołu – po jeden dobie palenia zostały aż 4 kg popiołu. Ze 100 kg było 14 kg popiołu, a w parametrach podane jest, że powinno go być na 100 kg od 3 do 6 kg. Było w nim sporo spieków i kamieni.
- Ekogroszek Platinum nie zostawił dużo sadzy u tego użytkownika.
- Według tego youtubera ekogroszek Platinum jest porażką – jeszcze nigdy nie widział tyle popiołu po jednej dobie.
- Jeśli chodzi o ekogroszek Platinum i opinie z forów internetowych i Google, to sporo osób skarży się na to, że jest on bardzo mokry. Jednak są też ludzie, którzy chwalą jego suchość – najprawdopodobniej zależy to od dostaw. Jedni trafią na suchą, a inni na mokrą.
- Niektóre osoby, podobnie jak użytkownik Ja Dwa, miały w workach trochę kamieni.
Ekogroszek Platinum – cena, parametry, z jakiej kopalni?
Jakie parametry ma ekogroszek Palatinum? Oto one:
Kaloryczność | 29 MJ/kg |
Zawartość siarki | <0,8% |
Zawartość popiołu | 3-6% |
Zawartość wilgoci | <9% |
Granulacja | 5-25 mm |
Test na YouTube udowodnił, że zawartość popiołu podana w parametrach się nie zgadza. Było go znacznie więcej, niż deklaruje producent. Jeśli chodzi o wilgoć, to kilka osób dostało bardzo mokry ekogroszek – firma tłumaczy się, że woda w workach jest wynikiem płukania węgla. Taki zabieg ma na celu pozbycie się kamieni. Według producenta opał jest tylko powierzchniowo mokry – nie wpływa to na wilgoć wewnętrzną surowca, bo węgiel kamienny nie chłonie wody. Jednak mimo wszystko sporo osób napisało w opiniach, że po otwarciu worków zobaczyły błoto, a nie lekko mokry ekogroszek.
Sprawdź: Najtańszy ekogroszek workowany, który można kupić TERAZ
Z jakiej kopalni pochodzi ekogroszek Platinum? Niestety w sieci nie ma informacji, z jakiej dokładnie kopalni pozyskują oni węgiel. Producentem tego opału jest firma Prestige – jej siedziba zlokalizowana jest w Bytomiu. Na ich oficjalnej stronie internetowej jest informacja, że oferują transport z kopalń PGG. Oznacza to, że jeśli jakimś cudem uda Ci się kupić coś w sklepie Polskiej Grupy Górniczej, to możesz wykupić w firmie Prestige usługę dostawy – nie mają podanego cennika, jaki jest koszt dowiezienia węgla z PGG, bo ustalane jest to indywidualnie.
Ekogroszek Platinum na stronie Prestige opisywane jest jako opał o antracytowej czystości z minimalną ilością popiołu. Opinie jego użytkowników zaprzeczają temu – według nich ekogroszek Platinum zostawia bardzo dużo popiołu. Opał, który zostawia sporo popiołu ma w sobie dużo niepalnych substancji – zmniejsza to ekonomiczność. Według jednej z opinii w Google, ekogroszek Platinum ma bardzo zawyżone parametry i nie opłaca się go kupować. Są jednak osoby, które są zadowolone z jakości opału od firmy Prestige. Mimo wszystko negatywnych opinii jest sporo, a cena ekogroszku Platinum dodatkowo odstrasza – kosztuje on 3 899 zł za tonę. Każdy ekogroszek jest obecnie drogi, ale jak na razie jest to jedna z wyższych kwot, jakie widzieliśmy.
Daj znać w komentarzu, jeśli zdecydujesz się na zakup ekogroszku Platinum – jakie są Twoje odczucia po kilku dniach palenia? Rzeczywiście ilość popiołu jest tak przytłaczająca?