Strona głównaSerialeDiuna - gdzie obejrzeć online? Czas trwania, gdzie kręcone?

Diuna – gdzie obejrzeć online? Czas trwania, gdzie kręcone?

Diuna – dla jednych majstersztyk, a dla innych nudny i niezrozumiały film. O czym opowiada? O podróży na planetę Diuna, na której występuje bardzo cenna substancja – melanż. Ród Atrydów dostaje Diunę w lennie – książe Leto, jego żona Jessica oraz ich syn opuszczają swój dom i osiedlają się na Arrakis, czyli Diunie. Jednak mieszkańcy planety nie chcą oddać swojego domu nowym władcom. Czy Atrydom uda się przejąć panowanie nad miejscem, z którego wydobywa się najcenniejszą substancję we wszechświecie? 

Jeśli jesteś ciekawy/a tego filmu, to z tego artykułu dowiesz się: gdzie obejrzeć za darmo Diunę online z pl napisami lub z lektorem. Znajdziesz tu również kilka ciekawostek o filmie: gdzie kręcono Diunę, jaki jest czas trwania filmu, od ilu lat można go oglądać oraz jaka platforma streamingowa miała go w swojej bazie jako pierwsza  – zapraszam do lektury. 

Diuna – gdzie obejrzeć online za darmo?

Po premierze Diuny, która najpierw odbyła się 3 września 2021 roku na festiwalu w Wenecji, ludzie masowo zaczęli zadawać na forach pytania, gdzie obejrzeć Diunę za darmo online z pl napisami lub z lektorem. Cóż za darmo online z pl napisami lub z lektorem Diuny nie obejrzysz nigdzie. Użytkownicy na forach odpisywali, że film dostępny będzie na Ekino. Ten portal streamingowy działa na zasadzie odsyłaczy, w których niestety, możesz natrafić na wirusa. Ekino jest również wypełnione masą reklam, które trzeba co chwilę wyłączać,, aby obejrzeć jakiś film. Nawet jeśli ktoś umieścił na Ekino Diunę, to ja polecam skorzystać z innych portali streamingowych, na których obejrzysz ten film online. Na jakich dokładnie i za jaką cenę?

  • HBO MAX – działa na zasadzie wykupienia miesięcznego abonamentu. Cena: 29,99 zł.
  • Canal+ online – działa na zasadzie wykupienia miesięcznego abonamentu. Cena: 39 zł.
  • Premiery Canal+ – możesz tam wypożyczyć Diunę na określony czas, bez konieczności kupowania abonamentu. Cena: 14,99 zł.
  • Chili – możesz tam kupić Diunę i mieć do niej dożywotni dostęp. Cena: 54,90 zł.
  • Play Now – działa na zasadzie wykupienia miesięcznego abonamentu. Cena: 30 zł. 

Oto wszystkie platformy streamingowe, na których obejrzysz Diunę online z pl napisami lub z lektorem. Daj znać w komentarzu, czy zdecydowałeś się na wykupienie dostępu do Diuny online na którejś z nich. 

Diuna – czas trwania, jakie opinie, gdzie kręcono?

Teraz kilka informacji o filmie. Jaki jest czas trwania Diuny? 2 godziny i 35 minut. Od ilu lat można oglądać film? Wszystkie osoby od 13 roku życia mogę obejrzeć Diunę. Gdzie ją kręcono? Film tworzony był w czterech krajach: na Węgrzech (Budapeszt), Zjednoczonych Emiratach Arabskich (Abu Zabi), Norwegii i Jordanii (Wadi Rum). Miejsce kręcenia ciekawi bardzo dużo osób, ponieważ sceneria Diuny jest niesamowita. Produkcja otrzymała Oscara za scenografię – i nie była to jedyna statuetka, którą Diuna otrzymała na gali rozdania Oscarów. Film wygrał również w kategoriach za: efekty specjalne, muzykę oryginalną, zdjęcia, dźwięk i montaż – łącznie zgarnął 6 Oscarów. Poza tym otrzymał 30 innych nagród, a nominowany był aż do 75. 

Jakie opinie ma Diuna? Film został bardzo dobrze oceniony przez krytyków filmowych – lepiej niż Diuna, którą w 1984 roku nakręcił David Lynch, czyli reżyser popularnego Twin Peaks. Według części opinii film oddaje ducha książki Franka Herberta, na podstawie której go nakręcono. Jednak wiadomo – opinia to nic innego, jak subiektywne zdanie, więc są osoby, które uważają, że mogło być to odwzorowane lepiej. Ogólnie rzecz biorąc, Diuna ma świetne opinie i większość widzów i fanów książki Herberta jest bardzo zadowolonych z nowej wersji tej ekranizacji.  

Diuna – do kiedy w kinach?

Od kiedy w kinach było można oglądać Diunę? Od 22 października 2021 roku. Dlaczego było? Bo Diuny w kinach już raczej nie obejrzysz. Teraz dostępna jest na wcześniej wymienionych platformach streamingowych. Jednak kto wie, mniejsze, studyjne kina czasem wracają do starszych tytułów, więc całkiem możliwe, że uda Ci się zobaczyć Diunę na dużym ekranie – podobno warto ze względu na efekty specjalne. Niedługo wyjdzie jej druga część – od kiedy w kinach? Najprawdopodobniej 20 października 2023 roku, jednak dokładna data premiery może jeszcze kilkukrotnie ulec zmianie.

Już wiesz, gdzie obejrzeć Diunę za darmo online. Jak będziesz już po seansie, to koniecznie daj znać, jak Ci się podobała!

Sprawdź też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne