Strona głównaSerialeGierek - gdzie obejrzeć? Online, za darmo, Netflix

Gierek – gdzie obejrzeć? Online, za darmo, Netflix

„Gierek”, czyli historia Edwarda Gierka, I sekretarza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Wyreżyserował ją Michał Węgrzyn, który jest odpowiedzialny za stworzenie filmów „Proceder” i „Krime Story. Love Story”. Mimo słabych recenzji, wielu ludzi jest ciekawych i chce samemu wyrobić sobie o „Gierku” opinie. Gdzie obejrzeć za darmo cały film? CDA, Netflix, torrenty? Kiedy w TV? Na wszystkie te pytania odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Gierek – gdzie obejrzeć cały film? 

„Gierek” swoją premierę miał 21 stycznia tego roku. Film był dość długo grany w repertuarach wielu kin, jednak od daty premiery minęło już prawie pół roku – nie zobaczysz go już na dużym ekranie. Produkcja cieszyła się (i nadal cieszy) ogromnym zainteresowaniem wśród polskich widzów. Na filmowych grupach czy forach internetowych wciąż jest tworzonych mnóstwo wątków zatytułowanych „Gierek – gdzie obejrzeć za darmo cały film online?”, „Gierek online – CDA, torrenty, Netflix?”, „Gdzie obejrzeć za darmo Gierka?”, „Gierek – kiedy w TV? Kiedy na Netflixie?”. Historia Edwarda Gierka została w filmie ugryziona od całkiem innej strony, tej bardziej prywatnej, dlatego film budzi takie zainteresowanie. Jednak w opiniach wielu osób, w tym krytyków, jest ona banalna, a postacie są niemalże karykaturami ich historycznych odpowiedników. Jednak warto jest obejrzeć film i samemu wyrobić sobie opinie, bo przecież kultura budzi różne emocje u różnych ludzi. 

Gierek – za darmo? Torrenty to zły wybór, to nielegalne

Tak, torrenty nie są najlepszym miejscem do oglądania filmów. Lepiej jest korzystać ze sprawdzonych, legalnych źródeł, na których, aby coś obejrzeć, musisz zapłacić. Filmy są takim samym produktem jak spodnie czy laptop – do stworzenia filmu również potrzebna jest praca wielu osób, które chcą za to dostać wynagrodzenie. Gdzie obejrzeć „Gierka”, aby wynagrodzić pracę twórców? CDA Premium? Kiedy na Netflix? Czy jest na HBO MAX i Canal+?

Gierek – online

Jeśli chodzi o internetowe wypożyczalnie, to „Gierek” jest dostępny m.in. na Vod.pl. Wiele osób ze starszego pokolenia jest zainteresowana tym filmem. Starsi ludzie są mocniej (niż młodsi) związani z historią. Takie osoby często nie korzystają z laptopów i filmy oglądają głównie w telewizji – oczywiście nie wszystkie, ale duża część owszem. Kiedy w TV zobaczymy „Gierka”? Dużo osób zastanawia się nad tym, kiedy w TV poleci film, na który czekają. Niestety odpowiedź na pytanie „Gierek – kiedy w TV?” jest niejednoznaczna – film nie jest obecnie uwzględniony w programie TV żadnego z kanałów. 

Gierek – kiedy na Netflixie?

Netflix słynie z bardzo szybkiego tempa wypuszczania nowych produkcji. „Gierek” również dość szybko pojawił się w ich bibliotece. Bardzo dużo osób obejrzało go właśnie tam, przez długi czas był w TOP 10 polskiego Netflixa. 

Gierek – opinie

Postać Edwarda Gierka jest kontrowersyjna i to, że film zdobędzie taką popularność, było oczywiste. Obsadzenie Michała Koterskiego w roli Edwarda Gierka dla jednych było strzałem w dziesiątkę, a dla innych pomyłką. Jednak bez wątpienia film zrobił furorę, dzięki czemu reżyser sporo na nim zarobił. Podobno „Gierek”  cieszył się przez jakiś czas sporą sławą również w Wielkiej Brytanii. Warto jest obejrzeć ten film i samemu dokonać oceny. Opinie są przecież subiektywne, a nasze postrzeganie rzeczywistości może całkowicie odbiegać od postrzegania innych ludzi. Możliwe, że po seansie będziesz zadowolony/zadowolona i nie uznasz tego za stratę czasu. Zresztą dobrze jest mieć styczność z różnymi „światami”. Zamykanie się w swojej bańce może skutkować np. totalnym brakiem otwartości. Nawet jeśli na co dzień oglądasz głównie Kieślowskiego, Kubricka, Felliniego, Tarkowskiego czy Lyncha, to nie zaszkodzi czasem mieć styczności z całkiem inną odmianą kultury. Podziel się z nami swoimi odczuciami na temat „Gierka” w komentarzu – czekamy! 🙂

Zobacz:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne