Strona głównaSerialeTokyo Vice - czy będzie drugi sezon serialu?

Tokyo Vice – czy będzie drugi sezon serialu?

„Tokio Vice”, jedna z nowości wyprodukowana przez HBO MAX już skradła serca wielu osób. Serial wyreżyserowany przez Michaela Manna, twórcę takich filmów jak: „Gorączka” z Robertem De Niro i Al Pacino czy „Informator” z Russellem Crowe. Akcja serialu toczy się w tytułowym Tokio w latach 90., a jej głównym bohaterem jest Jake Adelstain (Ansel Elgort, znany z m.in. „Gwiazd naszych wina”). Produkcja HBO MAX ma liczyć 8 odcinków, w Polsce dostępnych jest na razie 5. Czy będzie drugi sezon Tokio Vice?

Tokio Vice sezon 2 – kiedy premiera?

Kryminały zawsze miały wzięcie. Jednak nie tak łatwo trafić na coś rzeczywiście wyciągającego, nieprzewidywalnego i oryginalnego. Tokio Vice jest właśnie takim serialem – łączy kilka wątków: kryminalny, dotyczący tokijskiej mafii, układów między gangami, ich połączeń z policją i pięknymi, amerykańskimi hostessami oraz wątek pracy w redakcji, do której główny bohater dostał się po latach ciężkiej nauki języka japońskiego. 

Losy Jake’a splatają się z Yakuzą, czyli najbardziej znaną mafią japońską. Jake jest również w bliżej nieokreślonej relacji z jedną z hostess, Samanthą, która z kolei wpada w towarzystwo Yakuzy. Główny bohater prowadzi śledztwo dotyczące niewyjaśnionych samobójstw osób, które zapożyczyły się w jednej z tokijskich firm. Młody dziennikarz odkrywa przy tym ciemną stronę miasta, które uwielbia. 

Czy będzie drugi sezon Tokyo Vice? Na razie jeszcze wiele wątków z 1 sezonu nie jest rozwikłanych, gdyż jest ich bardzo dużo, co jest niewątpliwym plusem serialu. Wiele osób zastanawia się już teraz nad pytaniem „Tokio Vice – kiedy sezon 2?”. Na filmowych forach huczy od wątków „Tokyo Vice sezon 2, kiedy premiera?” i „Czy będzie drugi sezon Tokio Vice w ogóle?”.

Yakuza, czyli jeden z głównych wątków serialu

Serial jest naprawdę wciągający. Odbiega od typowego schematu kryminałów i filmów, czy seriali o działaniach mafii. Przeważnie w popkulturze znajdziemy wątki związane z mafią, ale tą włoską, amerykańską i kolumbijską działającą głównie w handlu narkotykami. Yakuza, czyli japońska mafia jest o wiele mniej popularna. Tokio lat 90 jest pięknym tłem dla akcji toczącej się wokół świata przestępczego i odnajdywania się głównego bohatera w jego nowym życiu. Jake, który mimo doskonałego porozumiewa się w języku japońskim, bycia zaznajomionym z zasadami panującymi w tej kulturze, nie potrafi zrozumieć działań policji i kolegów z pracy, a także niesprawiedliwości, z którą Japończycy zdaje się, że są pogodzeni. 

Yakuza rządzi zwykłymi ludźmi, którzy z różnych powodów weszli na ich drogę, jak i policją, z którą w pewnym stopniu współpracuje. Jake nie może się pogodzić z takim układem społecznym i chce opisać ich działania w gazecie. Główny bohater załatwia sobie znajomości z mafii, jak i z policji i próbuje zrozumieć ten dziwny mechanizm. Czy do końca 1 sezonu rozwikła tę zagadkę? Czy gazeta wyda jego artykuł? 

Tokio Vice sezon 2 – kiedy premiera?

Fani pytają o Tokio Vice sezon 2 – kiedy premiera? Na razie nie jesteśmy pewni, czy ona w ogóle będzie miała miejsce, gdyż HBO MAX nie dało jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „Tokio Vice, kiedy będzie sezon 2?”. Przed nami jeszcze 3 odcinki, a zważywszy na tempo akcji, wiele może się jeszcze wyjaśnić i możliwe, że sezon 2 nie miałby sensu. Często producenci idą na ilość, a nie jakość, przez co tworzą kilka sezonów serialu, który właściwie mógłby się już dawno zakończyć. HBO MAX słynie z dobrych, mocnych produkcji. Nie mamy pewności, czy platforma zdecyduje się kontynuować Tokio Vice. Możliwe, że dokładniejsze informacje na ten temat pojawią się bliżej finału serialu.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne