Strona głównaSerialeZaułek koszmarów - gdzie obejrzeć? Online, za darmo, Netflix

Zaułek koszmarów – gdzie obejrzeć? Online, za darmo, Netflix

„Zaułek koszmarów”, czyli klimatyczny kryminał noir z gwiazdorską obsadą. Bradley Cooper (w filmie Stan Carlisle), Rooney Marta (Molly) oraz Cate Blanchett (dr Lilith Ritter) – brzmi nieźle prawda? Akcja filmu toczy się wokół losów Stana, straumatyzowanego mężczyzny, który nie do końca wie, co ma ze sobą zrobić. Pewnego dnia trafia na cyrk, w którym dostaję pracę. Poznaje tam małżeństwo – Zeenę i Pete’a – od których uczy się tajników magicznych sztuczek. Stan właściwie od pierwszego wejrzenia zakochuje się w Molly, z którą postanawia występować dla bogatych ludzi. Na drodze zakochanych staje dr Lilith Ritter, która wzbudza w mężczyźnie jeszcze większą zachłanność bogactwa i sławy. Jak potoczą się losy Stana? Co kryje jego przeszłość? W jaki zaułek koszmarów wpędzą go własne czyny? 

Zaułek koszmarów – gdzie obejrzeć cały film? 

„Zaułek koszmarów” premierę w Polsce miał już jakiś czas temu – 28 stycznia 2022 r. Zrobiło się o nim głośno za sprawą aż 4. nominacji do Oscarów – za najlepszy film, scenografię, kostiumy i zdjęcia. Niestety, nie otrzymał statuetki w żadnej z kategorii – niestety, bo film urzeka swoim klimatem, który budują świetne stylizacje bohaterów i scenografia, która idealnie oddaje nastrój niepokoju. 

zaułek koszmarów na filmweb
Ocena na Filmwebie jest całkiem dobra.

Mimo wszystko nie traci on na popularności – na forach internetowych nadal wyszukuje się wątków zatytułowanych: „Gdzie obejrzeć za darmo cały film online – torrenty?”,  „Cały film Zaułek koszmarów, gdzie obejrzeć za darmo online?”,  „Zaułek koszmarów – gdzie obejrzeć za darmo. Na torrentach nie ma?”. Kwestii legalności torrentów nie musimy chyba wyjaśniać. Za filmy, tak samo jak za inne produkty, trzeba płacić. Stworzenie „Zaułka koszmarów” nie było tanim przedsięwzięciem – klimat budują szczegóły, które przeważnie sporo kosztują. Stworzenie wnętrz na potrzeby filmu, zatrudnienie specjalistów od kostiumów, opłacenie aktorów jest naprawdę kosztowne. Cały film odpłatnie możesz zobaczyć m.in. na Chili – wynagrodzisz tym pomysł reżysera i prace setek osób, które były zaangażowane w produkcję „Zaułka koszmarów”.

Zaułek koszmarów – za darmo? Torrenty to zły wybór 

Korzystanie z torrentów jest dla niektórych normą – moje stanowisko w tej kwestii już znasz. Nie mam jednak żadnej mocy sprawczej, która mogłaby zniechęcić ludzi do takich portali – o legalności kultury trzeba mówić i pisać dużo. Możliwe, że zasieje to w głowie choćby kilku widzów jakąś rozkminę, dzięki której będą oni normalnie wynagradzać pracę twórców. 

Zaułek koszmarów – kiedy w TV?

Duża część osób, raczej tych ze starszego pokolenia, zastanawia się kiedy w TV obejrzeć będą mogli „Zaułek koszmarów”. Nie każdy jest fanem buszowania po Internecie i jest to jak najbardziej w porządku. Zaułek koszmarów – kiedy w TV? Niestety, telewizja nie działa na nasze życzenie i często trzeba sporo się naczekać, żeby obejrzeć wyczekiwany film na ekranie TV – no chyba, że masz Smart TV, które działa jak komputer, wtedy czekać nie musisz. „Zaułek koszmarów” jest stosunkowo nową produkcją – nawet w Internecie jest niewiele legalnych źródeł, które mają go w bazie. Żeby zobaczyć ten tytuł w programie TV, trzeba jeszcze długo poczekać. 

Zaułek koszmarów – online. Netflix, CDA Premium?

„Zaułek koszmarów” – kiedy na Netflixie? Kwestie Netflixa poruszamy w kolejnej części artykułu. Gdzie poza Netflixem i wcześniej wspomnianym Chili obejrzysz ten film? Na Apple TV. Jeśli chodzi o CDA Premium, to film nie został jeszcze dodany do ich bazy. CDA Premium jest ostatnio coraz popularniejszym portalem streamingowym – dostępny jest jako apka w Smart TV, a ceny dostępu do filmów są bardzo okazyjne. CDA ma obecnie promkę – 14 dni testowania za darmo.

Zaułek koszmarów – kiedy na Netflixie? 

Kiedy na Netflixa wleci „Zaułek koszmarów”? Tego jeszcze nie wiemy – platforma nie podała oficjalnych informacji, że film w ogóle znajdzie się w ich bazie. Możliwe, że „Zaułek koszmarów” w przyszłości zasili ich bibliotekę filmową. Jednak na razie Netflix nie ma takich planów, przynajmniej nie są one oficjalne. 

Zaułek koszmarów – opinie

„Zaułek koszmarów” mimo gwiazdorskiej obsady i tylu nominacji do różnych nagród, w opiniach i recenzjach wypada bardzo różnie. Jest to raczej dobry znak, bo kultura powinna budzić zainteresowanie i rodzić dyskusję. Widzowie w opiniach narzekają głównie na bezsensowne przeciągnięcie pierwszej części filmu. Moim zdaniem „Zaułek koszmarów” celowo został tak skonstruowany. Pokazanie początków pracy Stana w cyrku, pozwala widzowi dobrze poznać bohatera – jego umiejętność szybkiej nauki, duże ambicje i brak skrupułów. Film został stworzony na zasadzie klamry, której pełne zrozumienie wymaga długiego wstępu. W recenzjach na pierwszy plan na pewno wysuwa się świetny klimat filmu – poza zdjęciami i kostiumami, tworzą go również aktorzy, którzy w przypadku tego filmu zostali idealnie dobrani.

Filmy w klimacie noir trzeba lubić – tego typu vibe nie jest dla każdego. „Zaułek koszmarów” wciąga widza w świat skomplikowanej ludzkiej psychiki, którą kształtuje m.in. dzieciństwo i rodzice – ten temat zdecydowanie wybrzmiewa w filmie. W kryminale zdecydowanie wyróżnia się wybitna Cate Blanchett, która idealnie wciela się w rolę femme fatale. Jeśli więc nie jesteś fanem tego typu filmów, to „Zaułek koszmarów” warto jest zobaczyć choćby dla niej – Dr Lilith Ritter poraża intelektem oraz magnetycznym, uwodzicielskim spojrzeniem. Film świetnie obrazuje upadek człowieka, którego źródło potknięć leży w dzieciństwie. Tytułowym zaułkiem koszmarów jest utracenie człowieczeństwa, które do stanięcia na nogi, jest konieczne.

Jeśli zdecydujesz się wykupić dostęp do „Zaułka koszmarów” i będziesz już po seansie, to podziel się z nami swoją opinią o filmie w komentarzu. Czekamy!

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne